Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ehez hasonló kutyafajta?

Van ehez hasonló kutyafajta?

Figyelt kérdés

Valamikor majd szeretnék egy kutyát, de a fajtáját még nem tudom. Írok pár tulajdonságot amit elvárok, ha valaki tud hasonló fajtát akkor annak örülnék.

-Családba kellene, kb. közepes méretű, ez fontos.

-Emberszerető, de legyen megtanítható a határokra, pl. arra tanítanám hogy ne ugráljon össze mindenkit, és értsen bizonyos parancsokat.

-van pár macskánk, nem szeretném darabokban látni őket...

-valamelyik kutyáról olvastam hogy még a rossz akaratú idegeneket is imádja, azért ennyire ne leszen szelíd.

-könnyen elfogadja hogy én vagyok a "falkavezér", és ezt ne próbálja megváltoztatni.

Kb ennyi, szín, szőr hossz nekem teljesen mindegy, kinézettel kapcsolatban csak az az egy elvárásom van, hogy közepes méretű legyen.



2012. aug. 8. 14:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Vizslának alsó hangon napi 2-3 óra intenzív mozgatás kell, a 15 perc sétával ezt nem tudod megoldani...
2012. aug. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben nem ajánlok semmilyen kutyát pláne a vizsla féléket(első voltam)
2012. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Eddíg a javaslatok közűl az Ausztrál juhászkutya tetszik a legjobban külsőre, a "belső" tulajdonságainak még nem néztem utánna. Nem tudom hogy hány km. az a napi két séta, de lehet hogy ennyire egyedül nem lenne időm.
2012. aug. 8. 14:42
 14/28 anonim ***** válasza:
81%
Az ausztrál juhászkutyát rengeteget kell mozgatni,és alsó hangon 200E forint
2012. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Tehát semmi probléma nem lenne, csak a rászánt idő. Van egy öcsém, a szüleim + én, az tuti hogy napi fél vagy 1 órát rá tudok szánni, és ehhez hozzá jön az amennyi időt a többiek foglalkoznának vele. Ez nyílván attól függ, hogy ki mennyire szereti meg, ez pedíg fajta és jellem függő dolog...

Lehet hogy tényleg nem kéne kutyát vennünk ?

2012. aug. 8. 14:53
 16/28 anonim ***** válasza:
az aussik sokat mozognak 1-2 órát ez lehet elpsztve is reggel 1 este 1. de úgyislehet h 1 séta mellett este már csak apportozás labdázás játék ezerrel frizbi labda esetleg agility én úgy szoktam mert akkor egészségesek ha kicsit elhanyagolom őket rögtön látszik rajtuk. (nekem 2 van így valamennyire egymást is "fárasztják" játszanak birkóznak rohangálnak egész nap de attól én még sétálok velük)
2012. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Lehet...

Én nem vennék.

2012. aug. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Nem, kutyára ennyi pénzt semmiképpen sem szánnánk.
2012. aug. 8. 14:55
 19/28 anonim ***** válasza:
25%
ami nem olyan nagy mozgásigényű az a tacsi bichon vagy valami társasági kutya. spánielt is lehet de azt le kell mozgatni mindennap mert megőrülnek ha nem... szóval spaniknál nézni kell a szülőket hogy milyen típusuak mert ha pörögnek állandóan akkor a kicsik is és akkor nem fogsz vele bírni úgyhogy csak jó helyről érdemes!! de ha ennyire bizonytalan vagy és nincs időd se rá akkor halaszd el még pár évvel az lenne a legjobb!!
2012. aug. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kutya kilőve.

Egyébként nem értem az embereket. Egy életért nem szánnak ennyit, de egy új LCD vagy 3D TV-re simán.

2012. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!