Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hatásos az ha bejövök és nem...

Hatásos az ha bejövök és nem foglalkozok vele egy kis igeig ha harap?

Figyelt kérdés
Már sokmindent kiprobáltam de mindig harap,pedig kiskorában is rászoltunk amikor harapott.Mit javasoltok?
2009. júl. 18. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Kutya, macska, tengerimalac, vagy a kistestvéred?
2009. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kutya,abba a kategoriába tettem.
2009. júl. 18. 17:07
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Nem. Általában igaz, hogy egy adott cselekedet, és arra kapott válasz között minnél több idő telik el, annál nehezebben társítja össze az állat. Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy helytelen cselekdetre a lehető leghamarabb kell reagál, lehetőleg határozottan, és következetesen.


Másrészt a rászólás után van valami büntetés, ha az állat tovább rosszalkodik? Mert ha rászóltok, de nincs súlyosabb következmény, akkor majd hülye lesz a kutya megcsinálni, amit kértek... El kell verni egyszer-kétszer. Tudom, hogy az ember sajnálnja, meg szegény kutyus, de nevelni kell! És a verés sem egyenértékű a péppé verésse, rá kell sózni pl egy seprővel. Az még nem fáj annyira neki, de már érti a célzást.

2009. júl. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább zárd el őt. Ha konkrétan kizárod a játékból, azt jobban megérti. Jajdulj fel, nézz rá szemrehányóan, és rakd ki a kertbe vagy a szomszéd szobába, amelyik rendelkezésre áll. 10 perc bünti bőven elég, utána visszaengedheted. Ha megint harapdál, megint elzárás.

De szerintem keress rá, rengeteg harapdálós kérdés volt már (hetente egy biztos akad), ott részletesebben meg vannak válaszolva ezek a kérdések.


Mennyi idős, milyen típusú és milyen helyzetekben szokott harapdálni egyébként? Ez fontos lehet...

2009. júl. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem javaslom a verést. Szerintem nézd meg ezt a videót: [link]
2009. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Hát te aztán nagyon érthetsz a kutyákhoz... hogy mondhatsz olyat, hogy ha rásózol egy kutyára, az még nem fáj annyira... ????

Üljél le, szálljál egy kicsit magadba, és kezdj el tanulni kutyául. A farkas falkákban is csak a legkirívóbb esetekben történik testi fenyítés! Egy kutya nevelésének semmilyen formában nem képezi részét az ütés! Egy kézfelemelés, egy orra legyintés, kölyökkutyánál a nyak lenyomása igen, na de ütés???

A gyerekednek is csak pofont adtál, mert az nem fájt annyira, mint a rúgás, ugye? Tapló...

És ilyenek adnak tanácsot.

2009. júl. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!