Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok Dr. Michael W....

Mit gondoltok Dr. Michael W. Fox: Kutyamasszázs című könyvéről?

Figyelt kérdés

[link]


Aki esetleg jártasabb a témában, annak szívesen meghallgatnám a véleményét, hogy mennyire érdemes megvenni. A macskásba belelapoztam a boltban (kutyásat nem tartottak már), és az nagyon szimpatikus volt, szakmailag elég megalapozottnak tűnt, már amennyire meg tudtam állapítani, úgyhogy valószínűleg megveszem, de azért érdekel, ki mit gondol róla.



2012. aug. 2. 00:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimnek van 2 kutyája, az egyiket néha szoktam masszírozni.

Elég ideges típus. Különösebben nincs semmi viselkedési problémája, de szinte állandóan látszik rajta a feszültség. Nagyon nehezen lazul el emberek közelében.

De én nem tanultam ezt, csak így magamtól csinálom.

Ez a sima hagyományos masszázs nem mindig jön be neki, lehet azért, mert elég ritkán csinálom, és idegen neki ez a fajta érintkezés.

De van hogy nagyon jól tűri, és utána (10 perccel utána) nyugodtabbá válik, mint azelőtt volt.

Ami viszont mindig bejön nála, azok a nyújtó gyakorlatok. Minden részét megnyújtogatom, ahhoz tudnám hasonlítani, mint a thai masszázs.

Látványosan kimegy belőle a feszültség, és ha utána ott maradok vele (leülök mellé meditálni pl) 2 perc múlva elalszik.:)


Szóval ha ilyen kontár módon is van hatása, akkor ha irányítottan, jó gyakorlatokat csinálsz jó technikával, biztos hatásos lesz.

Lehet hogy én is megveszem, nem tudtam, hogy van ilyen könyv, meg annyira nem is vagyok benne ebben a témában ezeket mindig csak úgy spontán csináltam, mert épp ráértem, vagy ilyesmi...

2012. aug. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem jó könyv, én megvettem. Bár én előtte is masszíroztam a kutyámat, mert imádja és megnyugszik tőle, ráadásul ízületes is. Ebből megtanultam, hogy kell szakszerűen maszírozni, és a beteg csípőjének is nagyon használ. Szerintem nyugodtan vedd meg. :)
2012. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végülis beszereztem. Egy kicsit sok benne az energiás dolog az én ízlésemnek, meg a kutya viselkedésével kapcsolatos kijelentései is viccesek néha a bácsinak, de azért mégiscsak állatorvos, szóval a szakterületéhez tartozó részek gondolom korrektek. Hasznos lesz, már látom :)
2012. aug. 3. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!