Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerékpáros kutya futtatási...

Kerékpáros kutya futtatási tippek? Véleményetek a WalkyDog kutyafuttatókarról?

Figyelt kérdés

most kezdem 7 hónapos kutyám kerékpárhoz szoktatását.

csak kis távokon és sok pihenéssel, napi/2 napi max 1-2 km futtatom, 5-600 m -es szakaszokon.az ajánlották,hogy 1 éves koráig ne erőltessem ,ezért úgy gondoltam,hogy ideje elkezdeni,lassan és lépésenként.

persze csakis korán reggel, a meleg előtt.

szeretnék vele kerékpáros kirándulásokat tenni később.

( azt vettem észre, hogy kis futtatás után sokkal nyugodtabb egész nap, este meg viszem úszni.)


egy bernis .


2009. júl. 22. 13:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
ezzel a walky doggal sztem az a gáz, hogy ha nagytestű a kutyád és nincs megfelelően idomítva, elrohan egy macska után és borulsz. Először pórázzal kéne gyakorolni, hogy ne menjen se túl közel, se túl messze, hiszen ha gáz van, a prózát csak elengeded.
2009. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

természetesen most még pórázon futtatom ,hiszen csak most kezdtük, a kérdést pont ezért tettem fel :)

és valóban nagyon kell figyelni a viselkedését, de jól megy.

2009. júl. 22. 13:55
 3/16 anonim ***** válasza:

[link]

Ugye erről van szó?

Én biztos nem venném meg. Beagle kutyámat szokom biciklivel futtatni, mert gyalog én már nem bírom a tempóját, és 3 óra alatt se fárasztom ki. Mi napi 3-8 km-t megyünk. 8 km-t kb. 1 óra alatt megtesszük 10-es átlagsebeséggel. Mire hazaérünk elfárad, ezért lenyugszik, de 1 óra múlva megint menne.

Jó, hogy fokozatosan állítod rá a sportra. Én 5 m-es flexi pórázzal viszem, így nem ránt el. Eddig nyakörv volt rajt, de most hámot fogok venni, mert ha húz, akkor az mégis csak jobb. Az első pár km-en nagyon húz, ilyenkor 20 km/h-val simán megyünk, pedig én nem is tekerek. Volt már pár kisebb esésem, de neked is lesz valoszínüleg, mert jóval nagyobb testű a kutyád.

Ha komolyan sportoltok majd, akkor később állj át sport tápra.

Esetleg bikejöringezhettek is majd. Ez egy biciklis, kutyás sport, a neten nézz utána ha érdekel. Én is csinálnám, de mivel a kutyám 2 km. után már nem húz, ezért így nehéz lenne, de egy kis felkészüléssel lehet menne.

[link]

2009. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

2. vagyok.

A WalkyDogot én is azért nem ajánlom, mert elránt vele. Mi erdőbe megyünk, és jön egy nyúl és már borulnék is, de macskák szinte mindenhol vannak, és a kutyának nagyon jól neveltnek kell lennie, hogy ne rántson el.

2009. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

egy berni nem igazán sportos alkatú kutya,ezért nem gondolkodtam a sporton.

viszont a mozgás jót tesz,a térdeim nem nagyon birják a futást,úszni sokat úszik ,mert szerintem előző életében hal volt :).

a biciklis futás amolyan,mindíg kéznél lévő lemozgatási lehetőség szerintem.

vajon? kell-e hám ,vagy jobb a nyakörv -esetleg a haltival könnyebb futtatni ?

2009. júl. 22. 14:11
 6/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

A halti az nem erre való. Azzal csak séta közbe a húzást lehet leszoktatni, de biciklizéshes semmiképpen sem jó. Szerintem a hám jobb, ha a kutya húz, de ha rendesen megy melletted, akkor a nyakörv is ugyanolyan jó.

Olvasd el:

[link]

2009. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%
De télen a sárba, hóba már nem fogod tudni biciklivel fuutatni. Ilyenkor muszály lesz gyalog menned, ezért jobb ha hozzászoksz a gondolathoz. :-Đ
2009. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

napi 2 × 1,5 órát sétálunk vele,ja és a túrákról nem is szólva. de a séta az csak séta.

12 km-es gyalogtúrán már fáradtabb volt mint mi :)

viszont nincs mindíg időnk ennyit sétálni,és úgy vettem észre,hogy az ő séta tempója gyorsabb mint az emberé általában :)

gondoltam a reggeli sétát néha kiváltanám mással.

nagyon hideg a tó vize,ezért reggel nem szívesen úszom vele :)

repülni meg nehezebben tanítanám meg :)

2009. júl. 22. 14:43
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. Ha hámot raksz rá+ walkydog, akkor tuti elránt. Gondolj bele, a hámmal nagyobb erőt tud kifejtenia húzásra, nem is fáj tőle a nyaka. Inkább folytónyakörv kéne, . A berni elég nagy, nem is kell macska, csak pl megáll, te gurulnál tovább és hopp...esés.. én nem kísérleteznék. Nekem középtestű kutyám ven, vele se tenném, félnék, h a kerekek között akarna átfutni vagy vmi.
2009. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
most textil fojtóval és rövid 1 m-es pórázzal futtatom,inkább csak amolyan kocogás ez.lassan-és figyelve.
2009. júl. 23. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!