Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kiskutyám, most 5...

Van egy kiskutyám, most 5 hónapos, úgy érzem nem jó neki h én vagyok a gazdája, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Egyszerűen elment az eszem és teljesen idegbeteg lettem...régen nem volt semmi probléma, de most van egy kiskutyám, és folyamatosan olyan szinten felidegesít h már tettlegességig fajul a dolog...imádom az állatokat szóval nem ilyen brutális tettlegesség csak mondjuk a nyakánál a bőrt fogva kicsi meghúzkodom, mert egyszerűen egész nap rosszat csinál úgy h tudja, és én ezt már nem bírom...mit tehetnék h el tudjam viselni? Mindent maximálisan megkap, a legjobb kaját a legjobb felszerelést a legtöbb sétát,játékot, tanítást.
2012. aug. 13. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A tanításnál szerintem nem mindent, mert olyan, h egy kutya tanítás mellett EGÉSZ NAP rosszalkodik nincs. Az persze nem várható el egy szinte kölyök kutyától h pedáns legyen minden pillanatban, de hogy állandóan rossz legyen....


Esetleg az nem jutott még esezdbe h akkor álltsd le mikor épp belefog a "rosszaságba"? mert hiába rángatod meg, neki foglama sincs arról h ezt azért kapja mert fél órával ezelőtt felborított valamit, vagy mert reggel széttört valamit...

2012. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Kutyabolond25 ***** válasza:
50%
A te felgyülemlett feszültségedet ne a kutyádon vezesd le ! Minden kölyök kutya rossz . ha valami nagyon nagyon rosszat csinál akkor egy kis ismétlem kis ! ne brutális erejű pofont adj neki . Azután pár perccel simogasd meg hogy tudja te attól még szereted . Ha folton a bőrét húzod vagy esetleg gyakran megvered attól csak elvadul és egy idegbeteg kezelhetetlen kutya lesz belőle .
2012. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre számíthatsz kb. két éves koráig, minden fiatal kutya rosszalkodik. Ne idegeskedj, ez természetes állapot. Olvasd el Csányi Vilmos etológus professzor Bukfenc és Jeromos könyveit.
2012. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
hát, sajnos szerintem sem jó neki,h te vagy a gazdája. túlságosan türelmetlen vagy vele, olyan,mintha a kutyatartás számodra nyűg és újabb feszültség forrása lenne, nem pedig öröm. szerintem nincs jobbb dolog annál, mint egy cuki kölyökkutyát tanítgatni. vagy helytelenül tanítod és tényleg mindig "rosszalkodik" vagy valójában kölyökkutyaként viselkedik és ez a te szemedben automatikusan rosszalkodás. nem vagytok egymásra hangolódva és ez nem jó jel :-(. egy kutyának nem csak az kell, h a legjobb tápot kapja és minden felszerelése meglegyen. a kutya az ember barátja. barátkozzatok, különben idővel még rosszabb és rosszabb lesz a vizyonyotok. egyelőre úgy tűnik,mintha nem szeretnéd őt, sőt, kimondottan idegesítene téged. ez nem jó jel, hidd el.
2012. aug. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Természetesen ha rosszat csinált és nem akkor veszem észre akkor nincs büntetés, fortyogok magamban inkább...csak ha épp észreveszem akkor van bünti. Igen, tényleg idegesít, és az a legrosszabb h 8 hetesen hoztam el a tenyésztőtől és már rég le volt foglalva, sokáig gyűjtöttem rá (150.000Ft) és úgymond nem azt kaptam amire számítottam, illetve azt csak nem bírom idegekkel.
2012. aug. 13. 19:12
 6/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyám ugyan elmúlt egy éves, amikor elhoztam a menhelyről. Nem is adták volna oda, ha nincs közöttünk összhang, ennek érdekében két hétig kellett barátkozni. Nem az első kutyám, tudom, hogy rosszalkodik, miért ne tenné? De szeretetéhes, játékos rosszcsont, akihez sok türelem kell. Dobjam vissza, mert nem ül vigyázban? Milyen gazdi lennék akkor? Legyél türelmesebb vele.
2012. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikus. Az életviteledhez, temperamentumodhoz nem megfelelő kutyát vásároltál. Csak küllemre vagy szimpatizálásra, komoly háttér ismeretek nélkül nem lehet kutyát választani. A leírtak szerint neked egy nyugodtabb, könnyebben kezelhető fajtájú kutyára lenne szükséged, nem egy pörgős, domináns, bepróbálkozós ebre. Most azt teheted, hogy vagy vissza viszed a tenyésztőhöz, aki keres egy másik, a kölyökhöz sokkal jobban passzoló gazdát, te pedig most már tudatosan olyan fajtát és azon belül is olyan kölyköt választasz, amelyik illik hozzád. Vagy még jobban próbálkozol, próbálsz felnőni a feladathoz, segítséget kérsz, jársz a kölyökkel suliba és majd előbb-utóbb össze szoktok.
2012. aug. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha hívom nem jön oda pedig tudja h őt hívom, inkább elrohan mert nem akar a házban maradni, ellopja a másik kutya kajáját miközben ugyan az és tudja h melyik az övé, vagy nem hajlandó megenni a sajátját, mert nem ehette meg a másikét, egész nap ugat, ugrál...
2012. aug. 13. 19:28
 9/16 anonim ***** válasza:
Milyen fajta kutya?
2012. aug. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Hovarju ***** válasza:

Hát, ha már egy 5 hónapos kutya kiborít, akkor inkább vidd vissza a tenyésztőhöz, aki megfelelő gazdát keres neki.

Vagy kezdj el vele foglalkozni.

Járjatok kutya ovódába. Ott mind a ketten sokat tanulhattok. Vagy kérd a tenyésztő segítségét.

Az idegesség és a verés nem megoldás.

Pontosan mi az ami kiborít? Milyen fajta?

2012. aug. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!