Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy husky-t lehet házban...

Egy husky-t lehet házban tartani rendszeres mozgatás mellett?

Figyelt kérdés
Faházunk van, tavasszal és nyáron nincsen szőnyeg sehol a lakásban.
2012. júl. 31. 16:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ha magabiztosan tudod, hogy lesz rá időd, akkor nem kérdés.
2012. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha naponta 2-szer legalább 1-1 óra intenzív futást tudsz neki biztosítani, akkor nyugodtan. Bár a házban vedlés idején lesz egy "kis" szőr :D


Látásból ismerek 2 husky-t, egy panellakásban tartják őket együtt. Szuka és kan. Naponta kétszer járnak kutyafuttatóra, ahol kb. 1-1,5 órát vannak alkalmanként, kicsit játszanak a kutyákkal, aztán csak ballagnak és fekszenek...nem tudom, hogy a futtatón és a kis pórázos sétán kívül kimondottan mozgatják-e őket, de szerintem egy husky-nak ez édeskevés... sok husky-t meg csak pórázon vonszolnak, természetesen el vannak hízva...másik véglet, hogy nagy kertben van szabadon, séta persze minek

2012. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
nekem van most egy magyar vizslám, naponta fél-1 órát elviszem, leggyakrabban én görkorival megyek :D
2012. aug. 1. 05:08
 14/16 anonim válasza:

7# vagyok. A saját akaraterőmből indultam ki, annyi mindent elhatároz az ember, amit nem bír tartani, egy kutya nagy felelősség. Tovább gondolva mi lenne ha próbából 1 hétig minden nap annyit bicikliznél vagy sétálnál, amennyit a kutyával kellene? 1 hét az semmi 15 évhez képest, de kitapasztalod, milyen. Most, mert szerintem pár év múlva költözöl, családod lesz, nyaralni mentek, stb., mindent alkalmazni kell hozzá.

A husky egyébként gyönyörű, okos kutya, kertes házban lenne nekem is. Most 60 m2-es lakásban élek, nem merek bevállalni még kicsi kutyát sem, a kutya boldogsága miatt.

2012. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lehet. Nekem is huskym van és panelban!! lakom. 60 nm. Sokan mondták, hogy állatkínzás. Hát elmondom, hogy nagyon kiegyensúlyozott és boldog panelkutyám lett. Reggel elmegyünk 4 km-t futni (ez 30 perc). Ezután kinyúlik, elfárad, és boldogan pihen. Délután meg nagy séta, és ha találkozunk másik kutyussal, akkor azzal játszik.

Most 11 hónapos. Most szoktatom biciklihez. Ha már megy az is, akkor reggel fél órát tekerünk. Mivel az intenzívebb mozgás, ezért jobban el fog fáradni. Nektek meg még kertetek is van, és a házatok is nagyobb. Szerintem az ember minden reggel rá tud szánni fél órát a kutyára munka előtt. És azóta én is fittebb vagyok, és jobban érzem magam, mert minden nap mozgok. Télen meg a hóban futástól még jobban elfárad. Eleinte nehéz volt rávenni magam a futásra, de mostmár én is alig várom. Sokkal jobb dolga van, mint sok kutyának akik ketrecben vagy láncon töltik életüket. És igényli is a társaságot. Emellett tanulunk dolgokat, amivel agyilag is lefárad. Sok türelem kell hozzá, szobatisztaság, szabályok, stb, mert makacs kutya, de úgy gondolom, ha van kitartásod minden nap futni vele, akkor lesz türelmed hozzá is. Én nagyon örülök, hogy huskyn lett. Voltak küzdelmeink, makacskodások, de ő ilyen egyéniség, és megéri. Nemrég értünk vissza a futásból, és ilyenkor fülig ér a szája. És nagyon tud szeretni.

Egyébként youtub-on ha megnézel pár huskys videót, láthatod, hogy külföldön nagyon sok husky él lakásban.


http://www.youtube.com/watch?v=0hx5ob75Id0&feature=related


a videó vége nagyon jó:)

2012. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehet. Nekem is huskym van, sőt már 2 is. Egy 3.5 éves és egy 10 hetes.

Ha mész velük futni, sétálni nem hiszem, hogy gond lesz.

Az enyémek egyébként nagyon szeretnek a lakásba. Most is itt fekszenek, mondjuk nem is csoda ebben a melegben. De ami még furcsább volt, hogy télen is bent aludt nálam minden este, meg szeretett bent lenni. Persze kint is a hóba. Nekünk szerencsére jó nagy udvarunk van, meg rendszeresen viszem őket futni, sétálni. Nagyon jó kutyák, én se bántam meg hogy huskym lett.:)

2012. aug. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!