Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elhozok egy Rottweiler...

Petii23 kérdése:

Ha elhozok egy Rottweiler kutyust mire kell oda figyelni? Miből tudom meg, hogy fajtiszta-e a kutya ha nincs hozzá Törzskönyv? Itt egy link a kutyusról. Szerintetek fajtiszta-e? Sajnos csak ez az 1 kép van. Szuka 3 és fél hónapos kutyus.

Figyelt kérdés
[link] Jpg

2012. aug. 11. 16:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A roti egy kemény kutya. Ha rossz idegrendszerű, egy kezdő gazda képtelen kezelni őt. Még egy egészséges, tökéletesen stabil idegrendszerű rotival is nagyon nehéz, akkor pedig pláne gond lesz, ha netán félelmi agresszió alakul ki nála. Ilyen kutyákat tilos szaporítóktól venni, mert sajnos a vége legtöbbször altatás vagy menhely lesz. Sajnos látszik, kérdező, hogy nincs nagy tapasztalatod a fajtával és nem tudod, mit jelent az, hogy egy kutya problémás. De csak egy általános megállapítás, a támadásokat 98%-ban szaporított, gyenge idegrendszerű kutyák követik el. És egy roti keveréknél már csak egy kisebb harapás is igen komoly lehet. A tenyésztők keményen szűrik az idegrendszerre is a kutyáikat, megelőzve, míg a hölgyhöz hasonló szaporítók nem.

És még az örökletes betegségeket nem is említettem. A szív- és érrendszeri betegségektől kezdve a szemproblémákon át az ízületi és csontdeformációkig rengeteg betegség lehet náluk, többsége végzetes is. Ezekre a tenyésztők szűrik a szülőket, így egy normális kennelből csak garantáltan egészséges kutyát vehetsz. A kedves szaporítók nem szoktak ezen szűrésekre sem pénzt, sem időt fordítani, hisz számukra nem fontos. És hidd el, nem kellemes, mikor pár hónaposan vagy egy-két évesen kell elaltatni a kutyát egy komoly betegség miatt. Sajnos sok ezer kutyát kell évente emiatt és a felelőtlen szaporítók miatt altatni. Nem kívánom, hogy a ti kutyátok is közte legyen, ahogy szerintem te sem.


Ha nem akartok pénzt áldozni egy kutyára, egy leendő családtagra, aki azért a következő 10-12 évben jó esetben a társad lenne, akkor legalább menhelyről, fajtamentőktől hozzatok el egy roti-mix kutyát, ezzel is segítve őt. Ne a szaporítókat támogassátok és azt, hogy még több bizonytalan egészségű és idegrendszerű kölyköt gyártsanak agyba-főbe, még inkább tönkre tegyék az egyébként kiváló fajtát.


És nem hazudott a hölgy, az biztos, hogy fajtiszta a kölyök, lévén, hogy kutya. De hogy nem fajtatiszta roti, az is ezer százalék. Ne támogassátok őt!

2012. aug. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Hmm... Igazad van.Elgondolkodtató amiket írtál...és ezek szerint fogok dönteni az biztos!!! Köszönöm Válaszod!
2012. aug. 11. 18:22
 13/16 anonim ***** válasza:
28%

Ha minden álmod egy rottweiler akkor érdemes rászánni a pénzt és rendes tenyésztőtől venni. Ha kell, gyűjts, én 3 évig gyűjtöttem a kutyámra.

Ha csak szimplán egy kutyára vágysz konkrét elképzelés nélkül, akkor szerintem nyugodtan elfogadhatod ezt az ajándékot. Nagyon aranyos kiskutya. Egyesek itt túlságosan messzemenő következtetéseket vonnak le egy szál kép alapján, nem tudom honnan szedték, hogy nem fog rottira hasonlítani felnőttként...

Mindenképp vidd kutyaoviba, én is járok most a kölyök kutyámmal és nagyon nagyon sokat segít. Ha oviba meg suliba hordod és eleget foglalkozol vele nem hiszem, hogy probléma lenne.

2012. aug. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy pénzt nem szabad adni érte, de ha megelégszel azzal, hogy keverék, tudomásul veszed, hogy lehetnek később problémák (egészségügyi vagy idegrendszeri)akkor ajándékba elfogadhatod.


Tenyésztőtől vásárolt kutyával is lehetnek gondok, csak jóval kisebb eséllyel, és ő vállal rá garanciát is.

2012. aug. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Én is a rottweilereket bírom, de ez ha nem mondtad volna hogy "az" akkor azt mondanám hogy egy tacskó keverék a feje nagyon olyan. Amennyiben rotit szeretnél és törzskönyv nélkül minden képpen a szülőket vedd szemügyre és aztán a kicsiket!
2012. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Egyik haverom szaporítótól vett rotit, és 3 lábára diszpláziás a kutyus, többszázezer forintban van a gyógykezelés, és már hola vége...

Nem éri meg kockáztatni.

Neten találsz "B" kategóriás kenneleket, ahol törzskönyv nélkül kapsz 60 ezer forintokért DP mentes kiskutyát. Bár szívem szerint azt ajánlanám, hogy vegyél egy rendes lelkiismeretes tenyésztőtől, aki csak törzskönyvvel hajlandó eladni kutyát, és garanciát is vállal rá, de inkább egy leinformálható papír nélküli kutya, mint egy szaporított kutyus egy bolhapiaci gyártószalagról. Mindenesetre kívánom, hogy legyen egészséges kutyus, akárhogy is döntesz.

2013. febr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!