Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik ilyen kutya: robusztus...

Létezik ilyen kutya: robusztus alkat, de allergiásoknak is?

Figyelt kérdés

A bullmasztiff a nagy kedvencem, de attól félek a férjem nem bírná majd elviselni az allergiája miatt.

Még csak tervben van, de szeretek előre gondolkozni...


2012. aug. 2. 14:46
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja, és ne azt írjátok, linkeljétek melyik fajta hipoallergén (ha az nem épp robusztus alkatú), mert azokat nagyjából már átnéztem.

Köszi!

2012. aug. 2. 14:48
 2/9 anonim ***** válasza:
óriás schnauzer?
2012. aug. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Talán óriás uszkár? Mondjuk az se éppen robosztus... És ha elmennétek valakihez, akinek vannak kutyái, hogy megnézzétek, hogy reagál rájuk a férjed?
2012. aug. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb ilyen fajta rövidszőrű és sajnos ők elég durván allergizálnak, a szőrük mindenbe beleáll és nehéz takarítani. Én így semmiképp nem vállalnék be ilyen kutyát, nehogy pár hét múlva mennie kelljen. Vagy "beéred" egy hipoallergén fajtával pl. óriás uszkár vagy veszel egy bullmasztiffot és hátha hozzászokik a párod valami allergiagyógyszerrel(ez kicseszés lenne mind a férjeddel, mind a kiskutyával, ha mégsem szokna hozzá).
2012. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én a schnauzert mondanám viszont őt vinni kell kozmetikázni 3 havonta ha jól tudom.
2012. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
dogo canario
2012. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én allergiás vagyok a kutyaszőrre elég rendesen, hapcizok,taknyolok,folyik a szemem stb. Elég sok kutyafajtával találkoztam már, majdnem mind kiváltotta az allergiámat. A leonbergi viszont köztudottan antiallergén, és eléggé robosztus is. Csak jó helyről kell venni, mert az olcsóbbak nem biztos, hogy megfelelő szőrzettel rendelkeznek. Próbáljátok ki, hogy elmentek egy híresebb leonbergi tenyésztőhöz, megnézitek, hogy a férjed szervezete hogyan reagál.
2012. aug. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bouvier des Flandres talán ő olyan ami megfelelhet és még a snauzerek,ír vizispániel, Portugál vizikutya. Remélem segítettem :)
2012. aug. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most még az jutott az eszembe, hogy egyik rokonunknak van két amerikai bulldogja. Ott volt, hogy órákat töltöttünk a kutyák mellett az udvaron, és soha nem jött rá a tüsszögős szenvedés. Szóval lehetséges, hogy ezt a fajtát mégis bírja, vagy csak a fajta e két példánya nem váltotta ki az allergiás reakciókat nála?
2012. aug. 4. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!