Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Golden...

Mi a véleményetek a Golden retriverről?

Figyelt kérdés
Tapasztalt golden retriveres gazdiktól kérdezném,hogy milyen ez a kutyafajta?Idegen emberekkel milyen a viszonya? Mennyire őrzi a házat? Idgen állatokkal hogy jön ki?Szereti az embereket? Nagyon vedlik? Nehéz tanítani? Sok betegség vall erre a fajtára? Írjatok le mindent,amit tudtok róla pozitív és negatív dolgokat egyaránt :)
2012. aug. 3. 14:54
 1/8 anonim válasza:

szomszédunknak van. szidja mint a bokrot.

mindent szétszed, megrág, kikapar...

meg kell tanítani neki ki a főnök, ami elég nehéz.

játékos kutyafajta nagyon, igényli a sok sok foglalkozást.

2012. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Roppant esetlen és buta kutya HA NEM FOGLALKOZOL VELE.

És igen is kell vele,mert akkor mondhatni túlzással olyan lesz,mint egy ember.Házőrzésre nem a legalkalmasabb de megállja a helyét.Betegség annyira nem jellemző rá,max ami a többi kutyára.Hasonló tanulás éhséggel bír,mint egy németjuhász.Ámbár a Goldie inkább "lelki" sem,mint munka kutya.

2012. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok gazdi, de a rokonságomban van egy ilyen kutya. :) Édes, játékos, de házőrzésre teljesen alkalmatlan, mivel mindenkinek örül. Gyerekeket imádja, de velük is eléggé esetlenül játszik. Nem buta, hanem pajkos, ebből adódik, hogy nem betanítható. Szerintem nagyon-nagyon vedlik. Könnyen elhízik, mivel szeret habzsolni. Sajnos, ez rosszat tesz a gerincének, ami gyakorta amúgy is homorú, hát még ha a pocakja le is húzza. Úgy gondolom, tényleg "élvezeti" fajta, nem munkakutya.
2012. aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az van, 5 éves.Az első 1 évben volt vele gond mindent széthordott és megrágott,de ez más kutyáknál is így van.Utána ezt abbahagyta,nem nyúl semmihez.Emberekkel szemben nagyon barátságos,talán túlságosan is.Viszont éjszaka ugat ha idegen jár az utcán.Könnyű tanítani,vérükben van az ,hogy vissza kell hozni mindent amit a gazdi eldob,mér egészen kicsi korában csinálta.

Egy hűséges kutyafajta,nagyon szerit a családot,még a macskákat is.Vele alszanak.A bundája fésülést igényel,mert vedlik még télen is.Összességében családi kutyának kiváló,soha sem agresszív,szereti a gyerekeket.

Házőrzésre viszont alkalmatlannak tartom.

2012. aug. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A golden egy cseppet sem buta, esetlennek pedig sértés ez a jelző!

Nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott fajta, imádja a gyerekeket.

Kiváló vadászkutya, HIBÁTLAN TEMPERAMENTUMÚ, INTELLIGENS, könnyen képezhető, kiváló családi kedvenc, MINDENKIVEL barátságos, energikus, engedelmes, természetes hajlama van a munkára. Ez szavakban kifejezve.

Imád apportírozni! Ez a fajta remekül kijön a többi kutyával; még a kanok is gond nélkül képesek együtt élni. Az egyéb háziállatokkal való kapcsolata sem okoz problémát, bár ehhez megfelelően alapos szocializáció szükséges. A golden retriever nagyon jól érzi magát a gyerekek társaságában; túl szelíd ahhoz, hogy tiltakozzon, ezért a szülőknek kell gondoskodniuk arról, hogy a kicsik ne piszkálják túl sokat a kutyát. Egyes példányok éberen és óvatosan fogadják az ismeretlen látogatókat – ám ők jelentik a kivételt, mivel a legtöbb golden retriever nagyon szereti az embereket, így a szívesen látott és a hívatlan látogatókat egyaránt barátságosan fogadja.

Nagyon ugrálós kutya, ezért kiskorában arra kell nevelni, h. ezt elhagyja. Sokat eszik, eszetlenül, ezért mindig figyeljünk oda amikor eszik, mert gyakran félre nyeli a táplálékát.

Mindennap legalább egy órás sétáltatásra, azonkívül futtatásra és tágas kertre van szüksége.

Élettartama: 10-14 év

Rendkívül társaságkedvelő, kiegyensúlyozott és magabiztos kutya. eléggé visszafogott és teljesen békés. Ne vrjuk el tőle, h. bohóckodjon! Nagyon keveset ugat, igen jól alkalmazkodik és remek a szaglása. Kifejezetten értelmes, és nagyon szívesen dolgozik a gazdája kedvéért. Érzékenyen reagál a szidásra és a lakásban uralkodó hangulatra, s nem szeret egyedül maradni. Általában szeret beleugrani a vízbe, és imád mozogni is.

Szőrzetápolási igénye: E kutya szőrzetét rendszeresen kell kefélni és fésülni, különösen az összetapadásra hajlamos helyeken, például a deréktájon. A talppárnák közt növő szőrt bizonyos időszakonként le kell nyírni, különben ágdarabok, kavicsok és hasonló idegen anyagok akadhatnak bele. A füleket is gyakran kell ellenőrizni, és szükség esetén le kell nyírni a fül lebenye alatt, a hallój árat nyílása körül növekvő szőrt is; ezzel megakadályozható a hallójárat elzáródása, ami idővel gyulladássá fajulhatna. Évente egyszer ajánlatos elvinni egy színvonalas kutyakozmetikába, hogy lenyírják a szőrét. A kiállításokon versenyeztetett kutya szőrzete jóval több ápolást igényel; a versenyek előtt szinte kötelező a nyírása.

