Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez esetben van értelme a...

Ez esetben van értelme a csibészelésnek?

Figyelt kérdés

Egy kisboxerről van szó. Nem egy vad kutyát szeretnénk nevelni belőle, de sajnos nem túl jó környéken lakunk, így nem ártana hogy ha úgy adódik, akkor megvédjen.

Viszont van egy cica is a családban, rá nézve jelenthet veszélyt ez esetben?


Van értelme elvinni majd később csibészelni, vagy teljesen felesleges?



2012. aug. 9. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kutyák lefárasztásáról szól, persze h van értelme, a cicára nem veszélyes.
2012. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagos kutyaiskolai őrző-védőre képzésen átesett kutya nem személyvédő, hanem sportkutya. Elmehetsz vele ŐV-zni, a macskára nem lesz ártalmas (hogy is lehetne, hiszen nem a macska megtámadására tanítják), meg vadulni sem fog (hiszen feladatot teljesíteni tanul meg, nem őrjöngeni), a kutyára viszont kifejezetten jó hatással lesz, hogy dolgozik. Viszont ha azt akarod, hogy meg tudjon védeni, arra külön kell képezni, terepen is be kell vele gyakoroltatni, hogy "működjön", és még akkor sem biztos, hogy ha élő húsba harap, akkor nem fog megijedni az élménytől, illetve ha bárkire is ráuszítod a kutyádat, akinél nincs minimum kés, akkor még téged fognak megbüntetni a végén, késes emberre meg ne engedd rá a kutyát sem.
2012. aug. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem akarom ráuszítani senkire, Isten ments. Tudom milyen következményekkel járna.

Én csak azt szeretném, hogy ha történik valami, akkor tudjam, hogy megvéd. Sajnos többször is voltak már cigány támadások a környéken, rablások, betörések, vagy csak szimplán tízen körbeállnak stb. Alapvetően én is megvédem magam, nem vagyok az a beszari típus, de például az első kutyám nem védett meg, elég volt hogy valamelyik egyet ráordított, és lefeküdt, pedig ő is egy nagyobb kutya volt.

Sokan mondják, hogy költözz el. Azon vagyok, de addig is jobb félni, mint megijedni.

Az ÖV-t mikor érdemes elkezdeni?

2012. aug. 9. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Bátorságot egyetlen kutyába sem rakhatsz képzéssel. Vagy eleve tökös az eb, vagy cseszheted, lehet akármilyen jól képzett, ha ráordítanak és összecsinálja magát. Mármint persze lehet növelni a tűréshatárát megfelelő hozzáértéssel, de azért macerás és rizikós.

Én azt javasolnám, hogy a kutya szocializációjára fordíts nagy figyelmet, vidd magaddal a lehető legtöbb helyre, emberek közé, búcsúba, mindenhova, ahol ingerek érhetik. Ha megszokja a hangoskodást, a tömeget, meg úgy általában az idegen helyzeteket, kevésbé valószínű, hogy meg tudják ijeszteni.

A konkrét képzést meg úgyis kiképzővel kell megbeszélned, majd ő elmondja a menetét. Keress egy jó kutyasulit, kezdd el oviba vinni a kutyát, és mondd el nekik már az elején, hogy mi a célod, és annak megfelelően segítsenek alakítani a kölyköt.

2012. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Egyetértek Akumival...

Kutyaovi, ingerszoktatás.


Mondjuk ha ezért választottad ezt a fajtát, szépen benézted...

A boxer az egyik legjátékosabb, leggyerekbarátabb kutya...


Én inkább parancsra ugatni tanítanám meg...

De ha valaki (pláne egy csoport) igazán bántani akar, nem a boxer fogja őket megakadályozni.


De még egy kau vagy KÁJ sem, ha megfelelően (ultrahang síp, gáz/bors/paprika spray) fel vannak szerelve...


De engem pl. még 4 hónapos korában védett meg a pelyhes kis nj-magyar agár keverékem, akit 2 hónaposan hoztam idegroncsként menhelyről, sokkos volt, maga alá pisilt konkrétan mindentől,...

Mégis amikor érezte, hogy gáz van (a Délinél két részeg pasi belém kötött) úgy támadott ki pórázról, hogy csak lestem.

(Nyilván ez egy félelmi agresszió volt és amúgy nem díjazandó, de ott akkor nagyon jól jött...)


Amúgy a boxer lehet tök érzéketlen lenne a hagyományos ŐV csibészre, én tükör ŐV-re vinném.

(Ezt azonban megelőzi az ovi, ill. a kötelező alap- és középfok.)- De ezt amúgy is melegen ajánlom.


Mi az a tükör módszer, és hol van ilyen kutyasuli?


ha budapesti vagy, vagy a környéken laksz:

[link]


ha az ország másik felén:

[link]


Egy kis TV-s műsor (a tükör módszer alapítójával, Korom Gáborral - szórakozásnak sem utolsó...:))

[link]



ja, még egy:

Óvatosan a csibészeléssel, mert ha megtanul jól karra fogni, egy higgadtabb fejű támadó simán oldalba szúrja.

Sajnos sok éjszakai őr és rendőr kutyája halt meg vagy sérült meg emiatt súlyosan.:(

2012. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Eleve meg kell állapítani a kiképzőnek, alkalmas-e a kutyád a komoly őv-re.Aztán szépen felépítik a fogáskészségét, majd, ha elért egy bizonyos szintet, életkort, akkor egyéni kiképzéssel az igényed szerint tanítják a kutyát.
2012. aug. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A tükör módszeres ŐV egész más. Azt keleti pásztorkutyákon kívül beagle, francia bulldog, vizsla, nj, bischon, akármilyen fajta csinálhatja... iszonyú kevés olyan kutya van, akinél több energiabefektetést igényel a zsákmányosság és a védőösztön felébresztése, mint amennyi haszna az ŐV-nek van... Egyszerre épít a zsákmányosságra és a védőösztönre. Ha kell, terápiával indítják a kiképzést... A lehető legmagasabb ösztönszinten fárasztja le a kutyát, vezeti le az energiáit. Heti 2x 10-15 perc, és a kutya ösztönenergiája kb. egész hétre el van vezetve (persze ettől még kell vele foglalkozni.)


Viszont kb. köze sincs a személyvédelemhez.:)

2012. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!