Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van, egy fajtatiszta német...

Ix max kérdése:

Van, egy fajtatiszta német juhászom és szeretnék mellé vásárolni egy másik ebet milyet ajánlanátok hozzá?

Figyelt kérdés

A német juhászom 4éves.

Egy olyan másik kutyát szeretnék mellé amelyek szeret a strandon a vízben játszani, gyerek centrikus, családbarát ugyanakkor nagyon jó házőrző, és ő is nagyobb testű... :)

Én dobermannra vagy német boxer kutyára gondoltam de nem vagyok bennük biztos mivel eddig még csak német juhászom volt.

Válaszotokat előre is köszönöm! :)


2012. aug. 4. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Megfelelő nevelés mellett a boxer és a dobermann is jó választás lehet, nagyjából azonos a temperamentumuk, válaszd amelyik jobban tetszik. A boxerek általában könnyebben kezelhetőek, szóval ha nem vagy biztos benne, hogy elbírnál egy dobival, akkor válaszd azt. Mind a kettő nagyon sok mozgást igénylő fajta, így csak akkor vállald be, ha napi 2-3 órát rá tudsz szánni.
2012. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A boxer a gyerekek legjobb haverja lesz. A vízben játszás meg egyedfüggő, illetve az számít sokat, hogy elcseszed-e az első élményét a vízről, vagy megszeretteted vele :)
2012. aug. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1/2#

Én is attól tartok, hogy nem bírnék el egy dobermannal..

Az a 2-3 óra kutyával való foglalkozás az 100% hogy meglesz.

Köszönöm válaszod.


2/2#

Azt már hallottam, hogy a boxer elégé szereti a gyerekeket de nekem a házőrzés is nagyon fontos lenne.:)

Abban egyetértek veled, hogy ez első vizes élmény a kutyáknál nagyon fontos...:)

Neked is köszönöm a válaszod.


Hasznosak voltak a hozzászólások még1szer thx :)))

2012. aug. 4. 19:10
 4/5 anonim ***** válasza:

A boxer a statisztikák alapján maximálisan megfelel neked szerintem, családbarát, és van annyira aktív meg karakán, hogy ne engedje be az idegeneket. (Lehet, hogy a dobi is ilyen, de hozzájuk sajnos nem volt túl sok szerencsém az elmúlt években, hülyeséget meg nem akarok mondani.)

Ettől függetlenül kifoghatsz olyan egyedet, ami cseszik házat őrizni (német juhász is van ilyen, az utcánkban lévőt kenyérre lehet kenni, ha hajlandó vagy megsimogatni), vagy amelyik utálja a gyerekeket. Ha a gyerekek nyúzzák, akkor is megutálhatja őket, vagy ha egyszerűen nem kezeled jól, hogy tart tőlük (a kicsi gyerekek furcsa mozgása például nem mindig bizalomgerjesztő). Garancia nincs egyetlen fajtánál sem. Ha biztos jellemű kutyát akarsz, akkor fajtamentőknél keresgélj, a felnőttek már nemigen szoktak változni, és mivel másnál már éltek, sok helyzetben tudják, hogy milyen, őrzi-e a házat, hogy viszonyul a gyerekekhez, többi kutyához, macskához, autóhoz, bármihez.

2012. aug. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4/4#

Köszönöm a választ.

A fajtamentő tanácsodat főleg díjazom erre még nem is gondoltam :) meg fontolom, utána nézek.

2012. aug. 4. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!