Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a vélemÉnyetek a WalkyDog-ról?

Mi a vélemÉnyetek a WalkyDog-ról?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett ez a szerkezet. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire biztonságos? Egy husky keverék kutyusom van. Elsősorban azok válaszaira lennék kíváncsi, akiknek van ilyenük!

#kutya #husky #walkydog
2012. aug. 5. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nincs, de nem is kéne. Ha jól értem, akkor ez egy olyan cucc, ami távol tartja a kutyát a biciklitől. Amennyiben csak ennyi a funkciója, akkor tök felesleges, jól nevelt kutya nem megy neked, a neveletlen meg ezzel együtt is elránt vagy feldönt.
2012. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én azért szeretném mert az erdő fele utcákon kell átmenni és nem akarom, hogy elüsse egy autó. Az erdőben meg nem akarom hogy össze-vissza rohangáljon és neadjisten a bicikli alá kerüljön.
2012. aug. 7. 12:37
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez egy sima pórázzal is megoldható, nem éri meg emiatt ilyenre költeni szerintem :)
2012. aug. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát csak nem szeretném hogy a rendőr azt mondhassa hogy szabálytalan amit csinálok.
2012. aug. 7. 13:11
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én is most nézegetem a walkydog-ot. Nekem is huskym van, és szeretnék vele biciklizni, mert azzal jobban le tudom mozgatni. Most szoktatom a bicajhoz, most 11 hónapos. Eddig futottunk, már tud laza pórázon mellettem futni, hámmal, ugyhogy szerintem a bicikli is menni fog. Én azért néztem ki a walkydogot, mert így mind a két kezemmel irányíthatom a biciklit, nem csak az egyikkel. Szerintem így sokkal biztonságosabb, legalábbis nekem:) Valamint a walkydog nem csak egy kar, hanem rugó van a belsejében, ami tompítja ha nekiindul a kutya, ha ránt. Még nem rendeltem meg, de szerintem a jövő héten meg fogom. Küldök linket: a második nem ilyen futtatókar, de hasonló azon is van rugó, a video vége nagyon jó


http://www.youtube.com/watch?v=qNW4AtiFgTE

4:50- nél szedi szét, ott láthatod benne a rugót.


http://www.youtube.com/watch?v=0hx5ob75Id0

HOgy kifáradnak a végén:))


Ha gondolod, várd meg amíg megveszem, aztán beszámolok az eredményről:)szép napot

2012. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Szerintem az a legegyszerűbb, ha az erdőig pórázon fut szépen melletted, ott pedig elengeded, hadd fusson kedvére. Ugyanis a kutyának a monoton futás szaglászás és dolga intézése nélkül szerintem nagyon kellemetlen...szinte már kínzás :( naponta látom a kizárólag pórázon bringával futtatott kutyákat, szegények mennének játszani, szaglászni, de a gazdi csak teker...én úgy szoktam, hogy pórázon jön a Duna partig (kivéve, amikor már odáig is szabadon fut :D), ott pedig magától futhat, azt csinál adott keretek közt, amit akar...ez az igazi élvezet, hiszen lemaradhat, előre futhat...persze figyelni kell a tempót, hogy a kutyának kényelmes legyen!

Egyébként a rendőr, ha jogszerűen akar eljárni, akkor megbüntethet...ugyanis kerékpáron ülve állatot vezetni TILOS! Tehát pórázon vezetni is tilos a kresz szerint, de szabadon futtatni bringa mellett pedig az állattartási rendeletek szerint tilos :( a bringát tolva vezetheted pórázzal :D

De tapasztalatok szerint felénk nem büntetnek ezért a rendőrök!

2012. aug. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az meg, hogy ne menjen át előtted keresztben, nevelés kérdése. Tanácsos kis tempó mellett párszor nagyon óvatosan "elütni", ergó megérinteni a fenekét, farkát, hogy tudja, ez kellemetlen
2012. aug. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igaza van ez előttem levőnek, ha teheted engedd el. Én sajnos nem tudom, mert lakótelepen lakunk, és ha elengedem megbüntetnek 30-50.000 Ft-ra. Csak a kutyafuttatóban tudom elengedni. Ott meg csak este vannak kutyusok. Úgyhogy reggel majd bringa, este meg eltekerünk kutyafuttatóba, és ott szabadon rohangálhat a többi kutyuval.
2012. aug. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szabálytalan lesz, amit csinálsz, mert a KRESZ szerint tilos biciklivel kutyát futtatni.
2012. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igaz, mindenképp szabálytalan. Nálunk ha biciklivel viszed a kutyát, azért nem szólnak, ráadásul nagyon jól kiépített bicikliút hálózat van, így még a forgalomba sem kell kimennünk. Viszont nemrég történt egy baleset, egy szabadon engedett kutya összemarta egy kislány arcát. Azóta sajnos itt nagyon rá lettek szállva a kutyásokra.
2012. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!