Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ehez hasonló kutyafajta?

Van ehez hasonló kutyafajta?

Figyelt kérdés

Valamikor majd szeretnék egy kutyát, de a fajtáját még nem tudom. Írok pár tulajdonságot amit elvárok, ha valaki tud hasonló fajtát akkor annak örülnék.

-Családba kellene, kb. közepes méretű, ez fontos.

-Emberszerető, de legyen megtanítható a határokra, pl. arra tanítanám hogy ne ugráljon össze mindenkit, és értsen bizonyos parancsokat.

-van pár macskánk, nem szeretném darabokban látni őket...

-valamelyik kutyáról olvastam hogy még a rossz akaratú idegeneket is imádja, azért ennyire ne leszen szelíd.

-könnyen elfogadja hogy én vagyok a "falkavezér", és ezt ne próbálja megváltoztatni.

Kb ennyi, szín, szőr hossz nekem teljesen mindegy, kinézettel kapcsolatban csak az az egy elvárásom van, hogy közepes méretű legyen.



2012. aug. 8. 14:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kutya nincs, aki elfogadja a falkavezérségedet, ha úgy látja, nem vagy megfelelő rá - ilyenkor még akkor is magára vállalja a vezető szerepet, ha ő maga nem domináns, ez pedig viselkedési problémákhoz vezet. Meg aztán könnyen lehet, hogy egy másik családtagot választ főnöknek. A kutyák, ha megérzik, hogy egy ember rosszindulatú velük vagy a gazdával szemben, azt nem fogják imádni, még a terápiás kutyák is kikerülik az ilyet, úgyhogy meglepődnék, ha létezne ilyen kutya. De hogy a kérdésre is válaszoljak, ne csak kötekedjek ;) : felnőtt, menhelyi vagy fajtamentőktől való kutyát ajánlok, akiről a szervezettől pontos információkat kaphatsz, s ők fel tudják mérni, hogy az adott kutya igényeinek megfelelsz-e.
2012. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Napi 15perc? Ezt te se gondolhatod komolyan. Ha nagyon a minimumot vesszük, hogy a kutya jól is érezze magát akkor minden másnap, de heti min 2-3alkalommal 1-1,5órás sétára lenne szüksége kevésbé aktív kutyának -a terriereknek valamint juhász és vadász kutyáknak ez kerti tartás esetén is a napi minimum és akkor bőven nem biztos, hogy ez a minimumot megüti- illetve ezen kívül mikor nincs sétáltatva akkor is bizonyos időt rá kell szánni a szellemi és fizikai fárasztásra.

Gondold még át, nem biztos, hogy most kéne kutyát vállalnotok. Ha mégis, akkor egy alacsonyabb mozgásigényű menhelyi kutya nektek tökéletes lehet, bár neki közel sem biztos, hogy ti lennétek a tökéletes gazdák, de a menhelynél már csak jobb lehet remélhetőleg.

2012. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
azért ez a 200E elég nagy hülyeség már bocs... tk nélkül 50k-ért lehet kapni szépet (de 50 alatt ne vegyél mert az már gyanús!!)
2012. aug. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Ha felmerül benned az a kérdés, hogy talán mégsem kéne kutya? akkor tényleg ne legyen. Egy kutya óriási elkötelezettség, csak az vállalja be, aki tényleg komolyan gondolja. Rengeteg anyagi és időbeli ráfordítással jár. Főleg míg egy kicsi kölyökből jól nevelt felnőtt lesz, na az hatalmas munka. Egy kutya sem születik rex felügyelőnek, bár sokan élnek ebben a tévhitben. Nem létezik olyan fajta, amivel szemben nem kéne a nap 24 órájában határozott falkavezérként viselkedned, amit nem kéne nevelni. Kutyát tartani egy életmód. Aki kirakja a kutyát a kertbe és ott felejti, az nem igazi kutyatartó, de annak soha nem is lesz olyan jól nevelt kutyája amivel könnyű az élet és élvezet a séta, amit el lehet vinni kirándulni, amit megdicsérnek a járókelők, ami trükköket is tud...érted miről beszélek.
2012. aug. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Én írtam a 200 ezret. Az aussie ennyibe kerül kennelből,elhiheted nekem.Tk nélkül meg honnan veszed,hogy azt kapsz? nem is nagyon szaporítják (hál istennek) ,szóval legjobb esetben valami hosszú szőrű keveréket kapsz,kicsinek nem fogod felismerni,ha 50 ezer a reális ára szerinted
2012. aug. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

,, nyílván elvinném napi min. 15 percre, ez attól függ

mennyire érek rá...‘‘

Ez nem azt jelenti hogy minden nap csak 15 percet fog sétálni aztán otthagyom az udvarban. Később írtam hogy lenne rá több időm is, de ezek szerint mindenki a "15 percet" szúrta ki.

2012. aug. 8. 17:44
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Neked én nem ajánlok kutyát, nem azért vannak, hogy kivágd a kertbe és napi 1 órát foglalkozz vele utána semmi. Ők falkaállatok nem olyanok mint a macska, nekik a család kell, hisz ezt tanulták "ha nincs falkád elpustulsz"aussie meg aztán főleg nem való kertbe kib@szva és amit az előző kommentelő írt én sem értem miért drága kutyáért ennyi pénz, ha iphone-ért meg lcd tv-ért teljesen megéri.Egy szó mint száz te és a kutya is megbánná ezt az egészet.
2012. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
19. válaszolónak: A Tacskónak igenis nagy mozgásigény kell! Nekünk is van 2 tacskónk, és oké, hogy fárasztják egymást, de akkor is kell nekik minimum 2 óra séta! + Még mi is approtírozunk. Nagyon szeretik. A tacskót semmi féle képen nem ajánlom neked.
2012. aug. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!