Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha vissza vinnénk kell fizetni...

Ha vissza vinnénk kell fizetni érte? És esetleg egy másikat, hozzánk passzolót elhozhatnánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Fél éve fogadtunk örökbe menhelyről egy kutyust. Elkövettük, pontosabban inkább nagypapám azt a hibát hogy külső alapján választotta ki a kutyát. Már gondolkodtunk rajta hogy vissza visszük a menhelyre. Nem tudom meddig tudunk még harcolni vele. Nagyjából le sem szar csak akkor csóválja a farkát ha enni kap és ha simogatom megunja és el megy szaglászni. Én próbáltam közelebb kerülni hozzá, túrákra vittem meg sokat sétáltattam, erdőben, mezőn minden fele. Mégis szó szerint küzdünk vele és nagyon tartunk tőle hogy este meg fog tenni egy két olyan dolgot amit nem kéne.

A kérdéseim:

Ha vissza vinnénk kell érte fizetni hogy "vissza vegyék"?

Hozhatunk helyette egy másikat aki jobban illik a családhoz és megfontoltan választjuk ki??

Tudom hogy nem lehet cserélgetni a kutyákat de már nem hiszem hogy sokáig bírjuk vele.


2012. aug. 9. 09:07
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

köszönöm!!!!

4éves és fél évet töltött a menhelyen.

Egy madzag volt a nyakába nőve mert egy család annyira "szerette" hogy nyakörv helyett ezt kapta.

1000% hogy nem magányos 4kutyánk van. És nekünk is van pár cicánk. Bár már rég nem balhézott a naggyal de az újonan jött kutyusunkkal minden este. (kerítés köztük van)

Én arra gondoltam az Agility-t ki próbálom majd vele.

Amúgy ez lenne az utolsó megoldás mivel inkább a kutyát nézem hogy mi lenne jó neki.

2012. aug. 9. 09:47
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez most kicsit úgy hangzik, mintha igazolni akarnád magad, hogy olyan rossz volt a kutyának, hogy ez csak jobb.

Az előbb 3 kutya volt, most már 4 van? Minek annyi? Szerintem az a baj, hogy túl sok állat van összesen és túlvállaltad magad.

2012. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Egy szóval nem írtam azt hogy 3 van.....

A negyedik egy hónapja jött az utcáról.

2012. aug. 9. 11:00
 14/24 A kérdező kommentje:
És nem azt akartam igazolna hanem csak annyit hogy nem csak a mi hibánk hogy ilyen kutyát hoztunk el.
2012. aug. 9. 11:00
 15/24 anonim ***** válasza:
Így látatlanban nehéz tanácsot adni, mivel senki nem látja rajtatok kívül, hogy hogyan viselkedik a kutya. Amit tanácsolnék mindenképp vedd meg Jan Fennel könyveit olvasd el, ebben minden benne van amit tenned kell. Aztán nem ártana fölkeresni 1 kutyasulit is. Vagy valamilyen szakképzett oktatót, amelyik látja, hogy mit csinál a kutya és aszerint ad tanácsot!
2012. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

köszönöm a könyvet biztos elolvasom!!

Sajnos nem én döntöm mire megy a pénz szóval a kutya suli ki van csukva sajnos...ha kifizetnék a nagyszüleim akkor nem itt kérdezősködnék dehát sajnos ez van ezt kell szeretni.

2012. aug. 9. 11:04
 17/24 anonim ***** válasza:

A menhelyen szegényke szemmel láthatóan nem lett redberakva...


Próbáljatok meg élni a lehetőséggel, amit a kutyakiképző válaszoló felajánlott!

Ha egy kicsit rehabilitáltátok, és együtt rájöttetek mire van szüksége, már találhattok neki egy olyan gazdit, otthont, ami megfelel neki.


Sajnos nem minden kutya bírja a falkás tartást. Az enyém is sok gazdás, de egy kutyás.


Egyébként úgy tudom az örökbefogadási szerződésben pont az szokott szerepelni, hogy köteles vagy visszavinni, és nem adhatod tovább az engedélyük nélkül. De többnyire állatvédők vannak a menhelyen, ha a kutya érdeke az, hogy ne a menhelyre kerüljön vissza, hanem egy terapeutához, irtó gyorsan meg szokták adni a szükséges írásbeli engedélyt.


Ha az itt felajánlott segítség elérhetetlen, a menhelyet kérdezzétek meg, ajánljanak ők valakit, aki képes és hajlandó kutyává alakítani a jószágot.

2012. aug. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

köszi!!!

Már felvettem a kapcsolatot a kutyakiképzővel.

Lehet úgy lesz hogy szoktak a menhelyen egy nagy sétát tartani több kutyával és hogy oda elhordanánk hogy szokja a kutyák társaságát.

Bár lehet nem jó ötlet majd megérdeklődöm.

2012. aug. 9. 11:13
 19/24 anonim ***** válasza:
87%

A falkavezérséget próbáld ki vele, ne az agilityt. Mármint az agility is jó nyilván, de az alapvetően egy póráz nélkül űzendő sport, és amíg nekimegy mindenféle kutyának, addig nem fogtok vele semmire se menni.

Meg kell tanulnotok irányítani a kutyát, hogy ne azt csinálja, amit ő akar, hanem azt, amit ti. Ehhez én nagyon javaslom szakember segítségét, mert affinitás nélkül nulláról legalábbis nehéz könyvekből megtanulni, de inkább lehetetlen.

2012. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsot!
2012. aug. 9. 11:52
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!