Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy oldjátok meg a kutya...

Ti hogy oldjátok meg a kutya mellett a szórakozást, kirándulást?

Figyelt kérdés

Lehet mi csináljuk rosszul, azért kérdezném, hogy a lelkiismeretes kutyatulajdonosok, hogy járnak el olyan helyekre, ahova kutyát nem lehet vinni:

szórakozóhelyek, éttermek, múzeumok, kiránduláskor pl barlangok, várak, arborétumok,strandok, fürdők...stb

Étteremmel van mondjuk a legkevesebb hely, már elég sok helyre be lehet vinni, de így napi szinten is, ha tényelg eggyütt akarunk lenni a kutyánkkal, mindenről le kell mondani.

Boltokba rendszeresen úgy megyünk, hgoy egyikünk kinn marad, a másik addig bevásárol...

Nem nagyon tudjuk a kutyát másnál hagyni, max vidéken, de mivel elég messze van és drága az útiktsg az tényleg csak ha nagyon muszáj...

Most is visszük nyaralni, de megint az lesz, hogy egy csomó helyre nem mehetünk be, mert nem engedik...itt Pesten is tök szar, hogy még a Kopaszi-gátre sem vihetjük be, pedig az is tök jó lenne...Így kb abból áll ki a nap, hogy reggel séta, aztán munka, d.u. megint séta, bevásárlás és mivel nem akarjuk a sok napközbeni egyedül töltött óra után megint egyedül hagyni estére általában otthon maradunk, készítünk vacsit, beszélgetünk, tv-zünk, meg persze a kutyával játszunk. Ő a mindenünk, de ez így elég sivár....



2012. aug. 3. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Szépen otthon hagyom és elmegyek. Ennyi.

A nyaralás az egyetlen ami talán akadályokba ütközne, de szerencse az engem annyira nem vonz. Inkább megyek velük kutyás táborba. Ha el is vinném őket nyaralni valami más helyre, akkor is egyrészt ellennének magukban addig amíg én olyan helyre megyek ahova nem jöhetnek másrészt lehet olyan helyeket keresni ahova a kutya is jöhet, nem kell minden nyaraláson partyzni.

Azért viszont nem fogom magam rosszul érezni mert nem vagyok egész nap a kutya fenekében, hanem dolgozok és néha utána nem rohanok haza hozzá hanem szórakozok. És nem is értem azokat akik ezt nem tudják elengedni. Boltba kutyával? Minek? Mi baja lesz amíg bevásárolsz? Tényleg nem értem. Ha a kutya megkapja a saját idejét amíg vele foglalkozol akkor nem lesz semmi baja, hogy néha magára hagyod.

2012. aug. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a délutáni sétával rendesen lefárasztjátok a kutyát, akkor azért el tudtok menni szórakozni egy-egy estére. Gondolom nem napi szintű duhajkodásról lenne szó, heti egy este a haverokkal simán belefér. Mi egyszerűen szervezünk kutyás és nem kutyás programokat is. Úgy nem lehet élni, hogy a kutya miatt nem csinálsz semmit. Az előbb-utóbb a kutyának is rossz lesz, mert életuntak lesztek, neadjisten mélyen belül őt kezditek hibáztatni az egészért. Éljétek a mindennapjaitokat, ahogy jól esik, a kutya kibírja, ha néha magatokkal is törődtök.
2012. aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Szórakozóhelyre meg strandra (mármint kiépített, medencés helyre, ahol sokan vannak) meg akkor sem vinnék kutyát, ha lehetne. Boltba sem vinném be, legalábbis itt nálunk, kicsi a hely, rohannak az emberek, csak a balhé van belőle. Nem is értem, hogy jutnak ilyenek eszedbe :) Szóval oké, hogy a kutya családtag, de azért mégiscsak kutya, nem gyerek.
2012. aug. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

OK, hogy csak egy kutya, de most a napi 2 óra séta, ami jut neki, nem sok, ha utána meg rögtön otthon hagyjuk és elmegyünk nélküle valahova.

Így is olyan szomorú mindig, mikor reggel elindulok munkába és otthon hagyom egyedül...

Elvileg a kutya társas élőlény, nem? Ennél több társaságot igényel...vagy csak én akarok túl sok időt eltölteni vele?

