Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a gond? Rosszul...

Sippara kérdése:

Mi lehet a gond? Rosszul használom a fojtót? Teljesen összezavarodtam.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A problémám a következő: jó pár évvel ezelőtt volt egy szörnyen problémásan sétáló labi-vizsla keverékem. Az ő problémája fojtóval oldódott meg, egy barátnőm megtanított a használatára, a kutya két nap múlva tökéletesen sétált.

Most viszont - már másik kutyával - úgy érzem, "megállt a tudományom". Ugyanazzal a mozdulattal, csuklóból aprót rántok a pórázon, de a kutya finoman szólva le sem tojja, sőt, két lábra állva belefekszik! Ha engedek a pórázon, eléri, amit akar, ha nem, képes megfojtani magát.. jobb híján leültetem, de ezzel ugye nem jutunk sehová.

Gyanakszom a fojtó méretére is, teljesen "lelazulva" néha lecsúszik nagyjából a nyaka közepéig.

A technikámban sem vagyok már biztos, utánaolvasgattam a neten, sokan azt írják, hagyni kell, hogy húzzon, de - szerintem - fuldoklásig képes lenne rángatni.

Mi lehet a gond?



2012. aug. 4. 20:33
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Hát nem volt egyszerű feladat és azt hiszem, még bőven nem vagyunk a végén, de haladnak a dolgok :) Negyven percbe és fogalmam sincs, hány visszafordulásba került (kb. másfél méteres szakaszon), de megértette, hogy nem halad sehová, ha húz :) Harmadik napja elég egy apró rántás a pórázon (aminek a végén most már a megszokott szövet nyakörv fogja a kutyát), vagy egy "okosan", és lelassít, megvárja, amíg újra elindulhat. Néha még bepróbálkozik a húzással (főleg, ha megunta a sétát és haza akar jönni), ilyenkor azonnal elindulunk az ellenkező irányba, ő pedig szépen besorol mellém és várja, hogy újra hazafelé kanyarodjunk :)

Csütörtökön elengedtem a pórázról, ha egy helyben állok, sem megy 6-8 méternél távolabbra, de amint elindulok, rohan mellém :) Nem igazán tudom eldönteni, hogy nekem adott elég önbizalmat a húzás feletti "győzelem", vagy ő értett meg nagyon valamit, de minden esetre nagyon köszönöm a tanácsaitokat :)

2012. aug. 13. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!