Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tanácsoltok?

Milyen kutyát tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Dióhéjban annyi a történet, hogy én fent lakom a családommal Pesten, a szüleim meg lent laknak vidéken és lent is szeretnének maradni. Sajnos az elmúlt pár évben sok, ház fosztogatás és utcán leütés is volt a környéken. Apám olyan típusú aki folyton megy sétálni, gubizni, horgászni stb, szereti járni az utcákat. Volt már rá precedens, hogy majdnem megtámadták, pedig nem iszákos vagy kötözködő fajta. Nem lehet mellette testőr mindig, de arra gondoltam, hogy akár mégis, egy kutya formájában. Ő is és én is szeretjük a kutyákat, volt is régebben, úgyhogy szerintem jó megoldás lenne ha lenne kutya aki kísérné őt, és még elfoglaltság lenne neki a séta is. A kutya képzését vállalnám, és nem sajnálnák rá se időt se semmit, csak elvárás annyi lenne hogy jó ember őrző (testőr) kutya legyen. A nagy mozgás igény sem probléma, mert egész nap sétálhatna. Az hogy mekkora testű kutyára gondoltam az mindegy, bármi jó lenne, igazából csak várnám a tanácsokat, hogy milyen fajta kutyát ajánlotok, erre a célra? Köszönöm!
2012. márc. 25. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Dobermann, őrző-védő kiképzéssel. Már a látványa is meggyőző lehet, de ha az nem elég, akkor a támadása. Egygazdás kutya, így apukád és a kutya között mély kötődés tudna kialakulni, ha egész nap együtt mászkálnak.
2012. márc. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát javasolnám az nj-t, de elég nagy kitolás lenne vele, hogy apukád "gubizik"(?), az nj meg addig mit csinál?


Elrettentő még a roti, a dobi, sokan a pit bulltól is félnek, pedig az mindent csinál, csak emberre nem támad:D


Igazság szerint nem tudom, hogy szól most a törvény, annyit módosítgatják, érdemes utánanézni, hogy önvédelemre szabad-e most ilyen formában kutyát használni?

Mert az én falumban például nagytestű és/vagy veszélyes kutyát csak pórázon, szájkosárral lehet vinni.


Szájkosárral is okozhat egy kutya sérülést, de akkor már többet ér egy paprika spray.


A másik, ami meggondolandó, hogy egy kutyát kiképezni ŐV-re azt jelenti, hogy karra fog fogni, és vezényszóig tartja a fogást.

Így szokták oldalba szúrni őket:(

Persze kicsi rá az esély, hogy a támadó ennyire felkészült lenne, csak tudjatok róla.



Amit semmiképp ne válasszatok: juhász kutya ne legyen testőre, nem kísérgetőnek való, ŐV-re is tilos hordani őket.



Hmm... igazából a célnak szerintem egy kis nj keverék is megfelel.


Én pl. 2 hónaposan vettem magamhoz egyet (gyönyörű, arany-barna tigriscsíkos nj keverék), reszketett, mint a nyárfalevél, maga alá pisilt az ember és az autó látványától...

Katasztrófa volt szegény állapota. (az előző gazdája elütötte, a csípője ripityára tört, de felépült.)


kb. 4 hónapos lehetett, és még bőven rettegett az emberektől, amikor a Délinél, este sétáltunk haza.

Belém kötött 3 nagydarab részeg pasi. Ilyekor persze senki nem segít...

Manó, az én pelyhesszőrű betoji kis Manócskám pedig, amint felém nyúlt az egyik úgy kitámadt, hogy én olyannak kutyát még nem láttam. Láttam már harcoló KÁJt, láttam kutyát meghalni (sajnos), de ilyet még sosem.

ha nincs pórázon (majdnem eltört a csuklóm), én nem is tudom, mi lett volna. megyek a börtönbe.

Fröcsögött a nyála, harapta a levegőt kínjában, minden erejével azon volt, hogy beletéphessen valamelyik húsába.


Részegségük ellenére olyan egyenesen futottak el az urak, hogy ha nem vagyok sokkos állapotban, könnyesre röhögöm magam.



na ezt azért írtam le, hogy prezentáljam, a rács mögött reszkető kis kócoska is tud úgy védeni, hogy ember legyen a talpán, akinek száraz marad a gatyája.



Szerintem nem kell ide különösebb kiképzés sem (persze nem is árt), de a lényeg, hogy szeresse apukád a kutyáját, ő is szeretni fogja apukádat, és onnantól tűzbe is menne érte.



és nem titkolom, nagyon menhelyi párti vagyok, de van fajtatiszta kutyám is. tapasztalatból mondom, a menhelyiek egyszerűen hálából cselekszenek, és sokkal elszántabban tudnak harcolni.

2012. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Na végre valaki megvédte már az olyan kutyákat, akik nem szabályos és felügyelet mellett lezajlott aktusból születtek, hanem csak úgy...
2012. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznosakat írtatok, köszönöm!
2012. márc. 25. 21:01
 5/16 anonim ***** válasza:

Kuvasz? Hideget-meleget egyaránt jól tűri, szeret kirándulni, sétálni, de nincs olyan irdatlan nagy mozgásigénye, mint a munkakutya fajtáknak, szépen nyugodtan pihen, amíg apud horgászik. Nagy termete ellenére nem eszik sokat, mert a szervezete jól hasznosítja a táplálékot. Törzskönyvvel se drága fajta, anélkül nem is szabad venni, mert a tenyésztők szűretik a tenyészkutyáikat örökletes betegségekre, pl. diszpláziára! Nem szabad semmilyen fajta kutya vételárán spórolni, mert annak sokszorosát költhetitek állatorvosra...

Ja, és az, hogy a kuvasz párévesen megőrül, hülyeség, legfeljebb az egész életében láncra vert kutyára igaz, de az más fajtára is.

2012. márc. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Abban egyetértünk, hogy a kuvasz egy kiváló kutya.

De képzeld el, hogy a kedves Papa leül horgászni, eltelik 10 perc, a kuvasz pedig szépen bevédi neki az egész tavat...:D

Szerintem több bosszúsággal, mint haszonnal járna erre a célra egy pásztorkutya...

2012. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Amstaff vagy argentin dog. Ösztönösen jó személyvédő mindkettő, ha megfelelő helyről veszitek kifejezetten ilyen célra, pláne ha rá is képeztek egy kicsit. Ráadásul a legtöbb embert már a kinézetük is elrettenti a próbálkozástól.

Viszont a fosztogatástól nem véd a kutya, marha könnyű megmérgezni őket. Aki be akar menni, be fog.

2012. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem, az amsztaff nagyon helyes kutya, meg a rottweiler tetszik még nekünk! Ha már elrettentik a próbálkozástól nekem az is jó. Nem is szeretném hogy rátámadjon valakire a kutya. Hiába, mondjuk a kutyát támadják meg, vagy a gazdáját, a kutya meg megvédi a gazdát és mindig a kutyát kell elaltatni a végén, sajnos ez így van elég igazságtalan.
2012. márc. 25. 22:46
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát az amstaff (hacsak nem valami idegbajos, szaporított kutya) mindent csinál, csak emberre nem támad.

Igazi családi kutya...

Régen viadorkutyának használták, de azokat az egyedeket, akik emberre támadtak, azonnal kiszelektálták.


Elrettentésnek jó, de különben beagle-lel is járhatna Apukád.:)

2012. márc. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az amstaff nem támad emberre, amíg nincs oka rá. De ha fenyegetik a családját, akkor azért tud alkotni. Mint minden kutya.
2012. márc. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!