Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tudni mindenképpen a...

Mit kell tudni mindenképpen a rottweilerről?

Figyelt kérdés
Első sorban gazdák tapasztalata érdekelne mire is kell odafigyelni a legjobban, alaptermészet, betegségek és ilyen dolgok érdekelnének. Köszönöm:)

2012. aug. 9. 12:24
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Öhm rotink nem volt, azért kérdezgetek itt, de hogy egy kutya másiknak menjen és gazdi elintézze hogy "ahh, nehéz lenevelni" az valahogy nem tiszta. Egy csivavánk van, nagy a szája de ő elhiszi hogy erős. Egy állkapocshibás csivava nem sok kárt tesz az emberben, de egy roti nem kicsit tudna, a kutyakiképző vagy 3 utcára lakik, ha úgy adódna le tudnék hozzá is menni, de egy kutyasuliba kiképző, oda járnánk majd. :)

Már csak az érdekelne hogy séták esetleg, hogyha odajön egy kóborkutya és esetleg "kötekedni kezd" akkor mégis hogyan lehet megoldani? (civavát oké, felkapom mert nem akarom hogy keresztbe lenyeljék, de egy roti...)

2012. aug. 9. 16:45
 12/13 anonim ***** válasza:

Sokfélék ezek a kutyák is ,én kifogtam egy igen harcias ,de nagyon könnyen tanuló egygazdás egyedet .A kanok sokkal dominánsabbak a szukák békésebbek,de őrző védőre alkalmasak ők is.A simogatásnál morgás -odakapás mindig engedély nélküli bratyizásnál volt,mivel én soha nem engedtem hogy idegenek simogassák,ilyenre senkit nem biztattam ,mert egy védelemre is tartott kutyánál ez nem kívánatos.Viszont a kutya volt annyira okos hogy nem akart igazán támadni sérülést okozni, ilyenkor csak figyelmeztette az embert ,hogy álljon le.

Utcán ha rátámadt egy másik kutya és ez elég gyakran előfordult mert rengeteg az önsétáltató vad kutya felénk, azt leteperte nagyon hamar,megfojtogatta aztán ha már visított eleresztette vagy én szóltam rá,mert eresztés tanítása alap.. ezért is lett bunyós szerintem mert annyi komoly támadás érte élete folyamán,hogy már minden kan kutyában potenciális támadót látott.Próbáltam persze elijeszteni a közelítő kutyákat de ez nem sikerült mindig. Ez logikus ,emberek is így viselkednének ,ha naponta akarnák megverni őket ok nélkül az utcán,vérmérséklettől függően vagy félősek lennének ,vagy felszívnák magukat és ütnének minden gyanúsan közelítő alakot. Soha nem várnám el egy rotitól hogy békésen hagyja hogy egy másik kutya csócsálja a nyakát,de szintén nem fajtajelleges egy nyüszítve gazda mögé bújás sem. Nagyon nagy a szórás már jellemben mert túl sok a szaporító,én igazi rotinak az ilyen karakán egyedeket tartom.Irányítható ,értelmes ,szolgálatkész,de nem mamlasz megvan a kezdeményezőképesség benne,nem mindent a gazdától vár el .

2012. aug. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Én falun lakok, erre (is) sok a kóbor kutya, kiszökős, kaput nyitva a kapus háznál persze kijön a kutya. És hát 1x támadta be ezt a kutyánkat (amstaff) egy ismerős törpesancija. Amstaffon persze volt szájkosár. De én hogy mondjam, félek (talán ez a legjobb szó rá) az ilyenektől.

Persze azt meg nem várnám el hogy tűrje hogy másik kutya tépi. De amstaff akkor leteperte szájkosárral a snacit.

2012. aug. 10. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!