Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi terelési képességvizsga...

Mudi terelési képességvizsga - mi kell hozzá, mit kell tudni, mit néz a bíró, mi az, ami nem jó?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, hogy sok mindent néznek, és hallottam olyat is, hogy csak azt nézik meg, a kutyát érdekli-e a birka. Akkor most hogy van?
2012. aug. 14. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2012. aug. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. aug. 14. 19:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég ha a kutyát érdekli a birka. Mert ha például széthajtja őket, és nem egybe, ha vadászik rájuk és túl agresszív, az nem fogja megkapni.

De valóban nem kell a kutyának igaziból terelni. Azt mondják, hogy ilyenkor lát először birkát a kutya, az igazság azonban az, hogy sokan már előre gyakorolnak. Mert hát, ha például semmi ösztöne nincs akkor jobb ha előbb kdierólt és nem költenek rá feleslegesen. Meg olyan kutya is van akinek órák, napok, hetek vagy évek! múlva jön egyszer csak elő az ösztön, bár ez ritka.

2012. aug. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos manapság szinte mindenkinek lehet terelőösztön próbája, akár egy vizslának is. Hallottam mudiról, akinek semmi ösztöne nem volt, ezért megtanították, hogy jutalomfalatért kerülgesse a nyájat. Megvan az ösztönpróbája, sőt, amatőr szinten versenyeket nyernek vele.:(
2012. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!