Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

viszonylag nagy panelben szeretnék kutyát tartani. Még soha nem volt kutyám, nincs semmi tapasztalatom. napi kb 8 órát töltenék az egyetemen, a nap többi részében vele lennék, napi 1.5 órát tudnánk sétálni/kirándulni/játszani. Nem szeretnék kis törpét, azt olvastam, hogy a nyugodt természetű nagyobb termetű fajták is jól érzik magukat, és jól lehet velük együttélni.

Ti milyen fajtát tanácsoltok?


2012. aug. 8. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Járnál vele kutyasuliba?

Ha következetesen van nevelve akkor akár a Bullmasztiffot is mondanám hisz nagy macik kielégíthető mozgásigénnyel. És nem törpe :)

2012. aug. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

egy kölyök nem fog kibírni 8 órát pisi/kaki nélkül.. Ha egyedül laksz akkor én egy felnőtt egyedet ajánlanék aki kibírja nélküled,pl menhelyről/sintértelpről,ott el is mondják hogy az adott kutya mennyire nyugodt,milyen a természete.

Itt van pár,hátha megtetszik valamelyik: (bár sajnos naponta frissül szinte..)és ezek szobatiszták már

[link]

2012. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is minimum hat hónapos kutyusra gondoltam.

Eddig az ír szetter tűnik a legjobbnak, de annál lehetne egy picivel kisebb (a farkával tuti mindent leverne :) )

2012. aug. 8. 20:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Még a lagotto is tetszik, bár eddig még sose hallottam róla.
2012. aug. 8. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ír szetterre megjelenésre hasonlít a spániel, és kisebb.

Azt sajnos nem tudom, hogy hogyan viselné a 8 órás egyedüllétet.

2012. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
A Logottónak nagyon sok mozgásigény kell, hiszen vadászfajta. Neki inkább egy kertes házat ajánlanék. Én a boxert ajánlanám. :) Természetesen egy kisebb változatát, és nem olyan hatalmasakat amilyenek nekünk voltak. Igaz, kicsit nyálasak, de annál cukibbak!  Amúgy nagyon lusták tudnak lenni. Vagy esetleg ott van még az Akita is. Azok is nyugodt fajták. Ha igazán nagy kutyára vágysz vegyél Bernáthegyit, vagy Dogot. xD Azok az igazi óriások. Vagy a moszkvai őrkutya, esetleg a Leonbergi. :) Na, csak vicc volt. Én a boxert választanám a helyedben. Igazi családi kutya. Van egy ember akit kiválasztanak, és örökre a barátjuk marad. :)
2012. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%

Én kistestű fajtát javasolnék ,mert emeletes házba viszed és kevesebbe kerül az etetése. Egy tacsi,törpe snaci, törpe pincser tökéletesen megfelel. Fogadj örökbe egy felnőtt kutyát, mert ők már jobban elviselik az egyedüllétet. Kölyköt inkább ne, mert vele többet kellene foglalkoznod, mint amennyi időd van. Arra is ügyelj, és kifejezetten kérd, hogy ne legyen annyira ugatós a kutya.

Menhelyen tudnak segíteni kiválasztani a neked megfelelőt.

Nagy testű kutyát én azért nem vinnék panelba, mert nehezebb is szűk helyen kerülgetni. Én sem lakok olyan kicsi panelban (68 m2, 3 szoba+hall), de nagy testűnek szerintem már kertes ház udvarral lenne az ideális.

2012. aug. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!