Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az első dobermann kutyám kan,...

Az első dobermann kutyám kan, vagy szuka legyen?

Figyelt kérdés
A kan, vagy a szuka kezelhetőbb? Volt már eddig 2 kutyám, és szeretnék, egy dobermannt. Melyikkel "könnyebb"? Illetve nektek a barna, vagy a fekete tetszik jobban(nem a szín szerint akarok választani, csak egyszerűen érdekel mások véleménye)? Nekem mondjuk mindegy a színe, mind a kettő szín tetszik:)

2012. febr. 27. 20:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amúgy én inkább kant szeretnék, de ha azt "mondjátok", hogy a szukát könnyebb kezelni, akkor szuka lesz:)
2012. febr. 27. 20:41
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szuka legyen szerintem. Nem olyan domináns mint a kan. Tapasztalat. Fekete nekem jobban tetszik, mint a barna. És nem akarom magam lepontoztatni, de ha kupírozod a fülét, szebb típusosabb lesz a feje
2012. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A szuka kezelhetőbb,könyebb vele,nem olyan domináns és kedvesebb is :)
2012. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
20:44 2. író vagyok és a barna szerintem szebb
2012. febr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Hülyeség hogy a szuka nehezebben kezelhető!!!!!Nőnek kant ajánlok,férfinak szukát.10 éve tenyésztek dogokat,van rálátásom hidd el:DDD Nagyon nem csippantom a szukákat,a kanok sokkal anyásabbak:))
2012. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Illetve,hogy a kan nehezebben kezelhető....
2012. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok, akkor szukát választok:) Illetve a nőnek miért kant, és a férfinak miért szukát ajánlasz?

Köszi a válaszokat, a zöld kéz mindenkinek megy:) Amúgy én nem akarom a fülét és a farkát vágatni:)

2012. febr. 27. 21:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a dog és a dobermann nem egy kategória!

Én nő vagyok és a szukák szimpatikusabbak (van tapasztalatom dobikkal). Bújósak, kedvesek, míg a kanok sokkal "önállóbbak", sokkal többször próbálják átvenni a hatalmat, makacsabbak is. De ezt persze nem lehet így ráhúzni mindre, általánosságban igaz, de egyedfüggő is a dolog.

Ha nincs konkrét elképzelésed, akkor beszélj a tenyésztővel és kérd ki a véleményét, hogy van e kevésbé dominánsabb kölyök. Ha szeretnéd, hogy legyen egy nagyra nőtt ölebed, akkor valószínűleg a szuka lenne neked valóbb. Ha annyira nem akarod, hogy bújós legyen, akkor a kanokra jobban jellemzőbb, hogy szemmel tartják a gazdát, mert ugye az a mindenük, de nem másznak mindenáron az ölébe, sokszor elég nekik, ha csak 1légtérbe lehetnek vele.

Nekem a barnák iszonyatosan tetszenek, a feketéket is szeretem, de nekem egy gyönyörű barna szuka az álmom.

2012. febr. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt kifelejtettem, hogyha nem szeretnéd vágatni, akkor azt a tenyésztőnek előre kell jelezni, mert pár napos korukban már vágják a farkukat.
2012. febr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ivartalanított szukával lesz a legkevesebb gondod. Kanoknál a domináns viselkedés gondot okozhat, ha nem tudod jól kezelni.
2012. febr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!