Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem bírja az autózást...

A kutyám nem bírja az autózást, hány, mit tegyek? Bichon havanese kutyusom (7 hónapos) kiskorától kezdve "tengeri beteg". Végig hányja az utazást. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

#bichon #havanise
2012. aug. 9. 18:04
 1/5 Akiteki ***** válasza:

Ki fogja nőni.

Nálunk az összes whippet rosszul volt kiskorában a kocsiban. Ki előbb, ki később, de megszokták.

Vidd el rövidebb utakra, ha odaértetek akkor az legyen jó élmény, játsszatok, kapjon finomságokat. Nem vicc: az enyémek csak odafelé hánynak a kocsiban, akárhová megyünk. Az orvos azt mondta, hogy az izgalomtól, hogy hova megyünk. Ott aztán bekajálnak (néha összevissza zabálnak mindent, mint múlt héten, mikor esküvőn voltunk), aztán visszafelé kutya bajuk.

A tabletták, csodaszerek semmit nem értek, 2-3 éves korukra elmúlt.

2012. aug. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Hovarju ***** válasza:

Fokozatosan szoktasd hozzá az autózáshoz.

A lényeg az, hogy jó dolgokkal kösse össze az autót.

Először álló autóval gyakorolj. pl. játsz a kutyával az autó mellett. Ha itt már nyugodt, akkor bedobhatod a nyitott autóba a labdát, hogy onnan kelljen visszahoznia. Ha már bátran ki-be száll, akkor néhány percre becsukhatod az autó ajtaját, aztán kiengedheted. Ha már az álló autóban nyugodtan tud maradni, megpróbálhatod az egészet előről, csak járó motorral. Ha már ez is megy, akkor szállj be vele az autóba, és menj vele egy rövid kört. Amikor kiszállt nagy dicséret és játék.

Olyanról is hallottam már, hogy úgy szoktatták a kutyát az autóhoz, hogy a csomagtartóban, vagy a hátsó ülésen kapta meg a vacsoráját.

Szóval csak fokozatosan. Valószínűleg több hétbe fog telni, mire megszokja, de szerintem megéri a macerát, hogy aztán többet ne legyen vele gond.

2012. aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
Több hétbe? Akár évekbe. Az enyémek irtó boldogan ugranak a kocsiba. De volt olyan, hogy beugrott az anyósülésre, mire megkerültem az autót, hogy én is beszálljak, már öklendezett is. :)) Érdekes, hogy fajtafüggő. A huskyk sosem hánytak a kocsiban, a whippetek meg mind. De már akkor is, mikor 6 hetesen az első oltásra viszem őket.
2012. aug. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hovarju ***** válasza:

Azt hiszem nekem szerencsém volt a kutyáimmal. A malamutom majdnem 5 éves volt már, amikor először autóba ültem vele.

Induláskor én emeltem be a hátsó ülésre és amikor hazafelé jöttünk, már magától ugrott az autóba, és szerencsére semmi baja sem volt. A mostani kutyám pedig kölyök kora óta imád autózni, már 7 hetes korában sem volt baja az autózással.

2012. aug. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én most fogom elhozni a kutyámat remélem 1 órás autó úttól semmi baja nem lesz de szerencsére nekünk a közelbe orvos is van és 3 kutya kozmetikus is :) így eltudunk sétálni
2012. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!