Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól adhatok csontot a...

Mikortól adhatok csontot a kutyámnak? Milyet és mennyit?

Figyelt kérdés
2009. júl. 23. 13:11
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Az az igazság, hogy kutyának nem szabadna csontot adni, mert ha szálkásan törik, akkor felsértheti a száját/nyelőcsövét, lenyelve pedig fulladást vagy akár bélelzáródást is okozhat, ami általában halálos kimenetelű. Ha mindenképp csontot akarsz neki adni, akkor se 1 éves koráig. De mint mondtam, inkább kerüld! Nem ér annyit h esetleg legyen valami baja. A fogai épsége érdekében vegyél neki Denta Stix-et meg egyéb ilyen fogtisztító ínyencséget. Jó kutyázást!:)
2009. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
52%
A kutya születésétől kb fél évet várj személyes tapasztalattal mondom.
2009. júl. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy csak csöves csontot nem szabad adni a kutyának, olyat mint pl a csirkecomb

de én is hallottam már h megfulladhat tőleg meg felsérti a nyelőcsövét szóval inkább én sem adok neki :)

2009. júl. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. A szomszédom pincsijének bélelzáródása lett tőle, állatorvos mentette meg. Persze a miénk is kapnak, meg ez függ a kutya méretétől. Inkább szálkásra törő, kisebb csontot ne adj neki. De a marhalábszár pl jó.:)
2009. júl. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is lábszárcsontot adok a kuytaánknak,sé ez az állatorvos szerint sem káros!Persze a miénk 60 kilós,de egy pincsinek nem adnék semmi ilyet.Szerintem is a fajtától,mérettől,kortól függ.Lehet kapni isállatkereskedésekben "műcsontot" ami sertésbőr megszárítva,gondolom előtte megfőzték azért.Rendesen csont formája van,a beagle kutyánknak csak ilyet adtam csont helyett.És ez ahogy rágja, anyálával eláztatja,tehát semmiképp nem akad a torkán,viszont lehet vele küzdeni sokáig próbáld meg.
2009. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha viszont nagyobb termetű a kutyád,akkor semmiképp ne adj csirke vagy bármilyen szárnyascsontot,az szilánkosan törik.Meg úgy hetente-kéthetente egyszer szoktam a milnknek adni,van h ritkábban. Ha túl sűrűn kap akkor a széklete rendesen fehér lezs,az már nem jó,ebből láthatod majd h milyen hatással van az emésztésre,meg hogy mit kap mellé.
2009. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én se adok a pincsimnek csontot, csak ilyen hatalmas cupákot, amin csak koptatja a fogát,de nem eszi meg:)
2009. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na először is aki marha csontot ad a kutyájának és a doki azt mondta h nem gáz,az menjen másik orvoshoz mert a MARHACSONT MÉRGEZŐ a kutyának!!! Nekem orvos mondta! csöves csontok pedig mint az előttem szólók is írták nem szabad adni mert szilánkosra törik és ez ha a kutya bélmozgása gyenge görcsösödést okozhat(mint nálunk). Mellesleg megjegyzem h a csontok tápértéke szinte nulla ettől a kutya nem lakik jól!!! viszont általában a szarvasbörből készült csontot,bika csököt,marha int stb.. szoktunk venni a kutyánknak a rágó izmok és a álkapocs erősödése érdekében,(pitbull)persze hiába mérgező a marha csont néha azért mi is adunk neki!!! de inkább egyáltalán ne adj neki
2009. júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!