Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyat lenne szamunkra jo?

Melyik kutyat lenne szamunkra jo?

Figyelt kérdés
kutyat szeretnenk a parommal, aki szereti a gyerekeket, nem kenyes, nem szorzik vagy nagyion mersekelten, es nem szegyen ferfinak setaltatni a kulseje vegett, tehat ne legyen annyira noi kutya sem. elore is koszi a tippeket

2012. aug. 6. 02:27
 1/7 anonim ***** válasza:
erdélyi kopó,golden retriver,labrador,angol bulldog,magyar/olasz agár,német juhász,mudi
2012. aug. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
benti kutyat szeretnenk, es sajnos kertunk sincs ahol futtatni tudnank, kistestu kutya lenne jobb, koszonom
2012. aug. 6. 03:32
 3/7 anonim ***** válasza:
értem.és kb hol van a súlyhatár?
2012. aug. 6. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
gondolom az mind egy csak ne legyen nagy a mozgasigenye, de azert ne is legyen kover tipus
2012. aug. 6. 03:46
 5/7 anonim ***** válasza:

tacskó, spániel, uszkár, angol vagy francia buldog, mopsz, westie, shar pei (talán még nem olyan nagy), bolognese, havanese, máltai, shih tzu, pincsi félék, yorkshire terrier (van belőle normál méretű is, nem csak az ultramini pici kis szobacirkálók), papillon, spitz, boston terrier, tibeti terrier, brabancon


Hirtelen ezek jutottak eszembe, amik lakásban tarthatóak. Van köztük olyan, aminek a szőre picit több gondozást igényel, de hetente megfésülni nem hiszem, hogy olyan nehéz feladat lenne, de gondoltam talán megtetszik valamelyik azok közül is. :) Az meg szerintem nem számít, hogy milyen a kutya és, hogy férfi vagy nő sétáltatja e. Nyilván az viccesen tud kinézni, ha egy kigyúrt, kopasz, nagydarab állat egy kis csivavát sétáltat, de ez azért elég szélsőséges eset. :)

2012. aug. 6. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rövid szőrű bernáthegyi kutyus.Nekünk most van egy 4 hónapos, és mindig mikor visszük sétáltatni mindenki úgy megnézi.Dicsérik és a párom is nagyon büszke rá.Én csak ajánlani tudom.Okos(már vezényszóra ül, fekszik, pacsizik, póráz nélkül simán lehet sétáltatni)Egye kis jutifalatért mindent megcsinál.Már van egy hosszú szőrű bernáthegyi szuka kutyusunk.Ő is nagyon gyönyörű, de írtad hogy rövid szőrű kell.A gyerekszeretés relatív fogalom mert ahogy van nevelve a kutyus olyan lesz.Szerintem egy férfi mellett egy uszkár vagy egy spániel gázos.Viszont ezt nektek kell eldönteni.Az se mindegy hogy mennyit szántok rá.Viszont Én nagyon ajánlom a bernáthegyit, annyira türelmes, gyönyörű, okos egy kutyus hogy csak imádni lehet őket.Egy hátránya van a nyáladzás, de tökéletes kutya nincs.Engem mindig összenyálaz mind a kettő kutya, és néha repülnek a nyálgombócok, de mivel mi imádjuk őket csak jót nevetünk rajta.Ő ilyen.Remélem segítettem!:-)
2012. aug. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mudi. Tartásra, szőrzetápolásra igénytelen, szőre nem gubancolódik (akinek igen, ott vmi baj van). Kicsi, gazda mozgásigényéhez remekül alkalmazkodik. Gazda és családja szent és sérthetetlen kategóriába tartozik, beleértve a gyerekeket. Lakásban csendes. Férfiakhoz kiválóan passzol. Könnyen tanítható és nevelhető. Sajnos ma sok az ideggyenge mudi, amire azt mondják, hogy "bizalmatlan", s ezt fajtajellegnek titulálják, pedig nem az. A Nyírségfia kennelt tudom ajánlani, szép és jó idegrendszerű kutyáik vannak.
2012. aug. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!