Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kan vizslank van....

5 hónapos kan vizslank van. Nagy dilemma az ivartalanitas kérdése, a tenyesztoje nagyon ajánlja, hogy kiállításra vigyük, en az ivartalanitas fele huzok. Ha mellette döntők, mikor a legideálisabb megcsinaltatni?

Figyelt kérdés
Többféle elméletet olvastam, de kiváncsi lennék az itteni hozzáértők véleményére is. Köszönöm!
2012. aug. 7. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Én tenyésztő vagyok, ezért elfogult ebben a kérdésben, pláne h nagyon szeretem a kiállításokat, én nem ajánlanám, most még semmiképpen ha viszont úgy döntesz akkor várd ki a 1,5 kort addigra nagyjából biztosra fogod tudni h mit szeretnél. Én csak a törzskönyv nélküli és keverék kutyáknál kampányolok az ivartalanítás mellett, az enyéimet 6 éves korukig ivartalaníttatom.
2012. aug. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Ha tutira tudod, hogy nem akarod kiállításokra hordani meg ilyesmi, akkor én nagyon ajánlom, hogy ivarérés előtt vidd, 5-6 hónapos kora táján, tehát nagyjából most, vagy minél hamarabb. Akkor a legkisebb a kockázata a későbbi betegségeknek, illetve a "kanos" viselkedési problémák nagy része meg sem jelenik.

Persze a vizslák (feltéve, hogy magyar vizsla) általában ivarosan sem gázosak minimálisan megnevelve, úgyhogy viselkedési problémák szempontjából akár várhatsz is vele kicsit, ha fontolgatod a kiállítási karriert.

2012. aug. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%
ha veszel egy szép kiskutyát egy tenyésztőtől, miért velejárója az, hogy rögtön elrohantok ivartalanitani. Miért adsz ki több tizezer forintot egy kutyáért, aminek a műtét után az értéke 0 ft. már néha annyira pánikolnak, hogy uristen mikor kell, mintha valami oltásról maradtak volna le. Aki nem birja kezelni a kanos viselkedést, az ne vegyen kankutyát. Semmivel nem nagyobb az esélye a kankutyák daganatos megbetegedéseinek, mint az, hogy eltöri a lábát. a daganatok genetikai eredetű betegségek. van amelyik vonal hordozza, van amelyik nem. és amelyik hordozza csinálhatsz te bármit, az a kutya akkor is rákos lesz.
2012. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Na, erre mondják azt, hogy ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

A rendesen tenyésztett kutyának maximum a tenyészértéke lesz 0 ivartalanítás után, de még az is több egy ivaros szaporítotténál (ami inkább negatív, mint 0), mert legalább nem rontja a fajtát. Emellett mint kutya, "többet tud" egy szaporítottnál, jó genetikai állománnyal rendelkezik, normális kölyökkora volt, és a megvásárlásával senki nem járult hozzá a kutyák pénzhajhász kizsákmányolásához.

Az meg, hogy számos betegség ritkábban fordul elő ivartalanított kutyákban, tudományosan bizonyított tény, bármit is gondolsz. A rák az nem olyan, hogy ott kering a vérben, és találomra megáll egy szervnél, de ha nem találja, akkor a következőben kapaszkodik meg...:)

2012. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
13%
Jó nem vitatkozom. sosem fogom megérteni, hogy egy egészséges állatot miért kell kés alá fektetni. és ha már a ráknál tartunk. Annak inkább te olvass utána.
2012. aug. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!