Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljek ket nemetjuhas...

Hogyan neveljek ket nemetjuhasz kutyat:- (?

Figyelt kérdés
Van ket nemetjuhasz kutyam, es az a gondom, hogy nem hallgatnak ram:-( Ha feladatokrol van szo akkor nincs gond. de csak ha kulon-kulon vannak. Ha egymas mellet vannak akkor le sem sz.....nak:-( akkor egy feladat sem megy. De ugyan ez a setaltatas. nem tudom egyszerre el vinni a kettot mert az eggyik jobra a masik balra megy:-( De ha kulon vannak akkor minden rendben. sajnos nem tudom megoldani ido hiany miatt hogy egyszerre mind a ket kutyat kulon neveljem igy legyszives adjatok valami kezzel foghato lehetoseget hogy egyszerre mind a ketto halgasson ram.

2012. aug. 18. 20:51
 1/10 kokec válasza:
Hát először is fontos a kutyáid neme és kora, a német juhász elég későn érő fajta. Egyszerre szerintem semmi féle képpen nem taníthatóak, először foglalkozz velük külön külön, és amikor már tudják, hogy melyik parancs kinek szól, nem lesz kavarodás. Ha például leülteted az egyik kutyádat és a másik is leül, de te nem jutalmazod meg mind a kettőt, akkor a másik kutyában ez negatív benyomást fog kelteni hiszen nem tudja hogy a parancs nem neki szól , és a két kutya között is feszültséget gerjeszt. Fontos a pozitív megerősítés és jutalmazás. Hajrá! :)
2012. aug. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nekem ket nemetjuhasz kutyam van Liza 2 eves, Ozzi 1 eves nagyon aranyosak nagyon szepek meg okosak is, (nagyon sokat foglalkoztam veluk) de ez mind csak akkor ha kulon vannak.

itt kezdodik a gond, hogy ha egyutt vannak akkor nem figyelnek semmire meg senkire. (pl; ha hivom nem jonnek, nem ulnek le, nincs olyankor az sem, hogy marad, nem lehet oket egyszerre setaltattni mert az egyik jobbra a masik balra megy...stb) sajnos idohianyban szenvedek es nem tudok kulon-kulon foglakozni a kettovel, es ebben kernem a segitseged, hogy tanitsam meg nekik hogy ha egyutt vannak akkor is ervenyes amit elotte honapokig tanultak, ( ul, fekszik, marad, labhoz.....)es nem csak akkor ha kulon vannak.

