Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az esetről?

Figyelt kérdés
Van egy ivartalanított kan kutyám. Szerettem volna mellé egy társat, szintén kant. Van egy tenyésztő akinek gyönyörű kutyái vannak, tőle szerettem volna egy kiskutyát. A tenyésztővel egy fórumon már sokat beszélgettünk, kiállításon személyesen is találkoztunk, megbeszéltük hogy az októberi alomból enyém lesz egy kis kan. Na de amikor kiderült hogy az én kanom ivartalanítva van és majd a tőle vásárolt kutyát is ivartalaníttatni szeretném, teljesen kiakadt, hogy ő így nekem nem fog kutyát eladni, hogy én majd őt csonkoltatom, meg biztos azért akarom hogy bújósabb maradjon, és letehetek arról, hogy ő így kutyát ad nekem... Azt is közölte, hogy az orvosa, aki az Állatorvosi Egyetemen is dolgozott, nem ivartalanít, csak ha pl a szuka már többször szenvedett méhgyulladásban... Amúgy ő tényleg tenyésztő, nem szaporító, törzskönyves, tenyészszemlés, kiállításokra hordott kutyái vannak, egy évben kétszer alom, persze különböző szukáktól, minőségi táp, 2 oltással adja csak el a kutyákat és csak tk-vel stb. De miért ilyen a felfogása? Inkább örülne hogy nem szaporítani akarok a kutyával...
2009. júl. 21. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
... mert egy barom.
2009. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen egy tudatlan ember,akármilyen díjakat is nyernek a kutyái.

Fajtamentőknél próbáltál kutyát nézni?Ott már eleve ivartalanítva adják ki mindet.

Az Egyetemen dolgozó nagytudásúakat me talán hagyjuk,nekem soha egy állatomon sem segítettek,csak pénzzel vettek le vég nélkül.

Volt,hogy éjjel a vérző kutyával elzavartak,vigyük ahova akarjuk,nem látják el,mert nincs 15 ezer ft nálunk,csak 10 ezer(15 ezer ft kell ahhoz,hogy éjjel vagy ügyeleti időben egyáltalán beengedjenek).

Nem érdekelte őket,hogy nincs autónk,nem tudjuk máshova vinni.

2009. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt tartanak a magyar tenyésztők... Elég gáz, buta emberre vall az ilyen hozzáállás.

Sőt mi több strucc politikát űznek... Nem akarják meglátni, hogy az ő csodálatosan kitenyésztett kutyáik is kutyák és a szaporodási ösztön vezérli őket. Tehát elszökik vhol csinál egy almot, s még ha jó esetben vissza is talál a gazdihoz megint 6 kölyök kutya kerül a menhelyre. Avagy az utcán nő fel és onnan kerül a menhelyre, ahol éveket tölt. ...

Már csak azért is vall tudatlanságra ez a hozzáállás, mert aki ismeri a kutya biológiát, etológiát az tudja, h egy kan nem attól veszti el a férfiasságát, h kivágják a heréjét...


Az állatorvos meg menjen a fenébe... Amúgy is degeszre tömi a zsebét a kétségbeesett, tájékozatlan gazdikon. Milyen nagy erény, pont ezen nem akarja halálra keresni magát. pf

Véleményem:

Basszus én szeretem Magyarországot, de tényleg durva h ekkora a kőbuta, tájékozatlan, önfejű, belátó képesség nélküli "ember" réteg a társadalomban....

...

...

2009. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ahogyan lennie kéne :

kölyök kutya eladó , ivartalanítva ....-ft.

kölyök kutya tenyésztésre eladó ,...+ .....-ft !

ez lenne a normális .

aki tovább szeretné tenyészteni ,fizessen érte többet , és természetesen legyenek nyilvántartva .

viszont a tenyésztők " elvei " valahol leragadtak a 80-as éveknél !

akinek nem inge ,ne vegye magára.

elhiszem,hogy egy kölyök ára 100-150 000.-ft -tól .

és van rajta kb : × % haszon ( persze jó szülői gének, kiállítási eredmények stb.,jó tápok,jó tartási körülmény-állandó orvosi felügyelet . ez mind sok pénz.)

de-ne mondják nekem : csak hobbiból tenyésztjük,meg szeretetből !fenét.

a pénz ugyanolyan fontos .

és akkor még elveik is vannak .

vegyél tőlem x ezerért , de csak udvaron tartsd, meg x táppal etesd, meg szereti a francia sajtokat,és a déltengeri levegő is jót tesz a kutyának?

és ha elmondod,hogy te ,mint a leendő gazdi mit szeretnél ,lehurrog ??!

mi-van ??

az autó kereskedő sem mondja meg,hogy hol használhatod az autód !

a kutya a tiéd, ő meg örüljön.hogy jó gazdához adta a kölyköket, nem pedig egy szaporítónak adta tovább!

úgyhogy a véleményem : vágd orrba :)

2009. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekinek a véleményét, egytől egyik egyetértek veletek. Én teljesen elképedtem mikor ezért képes volt közölni hogy nem ad nekem kiskutyát. Érdekes, más tenyésztő ivartalanítási kötelezettséggel adja el a kutyákat, ő meg csonkolásnak tartja...

Sajnos ennek a fajtának nincsen fajtamentője (máltai selyemkutya)

2009. júl. 21. 14:18
 6/12 anonim válasza:
11%
Én egyet értek a tenyésztővel, nem szabad állatot csonkoltatni. Én is kiakadtam apámra, mikor a rottweilerünknek levágatta a farkát. Ha nem orvosi dolog miatt van, én még a körülmetélést is baromságnak tartom.
2009. júl. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát akkor te is egy jó nagy hülye vagy, már bocs.

Ne hasonlítsd már össze a farokcsonkolást az ivartalanítással...

2009. júl. 21. 14:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. Jóval okosabb vagy a tenyésztőnél, ez a véleményem. Igaza van az előttem szólóknak egy kivétellel (neki üzenem, hogy a farokcsonkolás törvény szerint állatkínzás, és így nem csinálható, kivéve, ha a kutya standardjében kifejezetten elő van írva. (És amennyiben meglévő betegség miatt indokolt), az ivartalanítás pedig a kutyák életminőségét javítja, a betegségektől megóvja és az egyetlen megoldást jelenti a mai másfél milliós szerencsétlen otthontalan kutyák számának legalább szinten tartására.)
2009. júl. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%

Az lenne a lényeg, hogy ha nem vagy tenyésztő, ivartalanítod a kutyád.

Az ő szemszögéből viszont más a helyzet: jár kiállításra, minőségi kiskutyákat nevel fel, ergo elvárja, hogy olyan vegye meg a kutyát, aki továbbviszi ezt a vonalat.


De mivel nem vagy tenyésztő, megértem az álláspontod (akitől vásároltad, ő is megérthetné...)

2009. júl. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy jobban járnál,ha más tenyésztőt keresnél.
2009. júl. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!