Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van más is aki szerint egy...

Van más is aki szerint egy tenyésztett kutya jobb mint egy menhelyi?

Figyelt kérdés
Mert eddig csak olyat hallok/olvasok a neten, hogy "a menhelyitől nincs jobb! A keverék egészségesebb! Ellenállóbb a szervezete! Nem olyan beteges! Sokkal jobban szeret! Sokkal jobban kötődik az emberhez!..."

2012. aug. 3. 21:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%

Miért várod el, hogy mindenki egyformán gondolkodjon?

Van, aki a menhelyi kutyára esküszik és van, aki tenyésztett kutyát tart.

Az életben nincs csak fekete-fehér. Sokszínű.

2012. aug. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
54%
Most levelező partnert keresel, vagy közvélemény kutatást tartasz?
2012. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 sippara ***** válasza:
65%
Nem hiszem, hogy egy tenyésztett kutya jobb egy menhelyinél, csak mert tenyésztett.
2012. aug. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem, én se fogadnék soha örökbe és nekem nem kell szaporítók selejtes kutyája se keverék. Lehet megkövezni de ez van, volt már menhelyi keverékünk és 4 éves korára olyan szinten volt dp-s hogy lábra se tudott állni, megműtettük, 6 évesen szürkehályogot diagnosztizáltak nála, megint megműtettük majd 7 évesen szívelégtelenségeben elpsuztúlt, rengeteget szenvedtünk vele, antiszociális volt, félős. Nekem három tenyésztett jó kennelből való kutyám van most, teljesen kiegyensúlyozott, egészséges kutyák. A kutyasuli ahova járunk tele van "mentett kutyákkal" a többség teljesen szocializálatlan és nem egy küzd egészségügyi gondokkal de a gazdik oda vannak, hogy "megmentették őket"... az, hogy a kutya tönkreteszi a lakást/kertet és az életük az már más kérdés.


Nem mondom, hogy a mentett kutya rossz és biztos szuper kutyát is ki lehet onnan fogni én is ismerek ilyet... de az ellenpéldára többet láttam. A menhelyek többsége főleg a vidékiek a gyepmesteri telepekről nem is beszélve, semmit nem néz (se a kutya személyiségét se az egészségét) csak rásózni akarják őket az első bejövőre

2012. aug. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Én egyiket sem tartom jobbnak. Mindegyik lehet csodálatos sportkutya, társ, és lehet a legszebb és legtökéletesebb valakinek. A kutya az kutya, származásától függetlenül.
2012. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%
Igen van. Pl én. Számomra egy tenyésztett kutya a megfelelő. És engem is baromira idegesít az általad leírt jelentség. Kicsit átesett a ló túloldalára ez az egész. Én például ismerek menhelyi kutyát, akit már többször kellett orvoshoz vinni betegség miatt 2 év alatt, pedig ritka fajták keveréke ráadásul. Arról nem is beszélve, hogy az első emberrel elmenne, még kedvesnek sem kell lennie. A betörőket már beengedte... És akkor mesélhetnék a törzskönyves kutyáimről, akik rettenetesen hűségesek és egészségesek... De nekem semmi bajom a menhelyi kutyákkal csak azt kéne megérteni, hogy nem mindenki arra vágyik.
2012. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

Európai színvonalú menhely nálunk még nagyon kevés van, ahol komoly munkát végző önkéntes gárda készíti fel a kutyákat az örökbefogadásra. Van kutyaiskola, sétálnak, játszanak velük,elkerített részen (árnyékos helyen) rohangálhatnak. Nincsenek szűk kennelekbe zsúfolva, ahol senki sem törődik velük, ezek a félős, megviselt kutyák sokszor tenyésztett, fajtatiszta állatok, nemcsak keverékek vannak.

Ami pedig a "csak a törzskönyves kutya az igazi" véleményt illeti, azt hiszed, nincs közöttük beteg? Láttál már csipőficamos rotit? Süket dalmatát? A betegségek sajnos a kutyákat is elérik, mindent megtettem az öreg kutyámért, mégis meghalt epilepsziában, fajtatiszta erdélyi kopó volt. Most keverék van, fiatal és két nap alatt tudta, hogyan kell házat őrizni. Nem érdekel a papír, szeretem és kész.

2012. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Nem azért jó a törzskönyves kutya, mert az nem lesz beteg. Azt viszont szerintem senki sem tagadja, hogy sokkal kevesebb az esélye megfelelő tenyésztőtől. Azért jó a törzskonyves kutya mert az illető ember arra vágyik. Akár hobbiból, akár célokkal (utóbbi esetben meg aztán tényleg be lehet ismerni, hogy a menhelyi nem annyira alkalmas).

Te szereted a menhelyi/keverék kutyákat. Mi meg szeretjük a törzskönyveseinket. Mi a probléma? Mert nem a kutyákkal van baj, hanem azzal, hogy az emberek nem fogadják el a másik ízlését. Kinek és miért fáj az, ha valaki xy kutyát szeretne tenyésztőtől?

2012. aug. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
54%

Ha az ember és a kutya egymáshoz valók, akkor mindegy, hogy keverék, vagy fajtatiszta. Gondolok itt

a kutya jellemére- mit vár tőle a gazdi

a kutya mozgásigényére-mennyire sportos a gazdi

házőrzőt vagy családi kutyát szeretne és még sorolhatnám. Ha nem passzolnak össze, akkor van gond.


Az egészséghez annyit paraszti logikával, hogy míg a keverék kutyák véletlen művei, addig a tenyésztett kutyákat tudatosan, betegségekre szűrten, előre megtervezetten pároztatják. Így úgy gondolom, hogy az utóbbiak nagy valószínűséggel egészségesebbek. Azonban a genetika kiszámíthatatlan, így is születhetnek öröklötten beteg kutyák.


A kérdést provokatívnak gondolom, mert ki erre, ki arra esküszik. Fogadjuk el ezt, legyünk toleránsak!

2012. aug. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
A kérdés csak reakció. Arra, hogy lassan már ciki ha valakinek törzskönyves kutyája van. Hogy a menhelyek úgy reklámozzák magukat, hogy "nehogy fizessen egy kutyáért, mentse meg a menhelyről..." Lehet paranoiás vagyok de szerintem ez sértő és lenéző.
2012. aug. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!