Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor csontot adok a kutyámnak...

Mikor csontot adok a kutyámnak és el akarom tőle venni morog rám. Vegyem el tőle erőszakkal vagy hagyjam rá a dolgot?

Figyelt kérdés
Sajna el kell tőle vennem egy idő után,mert ahogy eltűnök már ássa is el és ezáltal széttúrja a kertet. Meg különben is én vagyok a falkavezér és elvehetem tőle.Vagy erre nem érvényes ez a dolog?:)
2009. jún. 11. 15:00
1 2
 1/17 anonim válasza:
71%
Kutyustól? Csontot elvenni morgás nélkül?:)) nemnem:)) Védi az eb az elemózsijáját, azért is akarja elásni többek között:) Szerintem megoldás lehetne, ha jártok sétálni, h. akkor adod oda neki és akkor hagy ássa el:))
2009. jún. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azt veszek el tőle amit akkarok,mert ÉN vagyok a falkavezér és nem Ő ha ÉN azt mondom,hogy adja ide és nem adja oda megyek és kiköpi a kezembe.Nevelés kérdése Én imádom őt Ő a mindenem,de azt nem hagyom,hogy ne tudja ki a falkavezér,mennyi idős?Mert Én még picinek tanítottam/neveltem úgy,hogy amit kérek azt adja ki a szájából.A Te kutyud mennyi idős?Egyépként akkor amikormész vele sétálni elviszed egy mezőre ott adsz neki csontot és azt aztán ásshatja vagy elviszed kutyasuliba mondjuk nem tudom az jó ötlet-e soha életembe nem vinném kutyasuliba ezt a kutyusom,de egy probát lehet megér Neked :D
2009. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A falkavezérre nem morgunk még ha a legfinomabb falatot veszi is ki a szánkból akkor sem.Ez a falka szabálya.

Nem szabad hagyni.De várd meg míg megeszi csontot és utána hagyd csak ott.Ha nem eszi meg addig míg ott vagy akkor vedd el tőle.Mikor visszamész hozzá add vissza neki.Így megtanulja hogy akkor egye meg mikor ott vagy.

Ha morog akkor fülest neki.Adj neki sűrűbben csontot és várd meg míg megeszi.Ahogy elfogyott nagyon dicsérd meg.

Így nem akar majd tartalékolni és ha kap azonnal elfogyasztja.

2009. jún. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Most lesz 11 hónapos.3 hete hoztuk a menhelyről.Nagyon okos,értelmes.Az,hogy ki a falkavezér szerintem egyértelmű (én).A vacsit és a reggelit bármikor elvehetem előle,egy rossz szava nincs,de a csont az szent dolog,arra már morog,meg egyszer majdnem oda is kapott. Akkor megvártam,hogy elássa és az orra előtt kiástam és elvittem magammal. Azóta nem kapott csontot! Akkor majd kap a mezőn!:D De szerintetek igenis elvegyem tőle? Vagy inkább ne gerjesszek feszültséget?
2009. jún. 11. 15:25
 5/17 A kérdező kommentje:

Na azt aztán várhatom amíg megeszi a disznó lábszárat! Ott ülhetnék egész nap!:D

Akkor tehát az a válasz,hogy vegyem el tőle bármi áron?

2009. jún. 11. 15:28
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj Te akkor leszel FALKAVEZÉR neki ha már nem fog rád morogni egyáltalán elhiszem,hogybármit megtehetsz vele engedi,de még nem Te vagy neki Teljesen a falkavezér mondom engem egyszer morgot meg a kutyám 16 hetesen (kb. 1 éve) :D azóta egyszer nem morgot meg mert rájött ki a falkavezér!
2009. jún. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
menhelyi kutyám ilyen volt.A maiak már nem.De én nem adok nekik annyit amit eláshat hanem csak annyit amennyit megeszik.Sajna meg kell tanulnia,hogy te adod és te el is veheted tőle.
2009. jún. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ok,akkor harcra fel!:) De mit csináljak? Elég ha csak rá kiabálok hogy nem szabad vagy nyomjam le a nyakánál fogva a földre vagy kapjon egy sallert? Hangsúlyoznám,hogy egyszer már rám csattogatta a fogát,tehát nem sz.rozik a drágám!
2009. jún. 11. 15:37
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
ha rád morog,akkor egyedül te érzed magad vezérnek ő nem tekint annak téged,ha annak nézne nem morogna!!! aztán lehet most lepontozni,meg mondani a sok "okosságot" ilyenkor mikor rád morog oda kell csapni neki,lehet kis vagy nagy testű kutya mind1 fájjon neki aztán menj el ne figylej rá addig amíg ő nem megy oda hozzád!!! meg súgom a falkavezér ha egy tag nem ugy cselekszik ahogy azt ő akarja vagy éppen rá morog akár az életével is fizethet,tehát ne félj oda csapni neki,(minimum egy kiadós grabanc rázás)!!! betudod hivnni a kutyád bármilyen messze van?? legfeljebb 3 szor adhatod ki neki a hívó parancsot!!! kienged az ajtón,kapun ugy h megvárja míg te szólsz neki vagy előtted kiszalad??? vagy nem tudom mennyire szoktál előtte enni,de ha szoktál ott ül és kuncsorog tőled??? esetleg ha nem figyelsz elopja a kajád??? várom válaszod!!! jah é smilyen típusu kutyusról van szó? ÜDV
2009. jún. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Ezek mind megvannak!A 3. könyvet olvasom,már a könyökömön jön ki ez a falkavezér ügy!:D

De tényleg! Első szóra jön,ha szabadon van 3 méternél messzebb nem megy tőlem,az ajtón meg sem próbál kimenni előbb,az orra előtt eszem(kamuból)a táljából és nyugodtan elfekszik,ha rá nézek elnéz mit soroljak még? Pontosan ezért nem értem ezt a csontos kérdést!

2009. jún. 11. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!