Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tovább? Nektek hogy...

Hogyan tovább? Nektek hogy sikerült?

Figyelt kérdés
Eddig a 4 hónapos King Charles spániel kutyusunk bentre wc-zett, pelenkára.. ma úgy döntöttem ideje kiszoktatni az udvarra wc-zni, felvettem a pelenkát (közben a kutyus figyelt) feltöröltem mindenta pelenka körül (de a biztonság kedvéért mindenhol) hypós domestosos öblítős meleg vízzel hogy ne érezze rajta a szagokat, és csináltam egy ilyen kis csörgőt amit a kilincsre akasztok, szeretném rászonktatni, hogy ha wc-znie kell, akkor azzal jelezzen, hogy meglöki (nem tudom ez mennyire fog menni)... de hogyan tovább? hogy vegyem rá hogy csak odakint végezze a dolgát? volt hogy napközben kint volt pár órára, úgyhogy kint is wc-zett már, megvan a kedvenc helye is, de ha bent volt nem jelzett eddig csak megkereste a pelenkát.. gondolom azt kell figyelnem mikor keresi a pelenkát, ugye?
2012. aug. 3. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
kaja után kivinni, várni, amíg kakil/pisil, megdicsérni, az enyém (mopsz) nagyon gyorsan megszokta
2012. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

De miért kellett pelenkára szoktatni? Főleg kertes házban,ne viccelj,csak ki kellett volna engedned óránként:)) Ez nagyon rossz ötlet volt. Hát elején biztos nehéz dolgod lesz,mert neki azt erősítettétek meg hogy a lakásba kell üríteni,nehéz lesz megszoknia hogy hirtelen ez miért rossz? Ezért ha véletlen lesznek balesetek akkor ne szidd le max nézz rá rosszallóan aztán töröld fel.

Innentől engedd ki 1-2 óránként,este menjetek egy jó nagy sétára,és akkor reggelig ki fogja bírni.

A csengőset én úgy csinálnám hogy minden séta/kiengedés előtt mondanám hogy SÉTA és megcsengetném azt a csengőt. Ezt a hangot egybefogja kötni azzal hogy séta van,és szerintem idővel magától is menni fog neki.

És igen figyeld ha szaglászik, akkor rögtön vidd ki és esti sétát soha ne hagyjátok ki! legalább 1-2 órát kutyázzatok,sétáljatok,labdázzatok,hogy reggelig durmolhasson.

2012. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyorsabb lesz a dolog, ha az ajtó elé teszed a pelenkát. Ezzel az ajtó felé irányítod a kutyát.
2012. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pelenka a leghülyébb ötlet amit kitaláltak, nagyon nehéz azok után rendesen szobatisztaságra tanítani a kutyát miután már rá lett szoktatva. Ha jelez, ha nem bizonyos időközönként vidd ki. Ha kint pisil/kakil dicsérd meg érezze, hogy jót csinált. Ha bent rajtakapod szóbeli szidást kaphat és vidd ki egyből, ha már kész a baj szó nélkül takarítsd fel. Esetleg még ecettel átmoshatod azt a helyet ahol volt a pelenka, mert annak az illatát nem szeretik, így remélhetőleg nem akar majd odapisilni.
2012. aug. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigiekhez csak annyit tennék hozzá, hogy ha véletlenül olyan jól sikerült a pelenkára szoktatás, hogy nem hajlandó kint elvégezni a dolgát, akkor vidd ki vele a pelenkát is, úgy gyorsabban felfogja a lényeget.
2012. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
értem, oké köszi a válaszokat. :) annyira nem sikerült jól, ugye írtam hogy volt hogy kint is pisilt, csak ha bent volt akkor nem kéreckedett ki hanem kereste a pelust..
2012. aug. 3. 12:06
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem minden kutya kéredzkedik ki, ez abszolút egyedfüggő. Megtanítani is vagy sikerül rá, vagy nem, van, amelyik inkább próbálja tartogatni, amíg lehet.

