Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Szerintetek melyiket...

Kutyások! Szerintetek melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Biciklivel szeretném futtatni a kutyámat, most kezdem hozzászoktatni, de a rendőr már rám szólt, hogy csak úgy futtathatok kutyát, ha mind a két kezem szabad, mert egyébként balesetveszélyes. Tehát marad a kutyafuttató kar. Két fajtát találtam:

[link]

vagy

[link]

a másodikról a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=qNW4AtiFgTE


Egy husky 11 hónapos kan kutyám van.



2012. aug. 1. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:

És ez? Szerintem ez is jó de az első amit linkeltél az is...


[link]

2012. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az első a jobb, mert ad egy kis teret a kutyának.
2012. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az első jobb.
2012. aug. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első szimpatikusabb, de csak a rugó miatt, biztos nem hagynék neki ekkora teret, az enyémnek bicikli mellett is viszonylag szorosan kell közlekednie, csakúgy mint sétánál. Nincs bóklászás, se semmi egyéb. Ezeken kívül nekem sokkal jobban tetszenek azok, amiket előre kell szerelni, nem hátra. Nekem megnyugtatóbb az a tudat, ha látom és mellettem/előttem van a kutya.
2012. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. a másodikban is van rugó, a videón látszik, az egész belseje rugós.
2012. aug. 1. 12:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Mi is szeretnénk bicajjal futtatni a kutyánkat (2 éves örökmozgó boxer, neki a séta gyakran nem elég) de eddig 1-szer indultunk el Vele a kis utcákban körözve, ami egy kicsit uncsi.. Ez tényleg jó megoldás lenne. Esetleg nem tudod megmondani, h a rendőr honnan vehette, amit mondott? Ha esetleg ilyen szerkezettel is megállítana, akkor a KRESZ-re vagy mire hivatkozzunk? Köszi és bocsi az offért..
2012. aug. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

6-os vagyok, a KRESZ-ben ezt találtam ,így most már végképp nem értem:

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet

a közúti közlekedés szabályairól


Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok

54. § (7) Tilos


f) kerékpárral állatot vezetni.

2012. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Tiltja a KRESZ másképp is:


"62. § Állatok hajtása (vezetése)


(5) Tilos


b) állati erővel vont jármű bal oldalához és más járműhöz állatot, valamint állati erővel vont jármű után kettőnél több állatot kötni;"


Tehát biciklihez kutyát kötni nem szabad.

2012. aug. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, mi alapján mondta. Szerintem pont azért, mert így ha mind a két kezed szabad, akkor nem szólnak érte. De mondjuk én valóban nem tudok rendesen bicajozni fél kézzel, így biztonságosabbnak találom én is a futtató kart. Kutyám tudja a jobbra balra, állj megyünk szavakat, és úgyis csak bicikliúton viszem vagy földúton, vagy töltésen. Remélem hozzászokik majd:)
2012. aug. 1. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!