Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavariel King Charles spániel,...

Cavariel King Charles spániel, mopsz vagy francia bulldog?

Figyelt kérdés

Társasházba szeretnék kutyát.Nagy kert van, és viszonyításilag nagy lakásunk is.Sok kutyafajtáról olvastam, fajtabemutatóvideó, stb....és végül erre a 3ra szűkült a kör.Anyumnak az a feltétele hogy a kutyus gyorsan megtanulja a szobatisztaságot.Olvastam hogy a yorkshire és a csivava nehezen szokik rá.

De, úgy gondoltam megkérdezem, hogy ti melyiket tartjátok a legjobbnak ezek közül?:) Vagy ha esetleg tudtok még kis termetű és okos fajtát, mondhatjátok:)



#kutya #mopsz #francia bulldog #öleb #cavariel king charles spániel
2012. aug. 14. 22:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Moooopsz! Jaj én imádom a mopszot, persze ez csak magánvélemény :) A többi is szuper kutyi, de őket annyira nem ismerem. Ha jól tudom, ezek közül a spánielnek a legnagyobb a mozgásigénye, mivel az nem öleb, hanem vadászkutya, a másik kettő vszont jól elvan lakásban is.
2012. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

hát 3 számomra szívem csücske fajta úgyhogy ez most nehéz kérdés felém szegezve:) Uszkárt még kihagytad meg a pincsit aztán teljes lenne a kör. Uszkár pl 4 méretben van és nagyon gyorsan tanul,inteligens fajta. Pincsi,nekem meg pincsikeverékem van szóval nem fajtajellegű de rettentő okos,imádja az embereket,és legfőképp a labdát,órákat tudunk labdázni fáradás nélkül.


Sorrendem számodra:

-uszkár

-mopsz

-pekingi palotakutya

-cavalier

-francia bulldog

2012. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Első a cavalier nem igazi spániel,olvass utána,társasági kutya:)
2012. aug. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Sok kistermetű és okos fajta van még. :) De ahogy nézem, neked a lapos pofájú (nem tudom szebben kifejezni) kutyák tetszenek, úgyhogy nem ajánlok mást. Én a három közül magamnak mopszot választanék. De ezt neked kéne eldöntened, neked melyik tetszik jobban. A spánielek izgágábbak, mint a másik két fajta.
2012. aug. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Valójában a kedvenc fajtám a labrador, évek óta vágyom rá, de kínzás lenne neki egy lakásban élni.Azt a fajtát keresem ami hasonlít rá.Ezt a 3at találtam, ami temperamentumban hasonlít.
2012. aug. 14. 22:43
 6/15 anonim ***** válasza:
Cavalier!!!!
2012. aug. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hogy kinzás-e, az attól függ,hogy mennyit tudnád sétáltatni, foglalkozni vele. Ha napi 2-3 órát kint vagytok és mozoghat, akkor semmivel sem rosszabb neki, mint egy kertben tartott labradornak, amit ritkán visznek ki.


Én nagyon jól ismerek két panelban tartott labit is, mindkettővel napi 2-3 órát sétálnak (kutyafuttató, úszás egy városszéli bányatóban), hétvégente kirándulgatnak és a legkiegyensúlyozottab kutyák, akiket valaha láttam.

2012. aug. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsó!Nálunk az a gond, hogy sok dísztárgy van a dohányzóasztalon meg más alacsony helyeken is.Anyum megőrül az ilyenekért.Egy labrador fél másodperc alatt letakarítaná a farkával.=/ Éppen olyan magasan vannak hogy egy kistestű kutya ne tehessen komolyabb kárt bennük.
2012. aug. 14. 23:08
 9/15 anonim ***** válasza:

Értem! Ha nem lehet elpakolni a diszárgyakat, akkor ne vegyetek labradort, tényleg.


Viszont minden kölyökkel lesz gond és veszélyes lesz a csecsebecsékre, erre készüljetek fel. A kicsik is felugrálnak midnenhova, szétnéznek majd a dohányzóasztalon is, ne félj :) Kezdettől fogva tanitsátok neki mit szabad és mit nem! Sok sikert, jó kutyázást!

2012. aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem bulldog.:) Neki a legkisebb a mozgásigénye, szóval jó szívvel én őt tartanám lakásban.Persze csak ha titeket nem fog zavarni hogy horkol és röfög is.
2012. aug. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!