Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » "Augusztusi Beagle kölyök...

"Augusztusi Beagle kölyök helyhiány miatt ingyen elvihető. " Hol a hiba (átverés)? Állítólag oltva és féregtelenítve van. Kép!

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 4. 22:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Miért lenne átverés? Előfordul az ilyen.
2011. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ott, hogy van valami viselkedésbeli vagy egészségügyi probléma a kölyökkel. Mielőtt elhoznád alaposan nézd meg a kiskutyát és az oltási könyvét is.
2011. dec. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű nem rendes tenyésztőtől való, különben eszük ágában sem lenne ingyen odaadni, sőt, eleve a tenyésztőnek adták volna vissza, hogy találjon hozzáértő gazdát. Vagy tényleg problémás a kutya. Vagy semmi gond nincs vele, csak ők nem gondolták át a kutyatartást. Tőlük kell megkérdezni, átnézni a papírjait, ilyesmik, mert ennyi információból nem lehet semmit leszűrni :)
2011. dec. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Igenis jól teszed, ha gyanakszol.

Mindenképpen elkérném az oltási könyvet, a helyhiányos kutyákat azért általában oltásáron szokták adni. Tudom, hogy olyankor az adott helyzetben nehéz rávenni magad, hogy elkérd mert bunkóságnak/illetlenségnek/bizalmatlanságnak tűnik, de csak így lehet kideríteni, hogy tényleg oltott-e a kutyus. Előtt tájékozódj, hogy hány oltásnak kell lennie a korához stb..

Aztán az általános egészségi állapotát fontos megnézni, ez szokott még ilyenkor lenni, hogy oltott meg minden, de mondjuk van valami ízületi rendellenessége, vagy nyitott szájpadlása (bár nem 5 hónaposan), stb.


Egyébként nekem kép alapján kifejezetten szép kutyus, és a környezete is megfelelőnek tűnik. Ha mázlid van egy kedves család, aki saját kedvtelésére tenyészt és nem szaporít, és nincs szíve pénzt kérni a kutyáért. (Bár igazából én pont azért kérnék pénzt a tőlem származó kölykökért, hogy lássam, hogy az új gazda semmit nem sajnál a kutyáért. Csak ez nem oltásáron 10.000-ból derül ki, hanem mondjuk 70E-ből.)


Sok sikert!

2011. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem helyhiány nincs.
2011. dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Helyhiány lehet, hogy nincs. Kínába vendéglőbe simán eladható.
2011. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Holnap meglátogatom a kutyust, aztán ha minden oké vele akkor elkezdünk összehaverkodni.:)

2011. dec. 4. 23:20
 8/14 anonim ***** válasza:
Biztos szökős, és nem birnak vele.
2011. dec. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Csak jó tanács!

Szeptember óta van beagle kölykünk. Imádnivaló, gyönyörű, aranyos és nagyon okos! De csak ha ő úgy akarja!


Nagyon makacs, amit nem akar, azt nem tanulja meg, ha nem vagy szikla-következetes. Ha erre nem vagy képes, akkor NE BEAGLE. Biztosan utána olvastál, mint ahogy én is és azt gondoltam, "ugyan ez nem lesz gond", "biztosan túloznak" !!! NEM TÚLOZNAK, sőt! A beagle tényleg a két véglet. Egyik pillanatban rajongsz érte, a következőben azt fontolgatod, kiviszed jó messzire az országúton, pedig alapvetően kedves, érző, jólelkű ember vagy. Szeptember óta legalább 140-szer megbántam, a fennmaradó időben imádom.

Én is ingyen kaptam fajtiszta szülőktől származó kutyusomat. Egyáltalán nem volt oltása, pont ezért ajándékozták el. Legalább 20 ezerbe voltak az oltások, csipp, stb. Erre is számíts. És arra is, hogy minden szabadidődet lefoglalja, rengeteg mozgásra van szüksége. Előre készülj fel: zárt cipősszekrény, magas polcok, magas kerítés !!!! Nagyon sok sikert kívánok hozzá. Emlékezz! A jelszó: szikla-következetesség az első naptól.

2011. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Délután megyek megnézni, de időközben felmerült bennem egy kérdés.

Kép alapján ugyan nehéz megállapítani, de nem túl nagy 4 hónapos létére?:) Nem lehet hogy keverék? Nekem nagynak tűnik.


Igen, tudom, illetve nem tudom, csak tájékozódtam, hogy mire is vállalkoztam. :) Biztos vagyok benne, hogy az első pár nap(hét) nem lesz zökkenőmentes, de érzek magamban annyi erőt és kitartást, hogy szófogadó kutyát faragjak belőle. Nem fogom elkényeztetni, futni is járunk majd minden nap, és persze lesz játék és tanulás is.:)


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. dec. 5. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!