Tanítása: A golden retriever gyorsan tanul, és amit egyszer megtanult, arra egész életében emlékezni fog. Soha nem szabad gorombán bánni vele, mivel az árthat érzékeny természetének. A képzésnek változatosnak és következetesnek kell lennie; a fő hangsúlyt a helyes viselkedés jutalmazására kell helyezni.

Mozgásigénye: Ez a kutya jól alkalmazkodik a körülményekhez, de rendszeresen ki kell vinni a szabadba sétáltatni vagy játszani. A golden retriever igen kitartó eb, s nagyon szeret a szabadban lenni. Általában szeret úszni és apportírozni, és persze imádja a hosszú sétákat a természetben. Felnőttkori méretének elérése után nyugodtan csatlakozhat gazdájához a mindennapos futóedzéseken.

Alkalmazásai: A golden retriever nagyon népszerű kutya szinte az összes kutyás sportban, mint a labdázás (flyball), az engedelmességi vagy az ügyességi próbák. Világszerte nagyon sok ilyen kutya dolgozik mentőkutyaként vagy vakvezetőként. Kiváló szaglásának köszönhetően a nyomkeresésben is nagyszerű eredményeket érhet el. A legtöbb golden retriever igen ügyesen látja el eredeti feladatát, a vízi vadak apportírozását is, bár e kutyák többségét ma már családi kedvencként tartják.

Lehetséges betegségeiről inkább olvasd el:

[link]

Ezek ismétlem LEHETSÉGESEK!


CSODÁLATOS KUTYA!!!!

Nemhiába az egész VILÁGON a legelterjedtebb házi kedvencek közé sorolják! Vajon miért...?

2012. aug. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem a szívem csücskei a retrieverek. A legjobb barátnőmnek goldija van, egyszer megharapott, amikor séta közben egy szelet kenyeret el akartam lökni az útról, hogy ne egyék meg -.-

Ezt leszámítva tényleg ember centrikus (csak engem tisztelt meg a harapással) de olyannyira, hogy bárki nyugodt szívvel bemehet a kertjükbe.

Más kutyákkal úgy jön ki, ahogy szocializálva van.

Igen, vedlik rendesen, mint a legtöbb kutya.

Tanítás...nos én sem tartom okos fajtának, a már említett goldinak kifejezetten könyörögni kell, hogy megálljon, leüljön, a pacsit képtelen volt megtanulni. Olyan, mintha mindig be lenne kábítózva, mint aki marhára tojik a világra, és a parancsszavakra. Pedig én elég szigorú vagyok az ilyen dolgokban, de ez a kutya... Ha a barátnőmre nem hallgat, akkor én szoktam keményen rászólni, de arra sem mindig úgy reagál, mint a kutyák többsége. Ha szólok neki, hogy jöjjön ide, akkor csak vánszorog, nézelődik. 5x kell neki elmondani hogy ül, marad.

A másik "kedvencem" egy labrador, aki utálja a kutyámat. Az első pillanattól kezdve mindig nekiment, 10 találkozásból 8x biztosan, de csak azért, mert 2x mondtam a gazdájának, hogy fogja már meg...


Lehet, hogy én ismerek "rossz" retrievereket, akik nincsenek elég határozott kezekben, de azért rajtuk kívül is ismerek még párat, akiknek a természete szinte ugyanilyen.

A kutyasuliban az egyik goldi mindig verekedett, a másik 2 labrador leszarja a gazdáját, fölesznek mindent, és beleugranak a patakba, akárhogy kiabál a gazdájuk, hogy nem szabad.


Na mindegy, nálam ezek a fajták az utolsó helyen vannak, soha nem akarnék se goldit, se labit.

2012. aug. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van egy 8 és fél éves golden retrieverem. Fantasztikus kutyák, nagyon intelligens, könnyen tanítható, hűséges, barátságos, nyugodt fajta. Minden emberrel, gyerekekkel, más állatokkal alapvetően barátságos, persze a megfelelő nevelés és szocializáció mellett. Néhány goldi jelez, ha idegenek sétálnak el a ház előtt, de valódi házőrzést nemigen várhatunk el tőle.

Vedleni annyira vedlik, mint minden más kutya, tavasszal jobban, de amúgy valamennyire mindig hullik a szőre, szerintem ki lehet bírni. Mint már írtam nagyon könnyű tanítani, a legtöbb dolgot könnyen megérti és szívesen engedelmeskedik, kajával általában nagyon jól motiválhatók. Az etetésére oda kell figyelni, mert hajlamosak az elhízásra, természetesen ez megfelelő étrend és sok mozgás mellett könnyen elkerülhető.

Manapság nagyon meg kell nézni, hogy az ember honnan vesz golden retrievert, mert a szaporított egyedek között nagyon gyakoriak a csípőproblémák és sok a gyenge idegrendszerű, félős vagy agresszív kutya. Csak megbízható tenyésztőtől, egészséges, dolgozó szülőktől érdemes kiskutyát venni törzskönyvvel.

Ha egy goldent választasz társadul biztosan nem fogsz csalódni, szerintem az egyik legédesebb, legszeretnivalóbb fajta a világon.

2012. aug. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, hogy megosztottátok velem tapasztalataitokat, ez nagyon sokat segít nekem! :)
2012. dec. 3. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!