Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat arra, hogy hangosan jelezzen, ha ki akar menni?

Figyelt kérdés
Kutyusom egy Labrador, 3 hónapos múlt, mindent megtanítottam már neki, amit szerettem volna, kivéve ezt, mert nem tudom, hogyan csináljam. Már szobatiszta, sosem csinál be. Ha nyitva van az ajtó, kimegy magától. Ha elmegyek otthonról, kint marad. De lassan jön a hüvösebb idö, és nem hagyhatom egész nap nyitva az ajtót, viszont szeretném, hogy bent legyen velem, ezért szeretném megtanítani arra, hogy ugasson, ha ki akar menni. Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de nem találtam értelmes választ, mert az nem válasz, hogy "nem kell hangosan jeleznie". De igenis kell, mert nagy a lakás, és nem tudom egész nap azt figyelni, hogy mikor ül oda az ajtóba...
2012. aug. 16. 11:43
 1/4 anonim válasza:
Ha már nem "csinál be", akkor valószínűleg valamilyen úton, módon jelezni fog neked, hogy ki akar menni(pl:kaparja az ajtót, leül elé, vagy éppen ugat..) Ez a kutyáknál egyén függő hogyan jelez!Majd úgyis észreveszed ha ki akar menni! :)
2012. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bozsikrisz ***** válasza:

Ne azt várd, hogy ő ugasson, hanem szokja meg, hogy 3-4 óránként kiviszed őt.

Az enyém szerintem egész nap nem ugatna, max. akkor ha már nagyon nem bírja tartani, vagy ha hasmenése van. De mivel egy kutyának se jó, ha sokáig vissza kell tartania, így naponta 4-5 séta van.

2012. aug. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

3-4 óránként enged ki és kész,ha megszokja milyen időközönként van kiengedve akkor hamar megtanulja!!


esetleg kutya ajtó :)


ismim a yorkiát szoktatta ahhoz ,hogy 4 óránként ki van engedve, utoljára 11 kor van kint utána meg hajnali 5kor engedik ki, 5 perc alatt elvégez mindent és iszkol be,így még ők is vissza tudnak feküdni :) amikor kint van a család akkor van kint velük..

annyiból jó még nekik,hogy a szomszédjukat rég ismerik és délelőtt egyszer átmegy kiengedni a kutyát, nagy a kert és nem akarják azt hogy egész nap kint legyen (lopások miatt főként)

ezzel azt akartam írni,hogy ha megszoktatod vele ,hogy milyen idő közönként van kiengedve akkor nem kell hogy jelezzen, neked csak az órára kell figyelni és viszonylag pontosan kiengedni..

2012. aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, bar gondoltam, hogy nem kapok "uj valaszt"... A kutyaajto jo otlet lenne, csak az a gond, hogy a mi ajtonkon nem tudjuk megoldani...Epp ezaz, hogy nem mindig tudom 2 orankent kiengedn a munkam miatt sem, ugyanis kb 2 orankent pisil...Igy sajnos ha nem vagyok otthon, muszaj akizarnom, es rosszul viseli.
2012. aug. 16. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!