2012. aug. 3. 16:37
 5/14 anonim ***** válasza:
67%
A kutyának boldog és kiegyensúlyozott családra van szüksége. Ha ti otthon poshadtok, állítólag érte, de közben romboljátok magatokat lelkileg, azzal nem segítetek rajta. A kutya társas lény, de nincs hozzád ragadva, nem igényel 24 órás együttlétet. Az, hogy reggelente szomorú, simán lehet, hogy azért van, mert érzi rajtad, hogy te szomorú vagy, amiért ott hagyod. Ne büntesd magad, fogadd el azt, amin nem változtathatsz, menj reggel vidáman dolgozni, délután menj haza boldogan, játssz egy nagyot a kutyáddal, aztán péntek este húzz el szórakozni, szombaton vidd el kirándulni, és mindenki boldog lesz. Ésszel kell csinálni a kutyázást, nem bűntudattal.
2012. aug. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
nem kell ennyire rátelepedni a kutyára. nézzünk egy pénteket. hazamész a munkából, összedobsz valami kaját, utána jó 2 órát játszol, foglalkozol a kutyával, csavarogtok egy nagyot, aztán este odaadod a vacsoráját, utána ő ugyis alszik, ti meg szépen elmentek szórakozni. Ennyi:)))
2012. aug. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem túlzásokba esel. A kutya az kutya, felelősséget kell érte vállalni, de nem azt jelenti hogy minden mást félre kell dobni miatta. Ha megvan a napi séta, foglalkozás amit igényel akkor estére nyugodtan magára lehet hagyni. Saját példámból kiindulva nem hiszem, hogy szomorúbb lenne a kutyám ha úgy kéne aludnia, hogy nem vagyok este itthon. Boltba sem viszem, hisz minek, jobb neki bent a hűvösben most, meg amúgy is. Mikor itthon vagyok kényeztetem picit, játszunk, gyakorlunk, elviszem sétálni és ez elég neki. Persze nem hagyom magára napokig, de hétvégén pl suli után vagy hétköznap este séta után másnap reggelig gond nélkül elvan magában.

Ha nyaralni megyünk akkor meg megkérjük az egyik ismerősünket akinek a kutyájával jól kijön az enyém, hogy arra a pár napra vállalja be (mi is megtesszük ezt viszont, ha kéri). Inkább szervezünk külön kutyás napokat, kirándulásokat mikor úgy van kialakítva a program, hogy a kutyával ill neki semmiféle negatívummal nem kell találkoznia (tehát nincs olyan hely ahova ne jöhetne).

2012. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Amúgy ti mennyit időt töltötök a kutyával egy nap?
2012. aug. 3. 17:08
 9/14 Maxitabi ***** válasza:
74%

Kedves kérdező, annyiban igazad van, hogy Mo még a középkorban leledzik,már ami a kutyatartási kultúrát illeti. Most abból a szempontból nézve, hogy tényleg alig tudod valahova magaddal vinni az ebet.Tőlünk nyugatra a kutyát viszik shoppingolni, -az élelmiszerboltok kivételével- még az ikeába is beviheted a kutyádat Ausztriában és Németországban is. Vannak direkt kutyás szállások, sőt strandok is!!! Mi 2 hete jöttünk haza nyaralásból Ausztriából, ahol hülyének néztek, amikor megkérdeztem egy étteremben, hogy behozhatjuk-e.. És még vizet is hoztak neki kérés nélkül. Az összes helyre mehettünk vele-legyen az gyönyörű szurdok, vízesés, hegytető-felvonóval is. Kaprunban még szájkosarat is adtak neki,(10 Eur kaucióért) mert nagy felvonóban sok ember összezsúfolódik-van, aki fél.De rengeteg kutyával találkoztunk, buszon is utaztunk-az ott természetes. Ehhez képest nálunk valóban szinte sehova sem engedik be.

Nem kell mindenhova elvinni, ez biztos. De igazad van abban, hogy többet lehetne velük az ember, ha nem ilyen lenne a hozzáállás. (Hozzá tenném: nagyban függ a kutyatartók viselkedésétől is- kaki összeszedése, szocializálatlan, neveletlen kutyák - és gazdák..)

2012. aug. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Én Ausztriába járok egyetemre, így nagyrészt ott vagyunk. Bevásárlóközpontba, sőt a legtöbb állatkertbe is be lehet vinni a kutyákat, természetesen pórázon. Egyedül az élelmiszer bevásárlásához nem visszük magunkkal, oda nem mehetnek be, de nem is tartanám túl higiénikusnak. Több strandra is bevihetőek, nem jelentenek problémát.


Mint több válaszból olvashattad, mániának tartják, ha falkaként akarsz több időt eltölteni a kutyáddal, ezért egy jó ideig, amíg az emberek így gondolkodnak Magyarországon nem lesznek nagy változások, ugyanúgy nem lehet majd bevinni sehova sem kutyát, mint eddig.

2012. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!