Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vizslák megfelelnek az...

A vizslák megfelelnek az igényeimnek? Többi lent!

Figyelt kérdés

Legyen természetétől fogva barátságos, mind a kutyákkal mint az emberekkel, okos ill. intelligens, mozgékony kutya. Én a vizslákra gondoltam, de nem tudom eldönteni, hogy melyik variáció. pl.: magyar, drótszőrű...stb.

Tudom, hogy ez egyed függő, de pl a Beaglem sosem fog házat őrizni, hiszen nem erre tenyésztették ki. Ez teljesen idegen számára!



2012. aug. 6. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Vizsla sem házőrző. Vadászkutyák közül pl. a foxterrierek és az erdélyi kopó jó házőrzők. Vagy a tacsik, labradorok.
2012. aug. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

A vizsla is vadász kutya, nem házőrzésre tenyésztették, erre nem is alkalmas. Egyébként magyar vizslát -bármelyik fajtát- nem lehet kertben tartani, mert ahhoz túlságosan ember centrikus és nem elég vastag a bundája a téli hideghez.

Okos, intelligens, de ha nem lesz szocializálva kellően kölyökkorában, ne várd, hogy akár emberekkel, akár kutyákkal normálisan tudjon viselkedni. És ez minden fajtára vonatkozik.

2012. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%
Nekem most labrador-skót juhász keverékem van, még nagyon fiatal, nemrég van itt, mégis már a második napon elkezdte a házőrzést. Ugat, jelez, ugyanakkor az utcán barátságos.
2012. aug. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
15%
Nekem 2 magyar vizslám van 1 kan és 1 szuka.Remekül örzik a házat!Szerintem a magyar vizsla lenne a megfelelő mert a drótszőrűvel több a gond.Ha idegen van a házelött akkor ugat oda megy és adig nem hagyja abba az ugatást még el nem megy az illető vagy ki nem megyünk.Persze nem agreszívak ha pl bejön 1 részeg a kerbe nem ugrik rá hanem morogva ugatva jelzi menny innen mert nem látlak szivesen!
2012. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Nemrég pusztult el az öreg erdélyi kopónk. Kiváló házőrző volt, de nem jött be senki, akit nem akartunk. Fémtolvajok éjjel be akartak mászni, egyik a kapu tetején volt, amikor elkapta a bokáját és alaposan megharapta. Se le, se fel nem engedte. Ott ordított segítségért, csak akkor engedte el a kutya, amikor rászóltam. De a rendőrők szedték el a fickót.
2012. aug. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Félre ne értsetek! Egyáltalán nem házőrző kutyát keresek! Csak kiemeltem, hogy a Beaglek egyáltalán nem jók házőrzésre! És azt sem szeretném, hogy a vizslám házőrző legyen! Csupán az érdekelne, hogy a szagokat követi e, mert a Beaglem figyelmét nehéz elterelni a szagokról, és van, hogy elindul az orra után, amiért nem hibáztatom, hisz vadászkutya, a vérében van. Tapasztaltabb emberek véleménye érdekel, hogy a vizslák is ilyenek e.
2012. aug. 6. 14:35
 7/16 A kérdező kommentje:
valamint arra lennék kíváncsi, hogy engedékeny e
2012. aug. 6. 14:41
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt a részét nem értem, hogy "engedékeny-e", de a vizsla (akárcsak a Beagle) elsősorban vadászkutya. Szagokat követ, de a megfelelő idomítás nélkül "csak" egy jó hobbikutya, házikedvencnek tökéletes. Nekem magyar vizslával vannak tapasztalataim, engedelmes, csendes, okos kutya. Szerintem egy univerzális vadászkutya amely apróvadra és nagyvadra is egyaránt jó (kotorékozás kivételével bármire megfelel). Természetesen ha nincs idomítva, akkor kevésbé lesz "vadász-kutya", de az ösztöneit követni fogja.


Amiket írtál (barátságos, intelligens, nagyon mozgékony, nyugodt) ráillik általánosságban a vizslákra. Ezen belül viszont teljesen egyedfüggő a viselkedése (mindegyik önálló egyéniség). Persze sok múlik a gazdáján is, hogy mivé válik a keze között a kutya.

2012. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A magyar vizsla, akár a sima szőrűt, akár a drótszőrűt vesszük, tökéletesen ember centrikus, minimális, normális nevelés mellett nem lesznek vele soha olyan behívásbeli, egyéb sétáltatás közbeni gondok, mint a beagle-kel. Nagyon érzékenyek is, de a kellő szigor náluk is kell (borzasztó látni, mikor a rossz gazda miatt a vizsla kitámad más kutyákra, fél, ijedezik, hisztizik, stb. Sajnos egyre több ilyen van). A német vizsla jelentősen makacsabb, keményebb, dominánsabb. Nehezebb is vele, kemény kezű gazdára van szüksége. Kicsit a francia vizsla is hasonló, bár kevésbé domináns és makacs, mint a német. Az olasz vizsla már jobban hasonlít a beagle-re bizonyos tulajdonságaiban. A többi, kevésbé ismert vizsla fajta tulajdonságait már nem sorolom tovább. :)


Egyébként megint csak mondom, főleg egyes válaszolóknak, a vizsla nem jó házőrző. jelez, de nem őriz. Van különbség a kettő között. Jelző kutyának valóban kiváló lehet.

2012. aug. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Az engedékenyt, arra értettem, hogy engedelmes e, csak nem jutott eszembe, az a kifejezés. Azért érdekel, mert a Beaglem nem annyira engedelmes, kicsit önfejű, de nem hibáztatom. És érdekelne, hogy a vizsla, ha elkap egy szagot, képes lesz e engedelmeskedni, pl a behívásra, még akkor is, ha vadszkutya. Mert régebben a Beagleket úgy "szelektálták", hogy elindították a nyomon, és amelyik vissza jött a gazdájához, lelőtték.
2012. aug. 6. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!