Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján válasszak kutyát?

Mi alapján válasszak kutyát?

Figyelt kérdés

Első kutyus lesz.

Nem szeretnék rosszul választani.

Amit szeretnék az hogy ne hulljon a szőre és kistestű legyen és a mozgásigénye se legyen túl nagy.De nem tudom mit kell még figyelembe venni.

Segítenétek?


2012. júl. 2. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Hullani majdnem minden kutyának szokott a szőre én úgy tudom :)

Elsőre a mopszot vagy a tacskót mondanám ,kezdő kutyusnak jó,jól lehet tanítani,kistestű meg minden csak nagy a mozgásigényük amit ugyebár nem akarsz.

Esetleg a Yorkshire terrier.Ő nem nagy és a mozgásigénye sem nagy de azért minden kutyát lekell vinni néha sétálni.

Szóval én a yorkit mondom

2012. júl. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
első vagyok.Még azt kell figyelembe venni, hogy legyen TK-ja amibe majd kapja az oltásokat.Ha tenyésztőtől veszed akkor a tenyésztőt kell jól megválasztani.(Saját tapasztalat hogy nem minden tenyésztő olyan)
2012. júl. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem először nézzetek szét a menhelyen, biztos vagyok benne, hogy ott találtok megfelelő kutyát. Azok nagyon hálásak tudnak lenni! :))
2012. júl. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az angol buldog nem éppen a legeslegkisebb kutya, de rövid szőrű, és inkább heverészik, minthogy órás sétákat tegyen. Persze neki is kell a mozgás, de nem akkora rá az igénye, mint egy német juhásznak. Napi fél óra lassú séta a ház körül. Bár ebbe a melegbe szerintem csak erőszakkal tudnád kivonszolni a hűvös lakásból.


Viszont inkább keresgélj a neten kistestű kutyákat, olvasd el mik az igényeik, mennyit kel ápolni a szőrüket, stb. És ha megtaláltad a megfelelőt, akkor keress fel egy jó tenyésztőt, és ő majd mindent elmond a kutyáról, amit csak tudni szeretnél. Itt mindenki mást fog mondani, de neked kellene inkább keresgélni. De persze szívesen írjuk le a véleményünket. Leírom, én hogyan kerestem a számomra megfelelő kutyát.


Először is megnéztem külsőre a nagytestű kutyákat. Amik tetszettek, azokról elolvastam mindent, és próbáltam kiszűrni azt a fajtát, ami teljesen az én igényeimhez fog igazodni.(nagy séták, szeresse a gyerekeket, lehessen vele órákat túrázni, vihessem magammal nyaralni, kutyasuli, apportírozás, úszás, stb) Így ragadtam le a golden retrievernél. Ő az a kutya, akivel ezt mind megtehetem. Persze van más kutya is, aki szereti ezeket, de külsőre is a goldenhez húzott a szívem. Ajánlom, hogy te is így keresgélj. Így többre mész, mint hogy itt írnak neked kutyafajtákat, te meg eldöntöd melyik tetszik, melyik nem. Sok sikert!

2012. júl. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mopszot vegyél. Az nem fog sokat mozogni, kertbe vagy lakásba megy? Azt is figyelembe kéne venni, mennyire tanulékony, mert ha első kutya lesz, nyilván nincs sok tapasztalatod , és inkább egy tanulékonyabb kutyával kezdhetnél, és a mopsz akkor nem illene ide, mert eléggé makacs.
2012. júl. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bolognese a megfelelő, kistestű mellesleg nem hullajtja a szőrét (tapasztalat)csak mikor megfésülöd akkor a fésűbe marad egy pici,és egyáltalán nincs kutya" szaga" .És Télen is elvan kinn ha egy meleg kuckót kap ,de ajánlom inkább házba. Gyerekkel macskával jól kijön Szelíd és jelzőkutya.
2012. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!