Az enyém úgy volt első perctől szobatiszta, hogy kennelben nőtt fel, tehát abszolút belső késztetésből nem csinál be, mégis esze ágában sincs jelezni. Tartja, ameddig tudja, aztán viszlát. Egyedül azt jelzi, ha hánynia kell, de azt is csak annyival, hogy megáll előttem csóválva, és furcsán néz. Időbe telt, mire felismertem, hogy ezzel mit akar :D

2012. aug. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Enyém azt jelzi ha hasmenése lesz,az olyan egyértelmű. Ránkfekszik és remeg és adja a pacsikat. Ilyenkor uzsgyi felöltözünk aztán rohanunk le vele.

Sok türelem kell neked most kérdező,de megtérül úgyis:) Cavalierek elég okos kutyák,szerintem könnyen fog menni.

2012. aug. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Először is ne várd el a kutyádtól, hogy ő "szóljon" hogy pisilnie kell. Meg kell szoknia, hogy minden nap van fix 4 időpont, amikor kimész vele. És lehetőleg ne a kertbe engedd ki, hanem vidd ki az utcára. A kert a saját területe, és semelyik kutya nem szereti, ha a saját életterében kell piszkítania.

Reggel, amikor fölkelt, azonnal viszed ki, és addig vagy kint vele, amíg nem intézte el az elintéznivalót. Ez lehet 15 perc, lehet egy óra. Amíg nem tudja, hogy a sétának többek között ez az egyik lényege, addig nem fog olyan könnyen menni, valószínűleg nem mer majd azonnal kint pisilni. 2-3 óra múlva ismét kiviszed. Este, elalvás előtt is vidd ki, hogy éjszaka nyugodtan alhasson.

Az én kutyám is használta a kutyapelenkát, és remekül működött. De ne várd el tőle, hogy azonnal szobatiszta legyen, szerintem egy ideig még nyugodtan ott hagyhatod, biztos lesz olyan, hogy bepisil.

Az enyémnek kb. 3 éves koráig volt letéve, igaz 6 hónapos kora után már soha nem pisilt rá :D Ja de, még kétszer, egyszer egy szilveszter éjszaka, amikor nem mert az utcán pisilni a durrogástól, majd az ivartalanítása után, valószínűleg nem tudta az első éjszaka rendesen visszatartani... De mint írtam, egy kutya, akit rendesen sétáltatnak, nem pisil be, hacsak nincs valami betegsége. Az enyém is inkább kibírt 6-7 órát, de nem pisilt a pelenkára, mert tudta, hogy megyek vele azonnal sétálni, ahogy hazaértem.

Szóval legyél vele kint minél többet, és az utca azért is sokkal jobb, mint a kert, mert ott találkozik más kutyákkal, látja, hogy ők is ott intézik a dolguk. Ezenkívül millió új szag van, amit ösztönösen le fog pisilni.


Ja igen, és még egy fontos. Első írta, hogy evés után vidd le... Nem, mindig evés ELŐTT kell a kutyát sétáltatni, nem teli hassal. Ők nem úgy működnek, mint mi emberek, nekik más a bélrendszerük. Az ember gyomrának jót tesz, ha evés után sétál, a kutya viszont (bár inkább nagytestűeknél fordul elé) könnyen gyomorcsavarodást kaphat. Szóval evés után mindig legyen 1 óra pihi, amikor nem mozog intenzíven.


Szóval én még a helyedben hagynám egy ideig a pelust, mert úgysem fog varázsütésre szobatisztává válni. Előbb-utóbb viszont le fog róla szokni.

2012. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó ezzel kicsit vitatkoznék azért,hogy hagyja lent a pelenkát előbb utóbb úgyis leszokik róla..

Miért szokna? 4 séta miatt? Nem hiszem. Ha ott helyben tud üríteni,akkor nem fogja tartogatni sétára,használni fogja a pelenkát úgyanúgy,mivel elejétől fogva erre volt nevelve hogy arra végezheti a dolgát. Szerintem igenis jó az hogy felvette nincs többé pelenka,vagy kertbe kirakni a pelenkát ideiglenesen.

2012. aug. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!