Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámat, hogy ne romboljon mikor nem vagyunk otthon?

Figyelt kérdés
Tudnátok linkelni olyan videókat amikben arra tanítják a kutyákat hogy ne romboljanak a lakásban? Mikor egyedül hagyjuk a kutyust (10 hós beagle) ki szoktuk csukni az előszobába, ott lambéria van azt előszeretettel rombolja, szeretnénk megtanítani arra hogy ne romboljon, és hogy ne keljen kicsukni mikor elmegyünk hanem szabadon mozoghasson a lakásban! Ezzel kapcsolatos videókat keresünk a férjemmel, aki tud kérlek segítsen.
2012. aug. 16. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

mozgasd le, mielőtt elmentek, fáradtan nyugodtabban fog viselkedni. és szerezzetek be egy ketrecet, úgy sem a lakásban sem a kutyában nem eshet kár.

vagy lehet szeparációs stressz is, ez esetben a fárasztás nem elég...

2012. aug. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Próbáltuk másfél 2 órát sétálunk, futunk, játszunk vele, ha hazaérünk szó szerint beesik a kis kosárjába és már alszik is. De ha haza érünk legyen az akár 1 óra is, szétszedi a lakást, de az ő cuccait sosem..pedig a kis játékait is kitesszük hogy azt rágogassa.
2012. aug. 16. 11:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a baj vele, hogy még kölyök,ha már kamaszodik is. Márpedig ebben a korban minden egészséges és magára hagyott kutya rombol. Erre a menhelyek is felhívják az örökbefogadók figyelmét.
2012. aug. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dórifanni ***** válasza:
szia! szerintem a szabályok megtanítása a kulcs. Amikor vele vagytok akkor kell megtanítani arra, h mi az amit nem szabad és mit lehet. én hagytam h a kutya magától fedezze fel h mit tehet tönkre. ilyenkor folyamatosan figyeltem és amint olyan dolgot vett a szájába amit tilos, erélyesen rászóltam. ha nem hagyta abba akkor se vettem ki a szájából, hanem rávettem h saját maga engedje el, majd elé raktam az adott tárgyat és amint próbált közelíteni mutattam neki h nem.ha békén hagyta akkor valami csere dolgot ajánlottam fel, (játékot)és jól megdicsértem h azzal játszik. ha lambériáról van szó, amit nem mozgatsz akkor érdemes rajtakapni, és nagyon megszidni érte!persze ezt el kell játszani addig amíg megérti.pluszban nagyon fontos h ne csak fizikailag hanem agyban is lefáradjon a kutya. különböző logikai játékokkal, trükkök tanításával jól lehet fárasztani. ami nagyon könnyű agylefárasztás, és ráadásul neked sem olyan fárasztó az az, hogy kiraksz a földre egy darabka virslit és nem engeded neki h megegye.(elküldöd, leszidod, nyaknál megfogod, a lényeg: értse meg h az a te kajád és nem kaphatja meg, csak ha a megfelelő módon viselkedik) ilyenkor folyamatosan törni fogja az agyát h hogyan is szerezhetné meg, majd hisztizik érte, vagy puncsol vagy kerülgeti, hogy hátha nem veszed észre. ez nálunk valamikor több órahossza! csak akkor kaphatja meg ha a megfelelő dolgot viszi véghez, és ez nem más mint h nyugodt állapotba kerül. (mint amikor alváshoz készülődik) és akkor add oda neki. Ha sokszor játsszátok majd rá fog jönni h a nyugodtságért megkapja az áhított falatot.:)
2012. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!