Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezelhető több kutyánál...

Gnodi kérdése:

Hogyan kezelhető több kutyánál a dominancia?

Figyelt kérdés

Történetünk a következő:kb.2 hónapja fogadtam örökbe egy fiatal beagle fiúcskát a már meglévő két beaglem mellé,akik szintén mentett kutyusok.Ők rövid időn belül összeszoktak,a szuka lett a "főnök".Velük tényleg semmi gond nincs a mai napig.A fiatal viszont az ő és a mi életünket is megzavarta azzal,hogy iszonyatosan törekszik a dominanciára.A szukát egyáltalán nem fogadja el,neki megy,nem hagyja játszani,heves ugatásba kezd.Persze a szuka nem hagyja magát és neki esik.Folyamatosak a nézeteltérések köztük.Ráadásul minket sem tekint falkavezérnek,a páromat meg is kapta./az előző gazdit is megkapta,ezért adták tovább!/

Abban sem vagyok biztos,hogy az ivartalanítás változtat a helyzeten...

Ha valakinek lenne tuti biztos tanácsa azt nagyon megköszönném,mert sok helyen olvastam ez ügyben,de már össze vagyok zavarodva.



2012. aug. 1. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ez olyan problémának tűnik, amit netről nem lehet megoldani. Én kutyakiképző/-iskola felkeresését javasolnám, akik megmutatnák a helyes viselkedést.
2012. aug. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A kutyák dolgába sajnos nem tudsz beleszólni, mivel nekik kell eldönteniük hogy ki hol helyezkedik el a falkában. Biztosan összemarakszanak majd, de egy idő után elválik ki az erősebb. Viszont Te még tehetsz azért hogy főnök maradj. Ha a kutya megkap, akkor nagyon sziorúan kell vele viselkedned és rászólnod. Ismerős a helyzet ami nálatok történik csak nálunk komondorokról volt szó. Most ez lehet hogy röhejesen fog hangzani, de próbáld meg lebírkózni a kutyát. Utána tudni fogja hol a helye. + infó: amikor a kutyákat ismerteted össze, azt ne otthon hanem egy semleges területen tedd, mert ott ki vannak zökkentve a territóriumukról, és visszahúzódobbak.

2012. aug. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a megoldás, hogy az ember válik a domináns vezetővé és rendet tesz tudatosan otthon! (felkészül, tanul és ha kell segítséget kér szakembertől, nem internetes csodatanácsokban gondolkodik!)
2012. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a kapdosós, harapós, agresszív kutya az nem domináns, csak félrenevelt! szakember segít!
2012. aug. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!