Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Basset hound gazdik, vagy...

Basset hound gazdik, vagy akik jobban ismerik a fajtát?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy mivel ez a fajta vadászkutya, a hiedelemmel ellentétben, ugye lehet vele kisebb túrákat szervezni? Ahogy utána olvastam, lehet, érdekelnének olyan vélemények, akinek van is ilyen kutyája. ismerősömnek van, de nagyon elhízott, nem is mozgatják eleget. Pedig eleven kutya volt nagyon is.

#Basset-hound
2012. aug. 3. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. aug. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a bassetnek igen nagy a mozságigénye és igényli is a nagy túrákat. Hsa elhízlalják az életével játszanaka. tönkre fog menni a gernice.
2012. aug. 4. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nyugodtan el lehet vinni. A mi Bobinkat rendszeresen visszük sétálni az erdőbe persze póráz nélkül és jókat nevetünk rajta,mert volt már olyan,h előtte szaladt a nyúl és ő nagy nyugodtan lefeküdt még szimatolni sem szimatolt,legalábbis nem a nyúl után. Jobban érdeklik a bogarak. A vérében sincs a vadász ösztön. De sebaj nem azért szeretjük,hanem mert egy kis bohóc kutyus. Csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a fajtát!
2012. aug. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. aug. 5. 15:15
 5/5 anonim ***** válasza:

A miénk is imád sétálni, túrázni. Nagy udvarban tartjuk, sokat fut, minden neszre ugrik (persze ha van kedve! :P), minden érdekli ami mozog, imád játszani a macskákkal, más kutyákkal, jah és persze ugat ha kell ha nem.

9 hetes kora óta van velünk, fokozatosan növeltük a távokat a séták folyamán. Kezdetben póráz se kellett, mert le se tudtam vakarni magamról, ha 4 lépéssel előrébb voltam már nyafogott. :) Aztán erősebb volt a kíváncsiság, így jött a póráz, mert elcsalni egy jó szagú bokortól nehezen lehetett... Emlékszem, az első sétá kb 2 rövidebb utcányi tömb volt, kb a felénél feladta (kb 400 m, 10 perc) és kézben cipelhettem haza, aztán alkalmanként 2-3 lépésel tovább jutottunk, nagyon muris volt. Azóta elmúlt 3 éves, ha kivisszük az erdőbe elbóklászik egyedül, néha megkerget valamit, folyton szimatol, égnek áll a farkincája, hegyezi a füleit, egyszerűen imádja a szabad teret. Persze még mindig figyel, hogy ne vesszen el, túl messzire nem mer menni, ha percekig nem hallatunk magunkról visszajön és lecsekkolja ott vagyunk-e még. Inni imád bármilyen tóból, folyóból (fürdeni nem), enni nem eszik kétes eredetű dolgokat, szóval nem félek, hogy bármi baja lenne egy erdei séta után. Persze otthon a kapun úgy kell betuszkolni, ahogy beér az udvarba, már fekszik is a kisfája alá és még jutifalival se lehet mozgásra bírni. ...de a pihi után megint le se lehet lőni :D Mi is imádjuk a mi Bassetünket :)

2012. aug. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!