Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baj az expresszes kolykok...

Mi a baj az expresszes kolykokkel ha "oltva feregtelenitve TK es zurve vannak?

Figyelt kérdés
Tusom h tenyeszto oda nem rak fel kutyat de ha oltva feregtelenitve azurve chippezve vannak mi a gond? hamis orvosi papirokat gyartottak a kolykokhoz? 60-70ezerert. Gyanua? rri beteg lesz a kolyok es kamu orvoai papirok?

2012. aug. 4. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Én azért nem szeretem ezt a "tenyésztő nem hirdet expresszen" dumát mert ez hülyeség. Honnan a francból találná meg az ember a honlapját? Ott is vannak igen is a legjobb tenyésztők. Az más kérdés h szaporítók is vannak. Ha találsz az expresszen honlapot, ott informálódj tovább, ennyi a lényege.
2012. aug. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%
Tenyésztők is hirdetnek ott, az olyan kölykökkel nincs is semmi baj.
2012. aug. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy egyre több tenyésztő hirdet expresszen. Én pl már azt szoktam csinálni, hogy ha megtetszik egy kennel honlap alapján, akkor megnézem expresszen nem-e hirdet, mert találkoztam már olyannal, hogy honlapon előadta magát valaki, aztán expresszen megtaláltam a hirdetését, ami a honlap teljes ellenkezője volt. Konkrétan ilyenre gondolok, hogy kizárólag, parazita mentesen, törzskönyvvel, chippel, oltásokkal, szerződéssel és szűrve kapható náluk kölyök, a valós ebből csak az oltás és parazita mentesítés volt, chip és törzskönyv + költség, szűrések semmi. Bár ez ugye kiderült volna a telefonos beszélgetésen vagy legkésőbb a személyes találkozón, csak ilyenkor felesleges még az időt is bele ölni. Nálam meg nem derült volna ki, mert nem tervezek mostanában kutyát venni, csak tájékozódás képpen a jövőre való tekintettel szoktam nézelődni.
2012. aug. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:

Lehet, hogy vannak fajták, amikben tenyésztők is hirdetnek ilyen ingyenes oldalakon. Az én fajtáimban élesen elkülönülnek a tenyésztők és az expresszesek. A tenyésztőnek nem szükséges, hogy ilyen helyen vadásszon a vevőkre, mert nem az a célja, hogy rásózza valakikre a kiskutyákat. Aki tudja mit szeretne, az más úton megtalál. Aki meg csak úgy találomra keres az expresszen kutyát, annak jó az ott lévő szaporító is.

És igen, nagyon sokszor hamis papírokat adnak. Pl. van 1-2 tenyészszemlés kutyájuk, minden kölyköt rá törzskönyveztetnek. A laikus meg elhiszi, hogy a sok kutyából pont az a kettő a szülő, akire rámutat.

2012. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akiteki, ha jól tudom te huskykat tenyésztesz. Expresszen huskyból nem csak, hogy tenyésztő nem hirdet, de talán még törzskönyves is csak 1-2 szokott lenni. De borzasztó, hogy minden kutyából van dögivel fent, de normálisat tényleg csak ritkán találni ott, bár mint már írtam bizonyos fajtáknál tényleg megjelentek ott a tenyésztők, persze ritkán van hirdetésük, mert náluk nincs egész évben kutyagyártás.
2012. aug. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Igen, tele az expressz huskynak titulált keverékek hirdetésével. De ugyanez a helyzet whippettel is. Más fajtákra nincs ilyen rálátásom, de ebben a kettőben biztos vagyok, hogy tenyésztő az tuti nincs köztük.
2012. aug. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Norbi60 válasza:
Semmi baj nincs velük, mindenki ott hirdet, ahol tud. Az is csak egy "piactér". Lényeg, hogy a kölyköket jó helyről vedd. Már első alkalommal látszik a tenyésztőn és az anyakutyán is, hogy érdemes-e megvenni a kölyköket vagy nem.
2012. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!