Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták alkalmasak...

Milyen kutyafajták alkalmasak őrző-védő, testőr kutyának?

Figyelt kérdés

Eddig ezeket találtam több honlapon is

Afrikai oroszlánkutya

Airedale terrier

Akita

Angol bulldog

Amerikai staffordshire terrier

Angol masztiff

Boxer

Bullmasztiff

Bullterrier

Csau-csau

Dalmata

Dobermann

Hovawart

Ír farkaskutya

Shar-pei

Német dog

Rottweiler

Schnauzer

Shiba

Németjuhász

Ezeken kívül még melyik alkalmas őrző-védő,testőr kutyának?csak,mert ezek közül jó pár elég félelmetesnek nézz ki és vannak köztük olyanok amiktől félek gyerekkori emlékek miatt(legjobban a rottweilertől és a németjuhásztól)



2012. aug. 5. 18:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
a bowóxer szerintem elég jó lenne mert néhányan félnek tőle meg az egyik előttem író is írta hogy milyen ha érzi hogy bántanának. kicsi korában kéne még és lehet, hogy nem félnél annyira a kutyáktól. régebben én is nagyon rettegtem tőlük (szintén német juhász miatt mert az még a kaput is ki tudta nyitni és nem egy embert láttam, hogy megharap) nekem egy palotapincsi hozta vissza a kedvem a kutyákhoz 2-3 éves volt (nem az enyém, egyik barátomé) először csak néztem hogy úristen pedig a kiskutyák milyen agresszívak szoktak lenni errefelé de ez nem és még csak meg se morgott.... azóta van egy kis boxerem amit imádok....
2012. aug. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Tegnap 19:49 vagyok. Kedves kérdező, itt elsőként saját félelmeidet kellene legyőznöd, mert az a kutya szemében a gyengséget jelenti. Korábban már a fórumon volt egy kérdező, aki mások vélményére nem hallgatva szerzett magának ÖV kutyát, meg is lett az eredménye: Remegett tőle, mint a kocsonya. Nem nehéz kitalálni, hogy nem hallgatott rá bármit mondott. Tudom savanyú a szőlő, de álmaid eléréséhez akár érdemes lenne orvoshoz is fordulni, hátha tudnak segíteni. Ha nem megy, akkor meg jobb beletörödnöd. Egy újfulanditól elvárni, hogy védelmezzen, az enyhén túlzás. Nem véletlenül alakultak úgy a fajták ahogy. Tehát tessék olyant választani, ami tényleg művelete is a mesterséget.
2012. aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
És az amerikai stafford ról mi a véleményetek? Ösztönösen védelmez vagy alkalmas e feladatokra?
2014. febr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Stafit nem ajanlanam. Sport kocsi tapasztalt sofort igenyel :-) a kezdo vezetore meg kifejezetten veszelyes. En szemely szerint a Boxert batran merem ajanlani barkinek, aki egy hatarozott eros es megbizhato kutyat akar. Ezen a fajta sarjai tobbnyire bujos cicak, gazdival csaladdal szemben teljesen agressziomentesek, s igazi "will to please" inteligens ebek. Amit meg tudok javasolni az a kutyasuli. Sok nivos kutyaiskola van Magyarorszagon, ahova ha eljartok a kutyussal, mindent megtanulhattok. Fontos tudni, hogy ezeken az alap engedelmessegi kepzeseken az "emberkepzes" a hangsulyos, olyan ismereteket sajatithatsz el, melyekkel konnyen megertheted a kutyus "beszedet", s kezelni is ot. Biztosithatlak, ha erteni fogod a kutyust, sok idot toltotok majd egyutt, par szabaly betartasaval a kutyakkal szembeni minden felelmed a multe lesz! Sok sikert! :-)
2014. aug. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!