Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor, mennyi idős korban...

Mikor, mennyi idős korban szokták elkezdeni az agility-t? Nagytestű keverék alkalmas rá? Persze csak nagyon játékos szinten

Figyelt kérdés
2012. júl. 15. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az agility alapjait, ami megalapozza a későbbi "rutinmozdulatokat" azt egész kölyökkorban (4-5-6 hónaposan) el lehet kezdeni. Pl. fakerültetés, magadtól elfordítás, a kéz lekövetése. Akadályok közé én 6 hónaposan vitem a sajátomat amikor ezeket már tudta. A lécek a földön és lehet gyakorolni különböző kombinációkat, vezetési technikákat. Plusz ennyi idősen már el lehet kezdeni a zónatanítást. Szlalomozni 1 éves kora előtt nem szabad és a léceknek is 1 éves kora utánra szabad felkerülniük a végleges ugrómagasságra.


Mit jelent egyébként h nagytestű keverék - mekkora, milyen keverék?

2012. júl. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

bordeaux-i dog keverék, a papa ismeretlen.

most fél éves, és nagyon megnőtt a mozgásigénye.

persze tényleg csak játékos szinten gondoltam, pl. libikóka, ilyesmik, mert azért ők nem erre lettek kitalálva.

:)

2012. júl. 15. 15:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát pont a "libikóka" (hinta) terheli meg majdnem legjobban a kutyát az agilityben. Azt utoljára szoktuk tanítani. Egyébként méreteiben is bordeaux-i dog méretű?? Mekkora most?

De még ha nagytestű is akkor is csinálhatsz vele sok mindent földre, vagy nagyon alacsonyra tett lécekkel + kúszót. Mert a lényeg h a fizikai lefárasztás közben agyilag is elfáradjon és az agility az ilyen :o))

2012. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem gondoltam volna a libikókáról.

tudnál esetleg linkelni egy két olyan dolgot, amit otthon el lehet készíteni?

szerencsére elég nagy a kertünk.

a magasságát holnap megmérem, a súlya 20 kg körüli.

szerintem kisebb, mint a fajtatiszta bordeaux-i

2012. júl. 15. 22:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem először ne az eszközökön törd a fejed. A legegyszerűbb és az agility alapjait, a vezetéstechnikára való rávezetést, a mozgásformát gyakorolhatjátok egyszerű fakerültetéssel. Ilyeneket:

http://www.youtube.com/watch?v=rwEh02dPhHA

2012. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!