Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hetedikes vagyok, szerintetek...

Hetedikes vagyok, szerintetek ha most vásárolok még nyáron kiskutyát tudom-e majd gondozni?

Figyelt kérdés

2012. aug. 2. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát mivel itt valószínű, hogy senki nem ismer így nem tudhatjuk! Neked kell felkészülni a kiskutyára, és hogy tudod e gondozni, ápolni, etetni, ha beteg állatorvoshoz vinni, oltatni, sétáltatni. ha felkészültél rá és tisztába vagy az eltartásával, költségeivel akkor miért ne?
2012. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én most leszek nyolcadikos, én is most kaptam kutyust. Ha minden nap játszol vele, tisztában vagy a költségekkel, foglalkozol vele, állatorvoshoz viszed, ahogy az előttem lévő írta, akkor nyugodtan bevállalhatod.

Én először tökre odavoltam, hogy adok neki enni-inni, meg minden, de mikor a nyári szünetben fel kellett kelnem 8 órakor, hogy megetessem a kis kedvencemet, már annyira nem rajongtam az ötletért. Viszont, leküzdve a fáradtságot, és minden nap (legalábbis nekem) korán megetettem, de olyan édes volt a kutyus, ahogy rám ugrált, mikor már tudta, hogy "jön a kaja", hogy az egész napom feldobta. :))

És imádok vele játszani!! Remélem, neked is feldobja majd a reggeled :)

2012. aug. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Csak el ne felejtsd, hogy iskolaidőben is foglalkoznod kell majd a kutyával, nem csak a nyári szünet alatt.
2012. aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

17 vagyok, most éreztem magam felkészültnek egy csöppséghez..,most mertem felelősséget vállalni érte..., nem olyan mint egy hörcsög:)


Rengeteg mindenre fel kell készülnöd.., és nem olyan mint egy interaktív kutya, hogy bedobod a sarokba, és előveszed ha akarsz vele játszani...Játék közben is vele kell legyél, meg akkor is amikor hetekig összehugyozza az egész lakást..., amikor éjszaka elkezd sírni, és nemképes abbahagyni..., amikor beteg lesz, hányni fog..., anyagilag mindig készen kell állni, akármi van a kutyával röpködnek az ötezresek...az oltásokat be kell neki adatni, nincs olyan, hogy most nincs pénzed, nem viszed oltani...nem hagyhatod sokáig magára.., órákig kell fárasztanod..., akkor is kell vele játszanod, amikor semmi kedved nincs hozzá..., és még órákig sorolhatnám.


Előző a nyolcadikos..:) 8 óra? :D az még jó, engem háromnegyed hatkor kelt a drágám, és nincs olyan h én 6nál tovább aludjak:D nyáron se. háromnegyed hatkor rám mászik harapja az orrom, kaparja a haja...stb, mindent elkövet, hogy felkeljek, és kezdődjön a nap.


Főleg az embercentrikus kutyákkal nehéz, mert nem hagyhatod ám otthon...nyáron reggeltől estig velem van az enyém, viszem buszon, vonaton..., a balatonba se mehetek nélküle.., nem mehetek moziba, mert 40 kmre van mozi, és túl sokáig maradnák el.


Nyaralás kilőve, nehéz kutyabarát szállást találni, főleg külföldön...,egy embercentrikus kutyát nem bízhatsz rá a szomszédra, fél napot se bír ki nélküled.


Az elején, ha 1 órára is elmész már sír, üvölt a kutyus.



Persze ezek a nagyon embercentrikus kutyusok:)


Fajtától is függ.., de meglesz kötve a kezed ha bevállalod..:)

A nevelésről még nem is beszéltem, minden egyes nap tanítani kell a kutyát, amit tud azt ismételni, fizikailag, és szellemileg lefárasztani. Egy elkényeztetett kutya, főleg ha terierr hamar a fejedre nő, és ha 1x félreneveled onnan csak nehezen van visszaút.


Egy kölyökkel rengeteg baj van, de ha jól csinálod, és türelmes vagy hozzá 100xosan visszakapod tőle szeretetben, és megfogja hálálni:)


Kutyaneveléshez magabiztosnak kell lenned, ha rosszat csinál, nem hagyhatod annyiban, hogy ejnye nem szabad, röhögve megy és csinálja tovább.

Amit te mondasz, annak úgy kell lennie.., akkor is ha a kutya nem akarja.



Ha elégnek érzed magad, akkor vágj bele, de onnan nincs visszaút, akkor csinálnod kell. Hisz ismerek olyan 11 éves gyereket aki egyedül nevelt egy terriert, és rettentően szót fogadó kutya lett, a kisgyerek első szavára ugrik a kutya, és ha az a csöppnyi gyerek azt mondja annak a nagy kutyának, hogy nem, akkor a kutya nem csinálja, ül a seggén én figyel.


Az én kutyusom is nagyon szót fogadó, bár még csak 9 hónapos, de mindenki meglepődik, amikor látják, hogy lesi minden szavamat, az óriási tömegben is.

Suliba bevihettem póráz nélkül diáknapra, a több 100 ember mellé, 1x se esett kísértésbe, hogy haverkodjon, ha engedem neki, megy haverkodni, ha mondom, hogy nem mész sehova, ő nem megy sehova.

Sulin kívül mindig velem van, de amíg én nem vagyok otthon, anyu van vele, sose engedem, hogy egyedül legyen, akkor nagyon le van törve.



Mielőtt vállalnád, olvasd el ezt a könyvet: cesar millan hogyan neveljünk tökéletes kutyát

2012. aug. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Asszem suliidőben normális, h előbb felkelek... Ha felkelek, akkor meg normális, h megetetem a kutyám. Az embernek mindig van ideje arra, amire akarja, hogy legyen.

2012. aug. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17 éves korodhoz képest nagyon felelősségteljes vagy kedves előző! :) Csak annyit cáfolnék meg, hogy külföldön sokkal jobban kedvelik a kutyákat, pontosabban a német nyelvű területeken. Kutyámat magammal vittem már Berlinbe, Zürichbe, Párizsba.. Ausztriában pedig állandó vendégek vagyunk, oda még a legtöbb állatkertbe és bevásárló központokba is bevihetőek. :)
2012. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint azt cáfolnám meg, hogy külföldön nem szeretik őket. :)
2012. aug. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy nem szeretik őket.., hanem, hogy nehéz állatbarát SZÁLLÁST találni:)

De ezt csak úgy halottam, azért az szép, hogy bevásárlóba központba be lehet vinni.

Odaköltözöm! :D


Muszáj ilyennek lennem, mivel én vállaltam érte felelősséget, nem a szüleim, nem a szomszéd.


Rengeteg kutyát nevelnek a szülők, mert a gyerek bevállalta, aztán 2 hét után már simogatni se méltatta azt az állatot. Szerintem nem így működik, ha én vállalom be, én csináljam végig.

Ha ehhez az kell, hogy nyáron is 6kor keljek, akkor 6kor kelek.:D

Ugyanígy vagyok a lovakkal, ha reggel trágyázni kell, akkor trágyázok:D

Egy lóhoz képest egy kiskutya könnyű feladat:)

Mellesleg 9 lónál segítek be, ami nem is a miénk.:)

2012. aug. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!