Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hónapos kiskutyám állandóan...

1 hónapos kiskutyám állandóan hány. Mit csináljak? Pénzem nincs hogy állatorvoshoz vigyem. Iszik eszik gyakran mohón lehet ettől hány?

Figyelt kérdés
anyuék nehezen engedték meg hogy legyen kutyám és csak ugy engedték meg hogy ha felelőseg teljessen fogok róla gondoskodni.
2009. júl. 20. 08:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a felelősségteljes gondoskodás azt is jelenti, hogy orvoshoz is viszed.

Egy 1 hónapos kutyának még az anyja mellett lenne a helye. Már kétszer kellett volna férghajtót kapnia. 6 hetesen kell beadatni az első oltását és utána 2 hetente a többit, legalább 5-öt.

Ezt hogy fogod megtenni?

Hányhat attól, hogy nem megfelelő táplálékot kap, hányhat a gyors evéstől is és hányhat, mert valami betegsége van. Vidd orvoshoz, be kell adni neki a féreghajtót és az oltásokat.

2009. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi!
2009. júl. 20. 08:27
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

4 hetesen mit keres nálad? Még szopnia kellene.

Persze, hogy nem bírja a gyomra a teljes táplálékot.

Muszáj orvoshoz vinned, mert elpusztulhat.

Addig is tejet adj neki (bár talán az sem jó, nem tudom) , pici kölyöktáppal.

2009. júl. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

Talán vizezett tej, mint a kisbabáknak? Egy próbát megér.

2009. júl. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismét előző vagyok.

Most jut eszembe, előző kutyusomat 3 hetesen találtam.

Tejjel és főtt májjal etettem az orvos javaslatára.

Ez vagy 20 éve volt, de talán még működik a módszer. :)

2009. júl. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A tejet sajnos a legtöbb kutya nem bírja, hasmenést okoz, nem érdemes vele kísérletezni. Lehet a patikában tejport kapni kölyökkutyák neveléséhez, ebbe kell a kölyöktápot áztatni.

Sajnos azzal, hogy ilyen korán elhoztatd a kutyád még extra kiadásokat vállaltál magadra.

2009. júl. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kecsketej az kevésbé jobb.

Vagy kölyök kutyának való tejpótló.


És elsősorban állatorvos!

2009. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hogy került hozzád 4 hetesen??? 8 hetesen lehet leghamarabb hazavinni kutyát.

Így nem csak lassabban fejlődik az anyatej hiánya miatt, hanem nem tanulja meg a normális szociális kutya-vislekedést. Pl ha egy kiskutya megharapja egy testvérét, akkor visszakapja és így jön rá, hogy a harapás fáj a másiknak, és egy idő után megtanulja a "gátolt harapást" hogy csak kicsit fájjon, vagy egyszerűen simán, gyengén megfogni valamit. És még sok más ilyen vislkedési hiba kialakulhat. Ezekkel a hiányosságokkal majd lehet, hogy meg kell küzdened kutyasuliban.


Vegyél neki enni kiskutyáknak való tejport vagy adj neki kecsketejet.

Jha, és mihamarabb állatorvos! Utána oltások miatt 6 hetesen, 8 hetesen, stb, a többit majd az orvos elmondja.

2009. júl. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A vislelkedési hibát úgy értem, hogy nem veszi észre, hogy ha harap az fájdalmas és sérülésveszélyes, és nemtanulja meg rendesen irányítani a harapás erősségét.

előző voltam

2009. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Lehet kapni rendes kutyatejpótlót, ne barbárkodjunk már házi receptekkel :)


És hát igen, a felelősségteljes gondoskodásnak első része az egészség, tehát oltások, féreghajtás, bolha és kullancs elleni védekezés, és bárminemű gyanús dologgal való orvoshoz fordulás, legalább egy telefon erejéig, az nem kerül semmibe.

2009. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!