2012. aug. 18. 21:43
 3/10 A kérdező kommentje:
sajnos nem ertem, hogy miert nem csinaljak amit kerek. tenyleg nagyon sokmindenre megtanitottam oket e csinaljak is pontosan csak egyszerre nem.
2012. aug. 18. 21:46
 4/10 anonim ***** válasza:
Kutyaiskolába nem jártatok? Fura, mert az idősebb az egy év alatt már meg kellett volna mindent tanuljon, hogy minden körülmények között szót fogadjon. Nem lehet, hogy ráhagysz dolgokat? Azért nem csinálja. Mert nekem is 2 volt és mind a 2 kölyök, mégis meg tudtam csinálni, hogy odajöjjön, meg hogy az egyik ottmarad amíg a másikat hívom, vagy hogy pl most eldobom a labdát és az egyik mehet utána, a másik pedig nem. Szóval a neveléssel lehet vmi baj (nem nagy, szoval korrigálható). Viszont azért kutyasuliba jártunk.... az egyik németjuhász a másik labrador keverék.
2012. aug. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
lehet, hogy az en nevelesem rossz . de sajnos nem tudom elvinni kutya suliba mert ami ide hozzank kozel lenne az 50 km-re van tolunk:-( te hogyan vetted ra hogy az egyik marad a masik meg labhoz?
2012. aug. 18. 23:22
 6/10 kokec válasza:
Érdemes lenne klikkert használnod. Szerintem is baj van a nevelési módszereddel, de nem súlyos. Minden a pozitív megerősítésen múlik, anélkül nem fog menni,és persze rengeteg idő meg türelem. Azért remélem verni nem szoktad a kutyákat fegyelmezés céljából, mert a negatív tapasztalatok nagyon megnehezítik a tanítást. Ha a kutyáid kiképzés közben mondjuk összekapnak, akkor csak annyi a dolgod hogy egy határozott erős mozdulattal a földre rántod a kutyákat úgy hogy hanyatt feküdjenek és szép lassan elengeded őket, de ha fel akarnak kelni azonnal visszanyomod mert csak az engedélyeddel kelhetnek fel. Az anya állat is ezt csinálja a kölykeivel, hidd el hogy ebből többet értenek mint a verésből. E közben sem beszélni sem rájuk nézni nem szabad. Szerintem a kiképzést csinálhatnád úgy eleinte, hogy az egyik kutyát kikötözöd, a másikat meg nem, és mondjuk mind a kettőt leülteted, ha kell külön külön, a lényeg hogy egymás mellett legyenek, és aztán lefekteted, így tovább, majd kikötöd a másik kutyát, majd ha már vérprofik akkor elengeded őket. A visszahíváshoz használhatsz mind két kutyánál, egy hosszú kötelet amit a nyakörvükre kötsz, és ha nem jönnek vissza akkor csak finoman visszahúzod őket. Ha elmennek, és már egy órája üvöltözöl nekik hogy jöjjenek vissza és végül nagy nehezen visszatámolyognak, akkor sem szabad őket leszidni, mert a kutyák csak azt fogják megérteni hogy azért szidtad le őket, mert visszajöttek.És sose kezd a tanítást idegen terepen, pl:kutyasétáltató, hadd tanulják meg ezeket otthon és ha már megy, akkor lehet tesztelni élesben.
2012. aug. 19. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kokec válasza:
Egyébként a kutyák társas lények, szóval teljesen normális hogy amikor együtt vannak megoszlik a figyelmük, de azért juttasd a tudomásukra hogy te vagy a falkavezér, ezt olyan egyszerű módszerekkel megvalósíthatod, hogy pl: nem engeded, hogy séta közben a kutyák előtted menjenek, és etetésnél csinálj úgy mint ha beleennél az ételükbe és csak azután add oda nekik.
2012. aug. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, az elején káosz volt, mert csak 2 hónap van a kutyák közt. A nj a kisebb és a labi már tudott pár trükköt. És egyszerre nem lehetett akkor tanítani őket, mert örökké odajött a másik is a jutalomért és nem hagyott békén se engem se a másik kutyát. Akkor külön szobába mentünk. Elején ment a hiszti, hogy hallja a dícséretet meg a "tied" szót. Aztán beletörődött. Később meg már bejöhetett mindkettő, de az első percek azzal teltek, hogy mikor az egyikkel elkezdtem, és odajött a másik, akkor eltoltam határozottan és mondtam a nevét, és hogy NEM. Aztán pedig csak a másikkal törődtem. Egy idő után leszállt rólunk és félrevonulva nézett minket. Utána csere, akkor viszont a másikat küldtem el. Tolakodtak egy ideig de aztán hamar rájöttek, hogy úgyis sorra kerül a másik is. A lábhoz dolgot meg úgy tudtam megcsinálni, hogy először a marad szót tanítottam meg, és mindkettőnek mondtam, hogy marad. Aztán az egyiknek mondtam a nevét és hogy az marad, és a másiknak meg mondtam, hogy hozzám (név plusz hívószó). Ha megindult a másik is, akkor azonnal kiadtam egy hangot (ez nálunk mindig akkor hangzik el, ha pl valami rossz mozdulatot tesz hirtelen, pl. megindul vmi kaja vagy macska fele).Ez kb úgy hangzik, hogy HÖ! Vicces, de ha hirtelen jó hangosan és röviden mondod, nagyon megtorpannak! És mondod neki, hogy (név plusz parancsszó) marad. Na és akkor egy idő után rájöttek, hogy mindig az jön oda, akinek a nevét mondom, akinek meg nem, az meg ott kell maradjon. Ez nem ment azonnal! De a németjuhász rém okos és Neked is menni fog!
2012. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nagyon szepen koszonom a valaszokat. nem szoktam soha verni a kutyukat. en sem szeretnem ha megvernenek. :-) olyan van hogy bunti ha rosszat csinanak de meg probalom ugy csinalni, hogy tudjak hogy rosszak voltak de felni ne feljenek tolem.

ma sikeresen meg probaltam, hogy hivom lizates ozzi marad vagy forditva e. egeszen jol sikerult de ezt gyakorolni kell meg. ugyan az a gond mint az utolso kommentezonel hogy feladat nelkul jonn ozzi a juti halatert, de majd gyakorlunk sokat:-)

2012. aug. 19. 15:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Na ügyesek vagytok, csak így tovább!
2012. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!