Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le erről a...

Hogy szoktassam le erről a kutyámat?

Figyelt kérdés
Egy éves kan foxi kutyám van.Az a rossz szokása akadt ,hogy ha elmennek az emberek a kapu előtt rohan oda hozzájuk kidugja a fejét és csóválja a farkát sőt ha oda mennek hozzá még meg is engedi,hogy simogassák.Balaton parton lakunk ezért ilyenkor nyáron nagyon sokan mászkálnak erre fele és egész nap a kapunál lóg.Én mindennél jobban szeretem őt nagyon okos kutya,de elegem lett ebből,hogy ház őrzés terén még nem nagyon jeleskedett.Valaki tud tanácsod adni,hogy erről le tudjam szoktatni és,hogy néha ugasson is?
2012. aug. 10. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:

nem.a foxinak ilyen a természete,szereti a törődést és ugatásban nem túl jeles.ez a fajta nem igazán házörzésre lett kitalálva.esetleg felkereshetsz 1 kutyaoktatót,hátha ő tud csinálni vmit. ha látod h megpróbálják megetetni a kutyát egyből szólj rá az illetőre,mert előfordul h valaki kedvességből ad neki valamit,de az ártalmas a kutyusnak

pl.:labrador belét átszúrta 1 kisebb csirkecsont mert egy öreg nő szükségét érezte h haverkodjon a kutyával.

2012. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Catz ***** válasza:

Ccsak nagyon drasztikusan lehetne, aztán lehet, hogy elveszti a többi emberhez felé is a kedvességét.

Inkább kerítsd el a kerítést, akár náddal, hogy ne tudjanak benyúlkálni.

Pedig a terrierek eléggé ugatósak :-)Nekem egy patterdale-jadd mixem van és egy vizsla- jack?- mix. Hááát én nem panaszkodom, hogy nem lennének jó ugatók és személyvédök :-)

2012. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!