Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 8hónapos Középázsiai...

Van egy 8hónapos Középázsiai kutyám most az ötödik napja vettem hozzá egy szukát első nap semmi második nap ha a szuka közelít felém már a kanom le is vadászta de nem játékiból hanem vérre megy le veri a kanom a szukát miért van ez?

Figyelt kérdés
2012. aug. 14. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért engeded neki? Féltékeny.

Amúgy normális kan nem bántja a szukát.

2012. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mennyi idős a szuka?
2012. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval egyetértek. Azzal is, hogy normális kan (általában) nem viselkedik így egy szukával, és azzal is, hogy féltékeny. Valaki betolakodott az életébe, a területére, amit épp megszokott már, és konkurenciának véli, ezért, hogy megmutassa nem szabad a szukának kikezdenie vele, el kell távolodnia a területéről, az erejét mutogatja, azt, hogy ő az erősebb, a szukának semmi esélye sincs. Az is elősegíti ezt a viselkedést, (ami a terület védelmét illeti) hogy a kan most lépett a kamasz korba, és az (ami a féltékenységet illeti), hogy bizonyára nagyon szereti a gazdiját, ragaszkodik hozzád.

Kint tartod mindkét kutyát? (Csak azért kell, hogy tippet tudjak adni mit csinálj).

2012. aug. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A kanom 8hónapos a szuka pár héttel fiatalabb és hiába húzom le róla amikor elengedem megint rá megy de úgy fogja a nyakát a szukának hogy néha le se bírom szedni róla ilyenkor be megyek tőlük és elvannak tudom nagyon jól hogy féltékeny nagyon rám mert nem közelíthet felém a szuka(nem engedi neki)! megverni nem fogom mert azzal nem nevelek! amikor összemennek eldobom a labdát a kan utána megy mert szeret játszani vissza hozza le teszi a labdát és megint neki megy a szukának!pff
2012. aug. 14. 15:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Veréssel nem nevelsz?

És szerinted nevelsz egyáltalán?


Nekem is KÁJ-aim vannak.

Valamit nagyon elcs.szerintettél, ha a kanod így viselkedik, ez minden, csak nem fajtajellemző.

Az írásodból arra következtetek, hogy még nem vagy 18 éves.

Ez nem egy olyan probléma, amit egy kis GYK-s észosztás helyrerak.


Azért nem vicces a dolog, mert jelen állapotában a kutyád közveszélyes. Ezt vedd nagyon komolyan.

Amúgy is a védőösztönös érése közepén lehet. Most épp a szukád váltja ki belőle ezt a viselkedést. Az utcán meg majd egy részeg, vagy egy néni, egy biciklis vagy egy kisgyerek fogja. (Bármi kiválthatja, ez az egy olyan viselkedés van, aminek nincs kulcsingere, mert bármi lehet kulcsinger.)

És egy KÁJnak nem kell kétszer mondani, hogy cselekedjen, ha úgy látja jónak, és be kell védeni a "gazdát".

(Mindene vagy, csak gazdája nem, ha ilyeneket csinál... egy gyenge őrizendő csapattag.)


Az meg tényleg besz.rás, hogy egy szukát így helyrerak.


Kutyasuli.

De nem akármilyen, mert kényes fajtád van, CSAK tükörsuliba viheted, ott tudják, hogy kezeljék a keleti pásztorokat. (A legtöbb kutyasuliban még őrző-védőzni is beállítanának...)


Hány éves vagy?

Apukádra hallgat legalább a kutya?

2012. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj de már egy pár kaut felneveltem ilyet még így nem láttam és ezért érdeklődök!és akármikor leültetem lefektetem megállítom ha azt mondom fújj érti mire mondom mindent ott hagy amire csak ezt a parancsot mondom neki, de a verekedésnél nem hallgat emberekre pedig nem megy!ha nem tudod a részleteket ne értetlenkedj előtte kérdezz, szerintem neked életedbe se volt káj-od!
2012. aug. 14. 20:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Arról még nem hallottál, hogy ahány kutya még fajtán belül is, annyiféle temperamentum? Nem tartod kézben a kutyád egyértelműen. Elszalad a labdáért, és? A fejét kellene leszedni, hogy a TE kutyádat bántani merészeli.Találkozott már egyáltalán másik kutyával az eddigi élete során?
2012. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező.

Magadnál vagy???

Idejössz egy ilyen kérdéssel, mi segítünk, erre még szemtelenkedsz is?

Inkább szállj magadba, és gondolkodj el azon, amit mondtam.

Volt és van is KÁJ-om, pontosan tudom, hogy így nem viselkedik egy sem, csak ha nincs megfelelő irányítója.


És ha segítséget kérsz, akkor legalább válaszolj a kérdésemre, és ne hazudj. (Látszik az írásodból, hogy vagy nem vagy még 18, vagy nincs meg a 8 általános. Nem hiszem, hogy akár egyetlen kaut is felneveltél volna. Max. nagypapinak vagy apunak volt kauja, amit te megsimizhettél. De ha akkora kau-szakértő vagy, egy 8 hónapos KÁJ hogy-hogy kifog rajtad ember?)

2012. aug. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem az a kérdésem hogy ki akar okoskodni hanem milyen tapasztalatotok van az ilyen fajta viselkedésről, nem tippelni kell milyen végzettségem van meg hogy neveltem e kutyát vagy nem, hanem egy viselkedési módról kérdeztem meg nem tízezerért vettem a kutyámat a szomszédtól!
2012. aug. 15. 19:05
 10/12 A kérdező kommentje:
Más temperamentum, én tisztába vagyok mindennel!és csak egy viselkedési formáról kérdeztem és nem oktatást kértem!és igen találkozott már kutyával a testvére volt mellette és még van egy kaum is ami mellette van egy kenelbe és ő is kan nem harcolnak egymás ellen de a szukámnak már ő is széttépte a pittyét rácson keresztül!(a szuka kezdte ellene a harcot ő ment neki rácson keresztül)
2012. aug. 15. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!