Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shih-tzu kutyát lehet kertben...

Shih-tzu kutyát lehet kertben tartani?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 12:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%

nem! teljesen tönkremenne a szőre...

képzeld csak el télen a hidegben, sárban, fagyban hogy nézne ki az a kiskutya. kapna egy tüdőgyulladást aztán annyi lenne neki!

2012. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Éppen lehetséges, de nem oda való. Ha kerti kutyát akarsz, válassz más fajtát.
2012. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
Ez a kutya nemcsak a szőre miatt kényes. Csak és kizárólag lakásba való!
2012. aug. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
ez lakás kutya, szóval nem.
2012. aug. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Természetesen nem.
2012. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
NEM!
2012. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha megfelelően van tartva,miért ne?Felénk több is van kinn,de mind bejár legalább egy kinti fűtött helységbe,vagy a lakásba.A szőrük úgy tűnik alkalmas rá.Nekem cavim van hasonló módon kinn.Sőt,itt egy őrült csivavát tart kinn,ráadásul rövidszőrüt.Nem mindegy hogy csak ki van csapva az udvarra,aztán old meg ahogy tudod,vagy rendesen el van látva mindennel,de a fő alvóhelye valahol a lakáson kívül van.
2012. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
47%

Nem lehet kint tartani. Vagyis lehetni lehet, de nem ajánlott. Ugyan több "szobakutyánál" vastagabb a bundájuk, ha jól tudom, van aljszőrzetük, de mivel gazdijukhoz ragaszkodnak, szeretnek mellette lenni, és hát azért tavasz végi, nyári, ősz eleji napokon és éjszakákon még ellennének kint, nem fáznának, de mivel mondjuk nem szent bernáthegyik, ezért tavasz eleji, ősz végi és téli napokon nem éreznék jól magukat kint, hidegebb napokon, és főleg ebben az időszakban az éjszakákon fáznának. A SI-CU BENTI KUTYÁNAK A LEGJOBB, vagy kinti-benti kutyának is még elmegy, pl. éjszakánként bent aludna, de napközben kint lenne, de lenne bejárása, vagy bent aludna éjszaka, de nappal a legtöbb idejét kint töltené, azonban bent is lenne ugyanannyit, vagy majdnem ugyanannyit.

Kifejezetten kinti kutyának szerintem azért nem jó.

2012. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kell ajánlani olyan kutyát, amikis-közepes testű és lehet kertben tartani?
2012. aug. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

dehogynem lehet! barátnőmnek is a kutyuja nagyon sokat van kint a kertben...persze bemehet és bent lehet, de imád kint lenni...semmi bajuk nem lesz...nem kell agyonaggódni...nyugodtan, ha rendben van tartva, lehet tartani a kertben...mi ugyan lakásban lakunk, de a shih-tzum imád kint lenni anyuéknál a kertben...látszik rajta, hogy felszabadul, sokkal jobban szeret kint lenni...szabadon...semmi baja nincs...ha meg mocskos lesz megfürdetem és megfésülöm....nyugodtan tartsd kint:) persze nem baj, ha bemehet a házba:)

23L

2012. aug. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!