Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítják be a kutyát úgy...

Hogy tanítják be a kutyát úgy hogy úgy űl, fekzik a parancsra mint egy katonatiszt?

Figyelt kérdés
Youtubeon ezek a nevelt kutyák abban a mp.ben fekszenek lehogy elhangzott az űl parancsszò. Mintha valami hadsereg tagja hajtana végre parancsot. Ez csak nevelés függő vagy kutya is? Hogy kell így kuyát nevelni?

2012. aug. 15. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal kajával csinálják. Legalábbis én nagyon-nagyon régen úgy tanítottam be, hogy elhúztam az orra előtt a kaját lefelé, közben mondtam, hogy feküdj, és lefeküdt a kaját követve.

Felfelé húzva meg felült.

2012. aug. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem is-is.


Vagyis lehet a legprofibb kiképző mellette, nem tudom elképzelni, hogy pl. egy mopsz az első parancsszó 1 tized másodpercében hasra vágja magát és közben tekintetét az emberre függesztené, várva a következő parancsot.

Ilyet láttam már pl. juhászkutyáknál, de mondjuk egy pincsinél, vagy csivavánál sosem.


Ezzel nem azt mondom, hogy nem lehet őket idomítani, sőt.

De szerintem egy "munkamániás" és egy öleb közt nagy a különbség a parancs teljesítése szempontjából.

(elnézést az ölebezésért akit ez sért :D )


Amúgy szerintem ha te vagy a falkavezér és következetesen foglalkozol a kutyáddal, el tudod ezt érni magadtól is, nem kell hozzá kutyaiskola.

2012. aug. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Ehhez munkamániás kutya kell. Még a munkavonalú tenyésztésben is tudni kell ilyen kutyát választani, mert egy almon belül sem biztos, hogy mind alkalmas rá. Persze egy munkakutya alapból pattogósabban hajtja végre ezeket a feladatokat mint egy molosszer. Olyat is csinálnak velük, hogy ketrecbe zárva tartják és csak dolgozni veszik elő minden nap, így még motiváltabb, hogy végre történik valami. Ezen felül van, aki szomjaztatással is rásegít és a víz a motiváció. Én inkább maradok a lassú molosszereknél és nem zavar, ha 10 másodperc alatt ül. :)
2012. aug. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Hát ne is haragudj utolsó de elég korlátozott a gondolkodásod, "én maradok a lassú kutyáknál, mert a munkakutyák = állatkínzás, és most én milyen jó vagyok". Normális ember nem nevel kutyát állatkínzással. Az abnormalitás meg független a munkakutyázástól. Az meg hogy kennelbe zárják, nem hinném, hogy olyan nagy probléma lenne. Ezek a kutyák testben és agyban is ezerszer többet dolgoznak, mint egy átlag kutya, nem nagy gond nekik utána pihenni bezárva.
2012. aug. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azzal amivel legjobban motiválható. De természetesen sokban függ a kutyától is, de bármelyiket meg lehet erre tanítani, csak a gazdi kitartásától és hozzáértésétől függ. Az alapokat az én kutyámnak kajával és klikkerrel tanítom, és ha stabilan tudja a feladatot játékkal gyorsítom.
2012. aug. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
az a legjobb kutya melyik kajás, és labdás is. Kajával szépen lehet pontositani, és már a kész gyakorlatot labdával gyorsitani. A kutya hamar rájön, ha lassan fekszik, nincs labda. csak ha tempósan. Mondjuk nem mindegyik testfelépitésű kutya alkalmas rá, de én például tegnap láttam egy kis csivavát igy dolgozni.:)és láttam már yorkit is. nyilván egy bernáthegyi, vagy egy KÁJ nem az a tipus, de egy labi, vagy collie, nj, mali, dobermann , pincher, vizsla, és még sorolhatnám, alkalmas lehet, ha rendelkezik kellő temperamentummal.
2012. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 petrusi ***** válasza:
100%

Tökéletesen és nem is hinnéd milyen könnyen meg lehet tanítani a leglassabb kutyát is.Egy jó gazdi-kutya kapcsolat kell.Hát, igen, a nagytestű kutyák eleve a méretükből adódóan nem fognak gyorsan teljesíteni,de dinamikusak lesznek.Egy német dog is ugyanúgy szeretne megfelelni a gazdi elvárásának, mint egy kisebb, dinamikusabb német juhászkutya.Úgyanígy egy tacskó a testfelépítése miatt nem is tud lefeküdni úgy, ahoigy az szabályos, hiszen a rövid lába nem elég hosszú, hogy úgy feküdjön, hogy a mellkasa ne érjen le.Attól még a tacsi is szívesen ül, követ szabadon de még apportírozik.Pedig a tacskóról köztudott, hogy makacs fajta.Ha szereted a kutyát, és ezt érezteted vele elég erősen, akkor a csillagokat is lehozná az égről neked fényes nappal.

Ha tudsz feltenni konkrét kérdést, akkor szívesen elmagyarázom, hogyan kell megtanítani a kutyát a-tól z-ig.

Persze, ha ilyen hitetlen vagy, nem fog menni.Bízni kell a kutyában, lelkesedni kell, és ő is lelkes lesz.

2012. aug. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!