Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3napja kaptam roti lányt,...

Petii23 kérdése:

3napja kaptam roti lányt, nagyon fél, bebújik a szekrény alá. A kutyákkal ugyanígy van. A hasa sebes, szerintem ahonan elhoztuk bántoták. Magára hagyom félórára, feldönti az asztalt leszedi a függönyt. Mit tegyek hogy a problémák megszünjenek?

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős???
2012. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Uh, mennyi idős?
2012. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
4.5 hónapos. :)
2012. aug. 15. 21:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Szegénykém:( Vidd el kutyaoviba, ha tudod, hamarosan már kutyasuliba is mehetsz vele. Ne haragudj, de a kérdésed alapján azt látom még nem rendelkezel nagy tapasztalattal a kutyák terén, ezért javasolom a kutyasulit. A lényeg, hogy ne sajnálgasd, ne is pesztráld, adj neki időt, hogy magától közelítsen feléd. Ne erőltess rá semmit, és most még ne büntesd, hadd lássa, hogy tőled csak jót kap. Szépen lassan azért lehet szabályokat felállítani (pl. konyhába nem mehet be), tanítani neki a pórázon való sétát, alapvető parancsokat. Sok sikert hozzá.
2012. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pórázon már megyeget...bár a lakásból ölbe kell kihozni mert ha a lábán akarnám hogy jöjjön akkor befékezz és húzz vissza a lakásba.Szerinted mit tegyek hogy mikor haza érek és csatatér van...hogy megértse hogy ezt nem szabad..persze énsem szeretném leszidni hiszen szerintem az előző gazdinál nagyon sok rosszat kaphatot.
2012. aug. 15. 22:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem szoktasd őt kutyaboxhoz. Ott szépen pihengethet, lenyogodhat, és nem is rombolt. Sok ilyen jellegű problémákkal küszködő kutyánál működik. A szoktatás pedig úgy történjen, hogy valami nagyon finomat raksz a boxba. Így néz ki egyébként: [link]
2012. aug. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy NE vidd őt ölben. Ehhez fog szokni, és mikor a 40 kilós kutyát kell vinni, az már nem olyan jó. Két módja van, hogy kividd: jutalomfalattal csalogatás, vagy fogod ráteszed a pórázt, és kiviszed (én ezt csináltam a szintén rettegő huskymmal, mikor elhoztam.) Tehát nem törődsz vele, hogy fél, ha leveti magát a földre, bármi, egyszerűen szépen ráállítod a négy lábára. Ennek az az előnye, hogy csak egyszer vagy max. kétszer kell eljátszani, utána már rájön, hogy semmi baj nincs.
2012. aug. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha tőled id fél akkor ülj le a földre és hagyd hogy megszagoljon és nyerd el a bizalmát......
2012. aug. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!