Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westinél a nem durva fedőszőr...

Westinél a nem durva fedőszőr nagy hibának számít?

Figyelt kérdés
Ezért is nem trimmeltetem (sajnos) mert aztmondta a kozmetikus hogy nem úgy csomósodik a szőre,és nem lehet olyan nagyonkönynen trimmelni.Ezért sajnos nyíratom.:(
2009. júl. 18. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szegény Westie!

Még jó hogy az embereken nem keresnek ilyen hibákat!

A te kutyád, szeresd úgy amilyen!

Ő biztosan jól érzi magát nyírva is, ha a gazdája szereti.

De szerintem nincs hibás kutya, csak rossz gazda.

2009. júl. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen, a nem durva fedőszőr a Westienél komoly hibának számít. Tudni kell, hogy ez a fajta eredeti funkciója szerint vadászkutya volt, nem (manapság divatos) öleb. Ennek megfelelően nagyon fontos volt a védelem szempontjából a szőrminőség, a puha külső fedőszőrzet nem képes megvédeni a kutyát az esőtől és a hótól. Bár a Westiet ma már nem használják vadászatra, ez nem jelenti azt, hogy engedményeket lehet tenni a tenyésztése során, hiszen ebben az esetben éppen az tünne el, amiért ez a fajta különlegessé vált.
2009. júl. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Durva hiba bizony. De ettől függetlenül egészséges, és lehet szeretni.
2009. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

sziasztok.

köszönöm a válaszokat.

persze hogy szeretem,végülis nem járok vele kiállításra,de attól hogy van hibája,ugyanúgy szeretem mintha nem lenne:)(L)

Nem tudom végülis mennyire kéne durvának lennie,nm simogattam még olyan túlsok westiet,és főlleg nem igazi tenyésztőktől származó westiet nm.

De hamarosan ringtitkári vizsgát rakok és remméllem lesz rá alkalmam:) Meg a későbbiekben majd tervezem hogy vegyek az OF SURPRISE kennelből egy kiswestiet:)

Még1x köszönöm a válaszokat

2009. júl. 19. 11:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a nyírástól puhult meg a szöre? Mennyi idős volt amikor azt mondta a kozmetikus hogy nem lehet trimmelni? Nem lehet hogy egyszerüen csak lusta volt?Nyírni sokkal gyorsabb.
2009. júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

már kicsi kora óta puha a fedőszőre is

egyszer volt trimmelve de hát egyáltalán nem ugy nézett ki mint ahogy kikellett volna

2009. júl. 19. 16:10
 7/14 A kérdező kommentje:
jah igen.és most 1éves a westie
2009. júl. 19. 16:11
 8/14 anonim ***** válasza:

elözö vagyok: nekem nem westim van, hanem snaucerem, de nekik olyan 6-8 hónapos korukra lesz trimmelhető a szőr

ha ennél korábban mondta rá a kozmetikus, akkor lehet hogy ez lesz a baj

viszon most már a nyirással annyire tönkretette a szörét, hogy nem is lehet majd trimmelni ...

az hogy "nem csomosodik a szőre" azt meg nem is értem ... minek kellene csomosodni rajta?

2009. júl. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
ja, és én is ringtitkár vagyok :D
2009. júl. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
én se értem hogy mire értette...
2009. júl. 19. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!